Trwały samochód za 20 tys. PLN

06 Cze 2021, 22:51

Cześć.

Proszę was o poradę odnośnie zakupu. Nie mam pojęcia jakiego auta szukać. Na samo auto mam około 20 tys. złoty.

Czego oczekuje od auta:
- bezawaryjność,
- automatyczna skrzynia biegów,
- klimatyzacja automatyczna,
- czujniki parkowania,
- niedrogie w utrzymaniu.
Rekkis
Nowicjusz
 
Posty: 9

07 Cze 2021, 06:24

Twój budżet nie bardzo idzie w parze z wymaganiami jakie przedstawiasz.
Zwłaszcza te pierwsze i ostatnie.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
hoderi145
Aktywny
 
Posty: 275
Auto: Dacia Duster II FL
Silnik: 1.0 tce 100km + lpg
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

07 Cze 2021, 10:33

Jeśli chodzi koszty utrzymania to auto nie musi być super tanie w utrzymaniu ale nie chce władować kolejne 10 tys. w samochód od razu po zakupie.

Volvo mi się podoba ale pewnie przez 220KM i 4x4 będzie drogie w utrzymaniu.

Co sądzicie o tych autach?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Rekkis
Nowicjusz
 
Posty: 9

07 Cze 2021, 11:00

Mogę polecić octavię. Nie jest idealna, największy problem z rdzą, ale generalnie daje radę. Nie ma problemu z dostępnością części, naprawy nie są kosmicznie drogie, poza tym większość mechaników naprawi, z drugiej strony ja osobiście nie mam jakiś wielkich problemów i oceniam auto jako a mało awaryjne, całkiem dobrze wyposażone i przestronne. :D
olek50
Nowicjusz
 
Posty: 6

07 Cze 2021, 11:34

Octavia wyżej w automacie - zamulacz, wyższe spalanie i koszty, do tego gorąca Italia, tam o auta się nie dba i stan może być kiepski, tzn zmęczone zyciem.
Ibiza ok ale nie z tym silnikiem jak już to od biedy 1,2 TSI albo 1,6 mpi
za 20 tys to może Bravo 1,4 t-jet?
ma być mocniejsze auto? Bo to też troszkę się wiąże z kosztami, turbina itd chociaż tragedii nie ma. Wolnossący prosty silnik zawsze będzie tańszy.
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

07 Cze 2021, 11:41

Jeśli turbo nieznacznie zwiększa koszty to chętnie bym samochód z takowym zakupił. Po prostu nie chce skarbonki bez dna.

Co sądzicie o tych Hondach Civic i Fabii?

A co powiecie na coś takiego?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Rekkis
Nowicjusz
 
Posty: 9
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Nie blokuj skrzyżowania i pasów
    Skrzyżowanie zablokowane przez samochód, który nie zdążył przez nie przejechać np. przed zmianą świateł, to częsty widok. Perspektywa mandatu nie zawsze wystarczy, by zapobiegać takim zachowaniom kierowców. ...

07 Cze 2021, 11:47

Volvo z automatem to zły pomysł, są dość niskiej trwałości a koszt naprawy wysoki w dodatku jak brać 2.4 to 170 koni żeby nie pluć sobie w twarz że za mało mocy
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

07 Cze 2021, 11:56

Jeśli chodzi o Bravo to raczej odpada. Miałem takiego w rodzinie i nie chce kupować znowu tego samego.

Może takie auta?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Rekkis
Nowicjusz
 
Posty: 9

07 Cze 2021, 12:06

laguna dalej podtrzymuje swoją tradycję psujactwa w dodatku ciasne jak na swój segment i słabo wyciszone również jak na swój segment.
Cruze to auto coś w stylu bravo albo akceptujesz taniość wykonania albo nie, mi osobiście nic w nim za bardzo nie przeszkadza, jeździ ok jak normalne auto, silnik prosty bez fikusów
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

07 Cze 2021, 12:12

Może taki Mercedes albo BMW?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ale pewnie koszty eksploatacji znacząco wzrosną.
Rekkis
Nowicjusz
 
Posty: 9

08 Cze 2021, 10:59

Teoretycznie mogę zwiększyć budżet do 28 tys. Sądzicie że coś sensownego można kupić za te pieniądze?
Rekkis
Nowicjusz
 
Posty: 9

08 Cze 2021, 12:25

Rekkis napisał(a):Teoretycznie mogę zwiększyć budżet do 28 tys. Sądzicie że coś sensownego można kupić za te pieniądze?


Laguna 3 2.0T, niedrogie w utrzymaniu, silnik mało awaryjny i tani w naprawie, ogólnie L3 to auta wg mnie niedocenione, może to przez złą sławę L2 przed liftem, ale dzięki temu można kupić fajny egzemplarz z dobrym wyposażeniem za normalne pieniądze, koszty serwisu Cię nie przyprawią o zawał, a jak dorwiesz taką z 4control to będziesz zadowolony
Shatanka
Początkujący
 
Posty: 240
Prawo jazdy: 22 08 2005
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Laguna 3 GT
Silnik: 2.0T 204KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

08 Cze 2021, 13:00

O co chodzi z tym psujactwem w lagunie? Często się zdarzają jakieś małe usterki?
Rekkis
Nowicjusz
 
Posty: 9

08 Cze 2021, 13:14

Zależy jak trafisz ale raczej podobnie często co inny koledzy z segmentu D.
Laguna 3 idealna pod lpg, 2.0T 170 jedzie dobrze i automat zdaje egzamin o ile nie zamierzasz się tym ścigać za każdym razem jak stoisz pod światłami.

Tylko fajnych egzemplarzy z tym silnikiem nie ma za dużo.
hoderi145
Aktywny
 
Posty: 275
Auto: Dacia Duster II FL
Silnik: 1.0 tce 100km + lpg
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

08 Cze 2021, 13:27

jak chcesz się pościgać to polecam 2.0T 204KM ale z manualem, automaty są niestety mułowate, ogólnie jak trafisz zadbany egzemplarz to będziesz zadowolony, większość usterek to tak naprawdę drobnostki, na pewno nie jest bardziej awaryjne jak inne auta klasy D a naprawy są stosunkowo tanie, w moim muszę wymienić ogranicznik drzwi bo zaczęły strzelać przy otwarciu, cena 50 zł a wymiana 15 minut roboty, ogólnie ja jestem bardzo zadowolona z mojej Lalki, jak zależy Ci na mało awaryjnym silniku to szukaj wolnossącego a nie jednorazówki jak np w peugeotach 208
Shatanka
Początkujący
 
Posty: 240
Prawo jazdy: 22 08 2005
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Laguna 3 GT
Silnik: 2.0T 204KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008