[Modus 1,5 dCI] Trzęsie przy przyspieszaniu i skrzypi na koleinach

04 Sty 2017, 21:57

Witam!

Pacjent to Modus 1.5 DCI, 2008.

Problem nr 1: Wczoraj zauważyłem niepokojącą przypadłość na krótkim odcinku autostrady. Przy mocniejszym przyspieszeniu (powyżej prędkości 50 km/h jest to mocno zauważalne) trzęsie samochodem. Kierownica ani drgnie, ale czuć, że cały samochód wibruje.

Na biegu jałowym i gazowaniu do 3-3,5 tys. obrotów wszystko w jak najlepszym porządku. Drganie/wibracje ustają w momencie puszczenia pedału gazu - od razu.

Myślicie, że to może być kwestia przegubu zewnętrznego? Czy są jakieś inne objawy, sposoby diagnozy? Albo jakieś inne możliwości? Opony wyważone i założone w listopadzie. Na kierownicy nie czuć żadnych drgań, podczas szybkiej jazdy bez gazu też objawów brak.

Problem nr 2: Skrzypi coś z przodu samochodu podczas przejeżdżania głownie przez progi zwalniające - na drodze zdarza się to rzadko, chyba, że napotkam jakąś mocniejszą nierówność. Przy powolnym przejechaniu przez próg (albo raczej "przetoczeniu się") skrzypnięcia nie słychać. Stawiam na tuleję stabilizatora - planuję na początku wymienić na poliuretanową.

Z góry dziękuję Wam za pomoc!
voytek77
Początkujący
 
Posty: 100
Miejscowość: Śląsk

06 Sty 2017, 20:59

voytek77 napisał(a):Myślicie, że to może być kwestia przegubu zewnętrznego?
Ja myślę że takie drgania to prędzej od przegubu wewnętrznego.

Co do problemu nr 2 to proponuję wjechać na kanał i niech ktoś z przodu równomiernie naciśnie na samochód tak żeby zawieszenie pracowało podobnie jak przejeżdżasz przez śpiących policjantów, a Ty wejdź do kanału i posłuchaj skąd dochodzi skrzypienie. To jest do zlokalizowania :)
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...