Trzymanie kierownicy

18 Wrz 2009, 07:03

Witam

Zastanawia mnie ostatnio taka sprawa - jak trzymacie kierownicę podczas jazdy? Bardziej u góry czy raczej na dole? Ja jak jadę zdecydowanie pewniej się czuję, jak trzymam kierownicę u góry a nie na dole. Z tym że przy dłuższej trasie czasami fajnie oprzeć o coś zwłaszcza lewą rękę no i się robi problem - bo podłokietnik jest znacznie niżej, raczej przemyślany chyba do trzymania kierownicy na dole. I pytanie do Was - Wy trzymacie kierownicę na dole i opieracie rękę na podłokietniku czy trzymacie u góry i nie podpieracie?

Pozdrawiam
ncb
Nowicjusz
 
Posty: 21
Miejscowość: Częstochowa

18 Wrz 2009, 19:07

Jeśli chodzi o przepisowe trzymanie kierownicy ,to powinno się ją trzymać u góry w sposób symetryczny.(link dla bardziej wymagających http://www.technikajazdy.info/nauka-jaz ... ierownica/ ) Jeśli chodzi o rzeczywistość to wszyscy wiemy jak to wygląda.Ostatnio wśród młodych kierowców (w szczególności maluchów,opli calibra i bmw 316 +LPG )jest taka moda na jazdę na tzw. zimny łokieć zwany również POM (powolny objazd miasta). Polegającą na wolnym poruszaniu się po mieście z łokciem za szybą i z głośną muzyką! Jeśli chodzi o mnie to preferuję jazdę z rękoma u góry .
Pozdrawiam,
norpaw
norpaw
Stały forumowicz
 
Posty: 1107
Zdjęcia: 9
Miejscowość: k/Poznań

19 Wrz 2009, 22:09

Ja osobiście staram się trzymać ręce u góry, ale po mieście przy małych prędkościach różnie to bywa ew jak mam skręcać czy jest zakręt. Jak jadę gdzieś dalej to obniżam kierownicę tak żeby trzymać ręce u góry kierownicy ale żeby tak nie drętwiały. Wszystko w sumie zależy od drogi czy jest dziurawa, wąska ma dużo zakrętów itd.
Monikas
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: SC