Tuning A4 B6 1.8 Turbo -- od czego zacząć?

Tuning A4 B6 1.8 Turbo -- od czego zacząć?

11 Lip 2019, 00:07

Witam. Mam A4 B6 w kombi 1.8 Quattro i chcialbym z tego zrobic 300KM. Co zrobic krok po kroku :?:
wojtas1234
Nowicjusz

Re: Tuning A4 B6 1.8 Turbo -- od czego zacząć?

11 Lip 2019, 08:39

Jeśli chcesz zacząć się bawić pierwsze to przegląd całego zawieszenia i ewentualna wymiana wszystkich elementów które mają jakiekolwiek oznaki zużycia( na początek). Ale raczej nie na tanie zamienniki. Części proponował bym z wyższej półki. Kolejno krok to wydajniejsze hamulce. Seryjne raczej na pewno nie podołają tej mocy. To tak na początek jeśli nie przerażą cię koszty wstępne i czas jaki trzeba będzie poświęcić będziesz mógł zacząć myśleć o modyfikacjach mechanicznych. Swoją droga słyszałem o gotowych pakietach części do tego silnika. Tematu nie zgłębiałem gdyż jeżdżę czymś innym. Dowiedz się na wstępie ile co kosztuje (części, robocizna, strojenie, wzmocnienie napędu w tym sprzęgła) zrób kosztorys na kartce i dodaj 50% do kwoty. W autach używanych zawsze coś wyjdzie po drodze.
adamzych
Nowicjusz

Miejscowość: Radom
Prawo jazdy od: 1- 0- 0
Przebieg/rok: 16tys. km

11 Lip 2019, 15:30

To ma być autko na track day od czasu do czasu wiec zawieszenie opony i hamulce będą dopasowane do mocy. Bardziej interesuje mnie jak podejść do tuningu silnika i skrzyni żeby nie tracić kasy z powodu błędów nowicjusza.
wojtas1234
Nowicjusz

11 Lip 2019, 20:12

na silniku 1.8 celujesz w ponad 300-? odważnie.W moim aucie przy 2.0 20VT ciężko na "serii" osiągnąć taką moc. Skrzynia,półośki,sprzęgło tłoki,wydech i cała masa innych gratów do wymiany.
fiatcoupepolska. pl
fiatcoupe
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Brydzia
Auto: Fiat Coupe 2.0 20VT
Silnik: Benzin-220 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Rok produkcji: 1997
Ostrzeżenia: 1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie jedz, nie pij, nie pisz podczas prowadzenia auta Nie jedz, nie pij, nie pisz podczas prowadzenia auta
    Wielu kierowców zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo niebezpieczne jest korzystanie z telefonu komórkowego podczas prowadzenia auta. Czy jednak wiedzą, że niemal równie groźne podczas jazdy jest jedzenie ...
    Skoda Vision RS - innowacyjne wnętrze Skoda Vision RS - innowacyjne wnętrze
    Usportowione i wykonane z produktów najwyższej jakości – takie jest wnętrze Skody VISION RS. Kompaktowy, oddający dynamicznego ducha model RS można już teraz obejrzeć na udostępnionych przez markę szkicach i ...

•