Turbina nie załącza się. Astra G 1.7 DTI (isuzu) 2003 rok

Turbina nie załącza się. Astra G 1.7 DTI (isuzu) 2003 rok

11 Wrz 2019, 14:37

Witam,
Mam pewien problem z moją asterką, mianowicie turbo nie załącza się, tak jakby sterowanie nią w ogóle nie działało. Sprawdziłem, czy zawór (sztanga turbiny) rusza się, widoczne od spodu. Niestety, nic a nic bez względu na moment obrotowy silnika, natomiast śrubokrętem da się bez problemu poruszyć.

Zrobiłem diagnostykę interfejsem "op-com" i wywala ciągle błąd P0400 o komunikacie "Za wysokie napięcie EGR"

Rozwiązując samemu problemy, udało mi się wykonać takie rzeczy, jak:

1. Sprawdziłem przewody podciśnienia oraz szczelność przewodów i układu dolotowego
2. Wyczyściłem EGR oraz dolot powietrza z wyjątkiem kolektora dolotowego, zawór rusza się gdy mocniej popchnę go śrubokrętem.
3. Turbinę sprawdziłem (wirnik kręci się i nie ma niepokojących luzów/nie pluje olejem)
4. Wymieniłem elektrozawór turbiny (znajduje się zaraz obok EGR i jest przykręcony do kolektora dolotowego)
5. Świeżo po wymianie oleju oraz wszystkich filtrów

Autko w miarę swoich możliwości wkręca się do 100 km/h, powyżej już ma problemy, a potem staje na 120 km/h max, szybciej pojedzie już tylko z górki...
Silnik pracuje równo, nie ma problemów z odpalaniem i innych niepokojących objawów.

Wcześniej tym autem jeździł dziadek i zapewne nie jeździł szybciej niż max setką. Dlatego, aby go troche przedmuchać, dostał po d... na trasie, na jałowym do odcinki...

EGR był zaślepiany i też nie był. Eksperymentując, czy zaślepię, czy nie, żadnej różnicy nie zauważyłem.

Czy ktoś miałby jakiś pomysł, co jeszcze sprawdzić? nie mam vakuometra, więc nie sprawdzę jakie dokładnie jest ciśnienie w układzie, oraz, czy w ogóle przewody ciśnienie trzymają.

Dziękuję za pomoc, co jeszcze mogę sam sprawdzić :)
DirkOne
Nowicjusz

Re: Turbina nie załącza się. Astra G 1.7 DTI (isuzu) 2003 rok

11 Wrz 2019, 22:31

a w ogóle jak sprawdziłeś że turbo nie pracuje? chodzi Ci poprostu o to że wolno się rozpędza?
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 15
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7

12 Wrz 2019, 10:27

Zawór upustowy westgate w ogóle nie pracuje, nie pracuje. Odłączenie przewodów podciśnienia powoduje takie samo zachowywanie się samochodu nawet z wpiętymi przewodami podciśnieniowymi.
DirkOne
Nowicjusz

Wczoraj, 14:16

DirkOne napisał(a):Zawór upustowy westgate w ogóle nie pracuje
Może być uszkodzony, czy wymieniłeś go? Coś się poprawiło, rozwiązałeś problem?
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 19
Auto: Nie mam

Wczoraj, 21:04

DirkOne napisał(a):wywala ciągle błąd P0400
Zajmij się tym błędem . Jak ciągle będzie występować to sterownik silnika będzie przechodzić w tryb awaryjny . Wtedy nie będzie wstawać turbo , brak mocy. Zaślepianie EGR nic nie da. Do sprawdzenia jednak wężyki podciśnienia a i elektrozawór sterujący EGR. Usuniesz przyczyny tego błędu tak że nie będzie się zapisywał to i moc się przywróci , turbo będzie pompować.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

Dzisiaj, 10:51

Nic innego nie robię od jakiegoś czasu w kwestii rozwiązania tego problemu.
W pierwszym wątku napisałem, co dokładnie zrobiłem.

Wężyki sprawdzone, elektrozawór sprawdzony, EGR wyczyszczony i sprawdzony.
Wszelakie nieszczelności wykluczone.

Na razie nie ruszam westgate, bo musze turbo ściągać, najpierw znaleźć i wykluczyć inną problemy które mogą iść za tym.
DirkOne
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczniej bez śmieci na drodze Bezpieczniej bez śmieci na drodze
    Na drodze można spotkać różne przedmioty i przeszkody - od rozlanego oleju, kawałków opon, kołpaków, przez puszki, plastikowe torby, aż po szkło czy nawet meble. Takie niemiłe niespodzianki mogą spowodować ...
    Grill Lexusa LS 500 to ręczna robota mistrzów takumi Grill Lexusa LS 500 to ręczna robota mistrzów takumi
    Stworzenie charakterystycznego grilla w kształcie klepsydry dla nowego Lexusa LS nie byłoby możliwe bez precyzji rąk wyjątkowych rzemieślników, którzy przekształcili produkt maszyny w dzieło sztuki. Wzór ...

•