Turbosprężarka nowa czy regenerowana?

Re: Turbosprężarka nowa czy regenerowana?

27 Sty 2015, 21:24

Regeneracja turbosprężarki zależy od wielu rzeczy, ale to już powinien zdecydować specjalista np. ja mam turbinę po regeneracji, wiec mogę powiedzieć, ze to też spoko wybór.
audi89
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 19 03 2001
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: audi a5

26 Lut 2015, 11:36

Moim zdaniem tylko nowa. Wciskać klientom jakieś używane, nie wiadomo w jakim stanie turbosprężarki, to jakby strzelić sobie w kolano, bo klient w razie awarii zrzuci winę na złego mechanika. Ja zawsze zaopatruję się tutaj: [reklama]
Mają niskie ceny i częste promocje. Wolę zaproponować klientowi nieco droższy niż używany towar, ale skuteczny.
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 01 Kwi 2015, 10:04, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Niedozwolona reklama
Loverpower
Nowicjusz

Auto: Audi A4

25 Mar 2015, 21:25

[reklama]

Nie wiem czy wiesz, ale obecnie możesz też regenerować turbiny sterowane elektroniką oraz ze zmienną geometrią. Goście powyżej - robią to.
radka
Nowicjusz

Auto: VW Passat

31 Mar 2015, 12:43

Moim zdaniem obrońcy nowych turbosprężarek to osoby, które skorzystały z usług partaczy. Ja regenerowałem w autotransilawa.pl i jestem zadowolony. Nie dość, że zaoszczędziłem kilkaset złotych, to turbina działa bez zarzutu już ponad rok.
Elen
Nowicjusz

Auto: Ford Focus

13 Maj 2015, 13:32

Gadałem ostatnio z panami którzy zajmują się regeneracją turbo i oni mi również powiedzieli, że jeśli tylko da się zregenerować turbosprężarkę to jak najbardziej trzeba to zrobić i nie ma co kupować nowej. Wiec i ja jestem za regeneracja, po co od razu wydawać kasę na nowy model, jak można sobie poradzić z tym starym ;)
matti909
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 09 2008
Auto: skoda octavia

15 Maj 2015, 08:54

Jeżeli regenerację turbosprężarki wykonasz w dobrym,profesjonalnym zakładzie to nie ma sie czego obawiać,będzie chodziła tak jak nowa i również otrzymasz na nią gwarancję.
Petrostar
Początkujący

Auto: VW Polo
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volkswagen Amarok Canyon - samochód terenowy Volkswagen Amarok Canyon - samochód terenowy
    Volkswagen Samochody Użytkowe prezentuje podczas tegorocznej Wystawy Samochodów Użytkowych IAA w Hanowerze wiele nowości. Obok nowego Cross Caddy kolejną atrakcją jest Amarok Canyon. Model ten pokryty jest lakierem ...
    Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki
    Czy naprawa turbosprężarek zawsze jest opłacalna? Tańsze rozwiązania nie zawsze przynoszą zadowalający efekt, a koszty naprawy często zamiast się zmniejszać, rosną. W silnikach Diesla większość turbosprężarek ma obecnie konstrukcję ...

• Re: Turbosprężarka nowa czy regenerowana?

19 Maj 2015, 12:05

Ja akurat jestem wielkim zwolennikiem regenerowania, bo mam takeigo pecha, że w każdym samochodzie pada mi turbo. Zawsze regenerowałem i efekt był bardzo dobry. Mam swoja sprawdzoną firmę regenerującą - Turbo Centrum - więc naprawdę nie obawiam się, że ładuję pieniądze w błoto.
    solinek
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 03 09 2005
    Auto: Ford

20 Maj 2015, 11:53

Jak ktoś jest z okolic Iławy, to polecam Auto-Trans Iława. Mają dobre maszyny do wyważania, zresztą przed oddaniem turbiny robią mnóstwo testów więc jest gwarancja skuteczności.
    ferax
    Nowicjusz

Auto: Audi

02 Cze 2015, 13:34

Właściwie dobrana turbosprężarka efektywnie podnosi sprawność napędu przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa! Jeżeli macie godny zaufania warsztat, to ja zdecydowałbym się na regenerację.
    carlos99
    Nowicjusz

Auto: Honda Civic

12 Maj 2016, 14:00

Z moich doświadczeń wynika, że oczywiście regeneracja turbosprężarki bardziej się opłaca od całościowej wymiany. Trzeba tylko pilnować, aby regeneracja turbo została przeprowadzona zgodnie ze standardami wyznaczonymi producenta. Ja naprawiam turbosprężarkę zawsze w sprawdzonych warsztatach. Otrzymuję po całej usłudze wydruk komputerowy ze wszystkich działań. Gdzie nie tylko dbają o regenerację, ale przy okazji otrzymujesz perfekcyjne wyważenie mechanizmu. Możesz odzyskać turbo w idealnym stanie technicznym, bez poświęcania dużych pieniędzy. Zatem opłaca się regeneracja. Pozdrawiam.
    marekdo
    Obserwowany

Prawo jazdy od: 15 11 1933
    Przebieg/rok: 9tys. km
    Auto: audi
    Silnik: 1.9 TDI
    Paliwo: Diesel

20 Lis 2016, 14:34

Bo jak robić turbosprężarkę to tylko tam gdzie maja odpowiedni sprzęt i wiedzę. Service musi mieć maszyny do regulacji zmiennej geometrii i sprawdzania wydatku dlatego jest gwarancja, że będzie działać długo i bezawaryjnie. A oryginalne części Melett to dobry wybór w przeciwieństwie do chińskich zamienników.
    Vitay
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 04 2007
    Przebieg/rok: 17tys. km
    Auto: Volkswagen Golf IV
    Silnik: 1.9 TDI PD
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2002

24 Lis 2016, 09:44

Według mnie kupowanie nowej turbosprężarki jest nieopłacalne. Szczególnie, że jeżeli jest ona porządnie zregenerowana to nie widać żadnej, nawet najmniejszej różnicy w użytkowaniu czy też trwałości. W swoim poprzednim samochodzie miałem regenerowaną w Amserwis i działała ona aż do samego końca beż żadnych problemów. Podejrzewam, że nowy właściciel dalej korzysta z samochodu i nie narzeka. Wydaje mi się, że wiele zależy właśnie od serwisu, który będzie wykonywał regenerację, trzeba znaleźć dobry i z doświadczeniem.
    Motosan
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 11 07 2007
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: Audi A6

16 Mar 2017, 15:31

Według mnie regeneracja może być w wielu przypadkach lepszym rozwiązaniem, ponieważ jest to przede wszystkim tańsze. Wiem po swoim przykładzie, około 2 lat temu padła mi turbina w drodze nad morze i najpierw pomyślałem, że prócz samych problemów z uwagi na to, że byłem daleko od domu dojdzie jeszcze kwestia wydatków. Na szczęście znalazłem firmę AMSerwis niedaleko Gdyni i zostawiłem im auto. Zaproponowali mi właśnie regenerację turbiny zamiast jej całkowitej wymiany i całe szczęście bo inaczej bym prawdopodobnie zbankrutował. Auto od tamtej pory chodzi bez zarzutów, nie odnotowałem też żadnego spadku mocy więc chyba warto.
    Sobers
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Kielce
    Prawo jazdy od: 16 06 2009
    Auto: Audi A4 B5
    Silnik: 1.9 TDI 90KM
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1997

• Legend1