Turbosprężarka nowa czy regenerowana?

Re: Turbosprężarka nowa czy regenerowana?

08 Sie 2017, 10:45

Z pewności regeneracja jest dla nas korzystniejsza pod względem cenowym, ale czasami warto zapłacić więcej i mieć spokój na dłużej.

"Naprawa turbosprężarki jest konieczna, gdyż turbosprężarka stanowi podstawowe urządzenie współpracujące z silnikiem spalinowym, które ma wpływ na jego sprawność i moc. Dzięki turbosprężarce możliwe jest uzyskiwanie naprawdę dobrych osiągów. Urządzenie wirnikowe, jakim jest turbosprężarka, składa się z dwóch głównych elementów – turbiny i sprężarki, osadzonych na wspólnym wale. Niepotrzebna jest dodatkowa komora spalania, gdyż jej funkcję pełni silnik – to dzięki niemu uzyskujemy spaliny niezbędne do prawidłowego działania turbiny. W przypadku uszkodzenia, nie musimy od razu odwiedzać sklepów w poszukiwaniu nowych urządzeń – zamiast tego sprawdzi się dokładna regeneracja turbosprężarek. Z pewnością cenowo będzie to dla nas korzystniejsza opcja niż zakup, ponadto decydując się na dokładną regenerację turbosprężarek, postępujemy w sposób ekologiczny – odnawianie urządzeń, które umożliwia ich dalszą eksploatację, sprawia, że nie zużywa się takiej samej ilości energii i surowców, co podczas produkcji nowej turbosprężarki.

Dokładna regeneracja turbosprężarek rozpoczyna się od demontażu urządzenia. Dopiero wówczas może zostać ono dokładnie wyczyszczone. Po tym podstawowym kroku możliwe jest przeprowadzenie badania metrologicznego w wybranym punkcie pomiarowym. Badanie takie umożliwia ocenę jakości każdego z elementów – uzyskamy zatem stopień zużycia komponentów. Nie musimy zatem odnawiać całości, wymianie będą podlegać tylko określone elementy. Po ich montażu należy dokonać wyważenia – jest ono procesem wstępnym, dlatego prędkość nie powinna przekroczyć 10 000 obr/min. Kolejny etap dokładnej regeneracji turbosprężarek to instalacja zespołu wirującego w pojeździe – przy tym powinniśmy pamiętać o sprawdzeniu systemów łożyskowania i uszczelnień. Zamontowana turbosprężarka powinna być ponownie wyważona – teraz jednak przy większych prędkościach (100 000 – 200 000 obr/min).

Ostatnim krokiem jest regulacja systemu zmiennej geometrii. Po takiej dokładnej regeneracji turbosprężarek urządzenia są gotowe do użytku, a ich stan jest taki, jak oryginalnych, nowych maszyn. Tak odnowiona turbosprężarka może nam służyć przez kolejne lata.
"
wopaten
Obserwowany

Auto: bmw

11 Sie 2017, 19:43

Moim zdaniem, jeśli kupisz turbosprężarkę po regeneracji, ale z dobrego i sprawdzonego źródła – nie będzie żadnej różnicy. Ja swoją, już po naprawie kupiłem od firmy która wykonuje takie regeneracje i jest w bardzo dobrej jakości i działa bez problemu.
Marekkkk1988
Obserwowany

Auto: Honda Civic

28 Sie 2017, 14:13

Zdecydowanie się zgadzam! Ja mam turbosprężarkę po regeneracji w swoim samochodzie i działa bez zarzutów. Pewnie dlatego, że była naprawiana w firmie która się specjalizuje w regeneracji turbo – świetny serwis!
Gocław
Obserwowany

Auto: Jaguar

10 Paź 2017, 15:32

Ja regenerowałem i jestem bardzo zadowolony. Moim zdaniem płacenie kilku do kilkunastu tysięcy za nową turbinę zbytnio nie ma sensu, szczególnie jeśli mówimy o nieco starszym aucie. Swoją turbosprężarkę regenerowałem w Trójmieście. Efekt świetny - turbo działa bez zarzutów.
Sobers
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kielce
Prawo jazdy od: 16 06 2009
Auto: Audi A4 B5
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1997

13 Paź 2017, 12:58

Witam. Również uważam że regeneracja to jak najlepsze rozwiązanie.
Jeżdżę na takiej którą zrobili mi ponad pół roku temu i naprawdę bez jakichkolwiek zastrzeżeń!!
masters
Obserwowany

Prawo jazdy od: 20 09 2006
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Audi A3 8L
Silnik: 1.9
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

28 Lis 2017, 19:00

Moim zdaniem zawsze warto spróbować regeneracji, np. w Turbo Julita. Oni się właśnie w tym specjalizują. Mają doświadczenie, wiec mamy pewność, że naprawiona turbosprężarka po prostu będzie funkcjonować w sposób prawidłowy. No i w moim przypadku jak najbardziej funkcjonuje.
alinowak
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 02 05 2000
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Audi A4
Silnik: 2.0 TDI
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak poruszać się po kierownicy? Jak poruszać się po kierownicy?
    Prawidłowe ułożenie rąk na kierownicy ma zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ponieważ właśnie dzięki niej kierowca ma kontrolę nad układem kierowniczym i zawieszeniem. Tylko prawidłowe trzymanie koła kierownicy umożliwia ...
    Yaris Trend by Simple - 500 sztuk limitowanej wersji Yarisa Yaris Trend by Simple - 500 sztuk limitowanej wersji Yarisa
    Toyota Motor Poland oraz Simple Creative Products stworzyły wspólnie na sezon 2013 idealny i modny samochód dla nowoczesnych kobiet. Owocem tej współpracy jest limitowany do liczby 500 sztuk Yaris Trend ...

•  
    • Men's Day 2010
      Toyota 86 GR Sport, zegary, wnętrze
      plymouth hemi cuda 1970
      ISUZU D-MAX