Tydzień Designu w Mediolanie - Mazda i sztuka współczesna

Tydzień Designu w Mediolanie - Mazda i sztuka współczesna

27 Mar 2013, 02:51

Mazda przełamuje konwencje, również w zakresie stylizacji samochodów. Aby podkreślić dbałość o funkcjonalne piękno, której dowodem jest nagradzany motyw projektowy nowej generacji samochodów "KODO: Dusza Ruchu", Mazda weźmie udział w Tygodniu Designu odbywającym się w Mediolanie między 9 a 14 kwietnia br. Dedykowane miejsce ekspozycji będzie prezentować nową Mazdę6, zaprojektowaną zgodnie z KODO.

Tydzień Designu w Mediolanie - Mazda i sztuka współczesna

Obiekt Mazda Con Temporary Space (MACS) usytuowany w Zona Tortona, eleganckiej dzielnicy Mediolanu, był postrzegany jako forum kultury służące prezentowaniu rozmaitych form współczesnej sztuki i designu. Od momentu otwarcia, które miało miejsce w styczniu, odbyło się tu wiele wystaw przedstawiających prace włoskich artystów o wspólnych motywach: ruch i dusza ruchu. Wizytówka marki, nowa Mazda6, jest stałym elementem ekspozycji w MACS, aż do końca kwietnia.

Podczas Tygodnia Designu w Mediolanie w MACS odbędzie się wystawa prac Giuliany Cunéaz zatytułowana Forma Fluens. Artystka, która przygotowała swoje prace specjalnie na tę okazję, wykorzystuje instalacje wideo, obrazy malowane na ekranach dotykowych, rzeźby, fotografie i rysunki. Zagłębiając się w tajniki nanotechnologii i innych dziedzin nauki, zabiera widza w fascynującą wirtualną podróż.

Tydzień Designu w Mediolanie - Mazda i sztuka współczesna

"Moje pragnienie zgłębienia i uchwycenia tych procesów dynamicznej transformacji ma wiele wspólnego z podejściem Mazdy, które nie ogranicza się jedynie do projektowania samochodów" - mówi Cunéaz. "Chodzi o wykorzystanie motywu KODO w celu stworzenia modeli, których design wzbija się na nowe poziomy harmonii i emocji, łącząc w sobie estetykę i technologię".

POLECAMY Mazda6 i Mazda CX-5 nagrodzone w plebiscycie Auto Lider 2012

Tydzień Designu w Mediolanie (Milan Design Week)
Mediolański Tydzień Designu daje artystom, firmom i innym organizacjom wyjątkową możliwość przedstawienia swoich instalacji i prac z zakresu designu w wybranych zakątkach miasta. Wydarzenie wzięło swój początek od Salone del Mobile, corocznych targów meblowych organizowanych od 1961 roku. Są to największe targi tego typu na świecie i obecnie przyciągają na mediolańskie place targowe około 2500 wystawców i około 300 000 zwiedzających.

Tydzień Designu w Mediolanie - Mazda i sztuka współczesna

"KODO: Dusza Ruchu"
Stworzony pod przewodnictwem Ikuo Maedy, szefa działu projektowego Mazdy, nagradzany motyw "KODO: Dusza Ruchu" został zainspirowany gwałtownymi ruchami zwierząt w naturalnym środowisku. KODO reprezentuje optymalny charakter ruchu, emanując energią oraz emocjami. Symbolizuje przywiązanie Mazdy do tworzenia samochodów, które zachwycają sylwetką, a jednocześnie pozostają wyjątkowo praktyczne i przyjazne kierowcy. Magazyn Auto Bild wyróżnił koncepcję KODO nagrodą European Design Award 2012. Otrzymał ją kompaktowy SUV Mazda CX-5, pierwszy model produkcyjny zaprojektowany w duchu KODO. Natomiast Mazda Takeri, która posłużyła jako pierwowzór dla nowej Mazdy6, zdobyła pierwsze miejsce w konkursie Automotive Brand Contest 2012, organizowanym przez Niemiecką Radę Wzornictwa w kategorii samochodów koncepcyjnych.

źródło: Mazda
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 11750
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

Re: Tydzień Designu w Mediolanie - Mazda i sztuka współczesna

12 Kwi 2013, 15:13

Krzesło KODO jest bardzo istotnym projektem z kilku względów. Poza tym, że łączy w sobie ruch i sztukę charakteryzujące KODO, krzesło znakomicie zaprezentuje się również na Międzynarodowym Salonie Meblowym – najpopularniejszych na świecie targach meblowych i największej atrakcji Tygodnia Designu w Mediolanie. Krzesło zostało odsłonięte w specjalnym salonie wystawowym, Mazda Con-Temporary Space (MACS), otwartym w eleganckiej dzielnicy Mediolanu Zona Tortona na czas trwania imprez w ramach Tygodnia Designu. W MACS, którego tematem jest "ruch" i "dusza ruchu", podziwiać można nie tylko nowy model Mazda6, ale i wyjątkową wystawę autorstwa Włoszki Giuliany Cunéaz, której artystyczna wizja w znacznym stopniu odzwierciedla stylistyczną filozofię Mazdy.

Tydzień Designu w Mediolanie - Mazda i sztuka współczesna
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 11750
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Rekordowy rok w czeskich fabrykach Skody Rekordowy rok w czeskich fabrykach Skody
    W 2019 roku ŠKODA po raz pierwszy w historii wyprodukowała ponad 900 tys. pojazdów w swoich fabrykach w Mladá Boleslav i Kvasinach. Wysoki wynik jest zasługą wzrostu produkcji o 2,25 proc. w porównaniu ...
    [VAN-D] Galaxy mk1 2,3 / Trajet 2,0 / Grandis 2,4 / 807 2,0 [VAN-D] Galaxy mk1 2,3 / Trajet 2,0 / Grandis 2,4 / 807 2,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - VAN segmentu D - silnik benzynowy o mocy około 150KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Ford Galaxy mk1 2,3 - 145KM - Hyundai ...

  •