Ubezpieczenie , 18 lat

23 Mar 2013, 23:37

Witam! Aktualnie mam skończone 18 lat, prawko w drodze, zaraz kończę. Jest spora okazja odkupić od znajomego Uno. Ma on OC do października 2013 r. Jednak ja, jako osoba mająca 18 lat, nie posiadająca prawka jeszcze, płaciłbym przeogromne kwoty za ubezpieczenie ( czyt. koło 2 tyś :shock: ). Czyli robiąc umowę, kupił, i poszedłbym do towarzystwa prawdopodobnie miałbym spooorą sumę do dopłacenia. Czy istnieje jakakolwiek metoda, patent, na te bajońskie sumy ? Chciałbym mieć auto zarejestrowane na SIEBIE, wiem, że rejestracja na osobę starszą była by dużo korzystniejsza. Pozdrawiam
selol
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: uno

24 Mar 2013, 05:46

Współwłasność. Auto kupujesz Ty i jakaś osoba starsza. Rejestrowane w ten sam sposób. Ubezpieczenie wychodzi tanio, a Tobie zaczynają się liczyć zniżki za bezszkodową jazdę z każdym rokiem. Taki stan rzeczy utrzymujesz aż do momentu jak skończysz maksymalnie 28 lat. Wtedy wychodzisz z wieku objętego podwyższonym ryzykiem i jeżeli nie było żadnej szkody, masz aż 10 lat dobrej historii, czyli masz 60% zniżki.

Innej rady nie ma.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

23 Maj 2017, 10:16

Hej! Ja mam dobre doświadczenia z serwisem [reklama] bo tutaj swoje pierwsze OC AC kupowałem. Wygodna porównywarka wypełnienie wszystkich pól formularza nawet przy AC nie trwa jakoś super długo. Mają dużo ofert na stanie i są one zaktualizowane, także można liczyć na to, że się człowiek natknie na bieżące promocje a nie jakieś sprzed kilku miesięcy. Wiadomo, że oferta jest płynna, ciągle ruszają nowe kampanie reklamowe.
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 27 Maj 2017, 21:59, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
kruchy33
Nowicjusz
 
Posty: 29
Prawo jazdy: 02 02 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: citroen

27 Maj 2017, 21:58

Dishman napisał(a):Ubezpieczenie wychodzi tanio, a Tobie zaczynają się liczyć zniżki za bezszkodową jazdę z każdym rokiem.

No nie do końca tak tanio - ten. co ma zniżki, dodatkowo będzie miał policzone zwyżki. Ale tak czy siak i tak będzie taniej niż jakby miał płacić sam.
Dishman napisał(a):Taki stan rzeczy utrzymujesz aż do momentu jak skończysz maksymalnie 28 lat.

26 lat.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000