Ubezpieczenie i neony

14 Paź 2013, 12:46

Witam, mam 2 podstawowe pytania w związku z zamieram kupna auta Forda Pumy 1.7 16v.

1. Po pierwsze Ile będę musiał płacić za obowiązkowe OC (myślałem o oc w pzu) za właśnie Forda Pumę 1.7 16v (125 kM), to będzie moje pierwsze auto więc nie mam co liczyć na jakieś zniżki. Próbowałem sam znaleźć ile będę musiał za nie płacić ale nigdzie tego niema, więc może ktoś wie ile się opłaca za samochód z taką mocą silnika. Te autko ma być w benzynie ale czy coś się zmieni jeżeli chciałbym dodać do niego LPG?

2. Moje drugie pytanie dotyczy tych nieszczęsnych neonów, bo słyszałem że można je mieć zamontowane ale nie można używać na drogach publicznych więc jak to z nimi jest? Czy da się jakoś obejść prawo żeby można ich było używać czy można z nich korzystać jedynie na drogach niepublicznych?

Może moje pytanie są trochę banalne ale ale nie mogłem znaleźć na nie sensownej odp w necie szczególnie na 1. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Dedmax
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Nie mam
0

14 Paź 2013, 20:37

1. Opisywane na forum milony razy. Ileż razy jeszcze mozna :?:
2. Zapoznaj się z ustawą - rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia - jest tam jasno i wyraźnie napisane, jakie światła mogą być i w jakim samochodzie, oraz kiedy mogą się świecić.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
0