Ubezpieczenie i przegląd sprowadzonego samochodu.

Ubezpieczenie i przegląd sprowadzonego samochodu.

27 Kwi 2014, 16:30

Kilka dni temu nabyłem w Polsce sprowadzony samochód zza granicy (handlarz, nie komis) i mam kilka pytań z tym związanych...

Auto zarejestrowałem na tablice tymczasowe czerwone, teraz muszę jechac na przegląd i po przejściu przeglądu zarejestrowac już na normalne tablice.
Czy jak będę jechał na czerwonych tablicach na przegląd, mogę liczyc na standardową kontrolę i gdy okaże się , że jadę bez ważnego przeglądu liczyc na jakąś karę?
Co z ubezpieczeniem? Samochód jest ubezpieczony, ale jeszcze na gościa, od którego ten samochód kupiłem (nie przepisałem jeszcze na siebie).
I co ogólnie w razie kontroli, gdybym miał przy sobie wszystkie dokumenty od ubezpieczenia, kupna etc?

Aha... Dodam, że samochód jest ubezpieczony na numer VIN, bo zza granicy ściągany był na lawecie, nie na kołach.
Saibo
Nowicjusz

Auto: VW Golf IV
Silnik: 1.6 16v
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Ubezpieczenie i przegląd sprowadzonego samochodu.

27 Kwi 2014, 17:28

Saibo napisał(a):Czy jak będę jechał na czerwonych tablicach na przegląd, mogę liczyc na standardową kontrolę i gdy okaże się , że jadę bez ważnego przeglądu liczyc na jakąś karę?
A niby dlaczego masz zostać ukarany... :?: Poczytaj dokladnie PC...Jak doczytasz/na pierwszej stronie/ to będziesz widział ze PC jest wazne równe 30 dni...a więc mozesz się poruszac bez problemu.
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Rok produkcji: 2014

27 Kwi 2014, 17:56

Tak wiem, że jest ważne 30 dni, ale jako tako zwalnia mnie to z obowiązku okazania tego, że samochód nie ma ważnego przeglądu? Albo inaczej... Samochód ma przegląd robiony we Włoszech, tam jest ważny 2 lata, ale w Polsce jest nieważny, jak pewnie wiecie. Reasumując - przeglądu brak. A co w takim razie z OC? W ubezpieczalni już wiedzą, że nabyłem ten samochód, bo prosili o kontakt w sprawie przepisania etc. (jutro będę dzwonił) A samo ubezpieczenie jest ważne jeszcze prawie rok z tym, że nie na mnie tylko na zbywce samochodu. Czy z tego tytułu mogę miec jakieś problemy czy w razie kontroli i okazaniu wszystkich niezbędnych dokumentów nie muszę się niczego obawiac?
Byc może głupie pytania, ale to mój pierwszy samochód i pierwszy raz załatwiam takie sprawy.
Saibo
Nowicjusz

Auto: VW Golf IV
Silnik: 1.6 16v
Rok produkcji: 2001

27 Kwi 2014, 18:51

Saibo napisał(a):Tak wiem, że jest ważne 30 dni, ale jako tako zwalnia mnie to z obowiązku okazania tego, że samochód nie ma ważnego przeglądu? Albo inaczej... Samochód ma przegląd robiony we Włoszech, tam jest ważny 2 lata, ale w Polsce jest nieważny, jak pewnie wiecie. Reasumując - przeglądu brak.
Oczywiście ze nie zwalnia Ciebie od wykonania wykonania OBT przed I rej.w Polsce.Jednak PC jest wydane własnie w tym celu zebys mógł się swobodnie poruszać samochodem i wykonac przegląd tech.przed I rej.Z drugiej strony PC powinien byc wpis w jakim celu zostało ono własnie wydane i jakie czynności winien wykonac diagnosta na SKP aby WK mogło dokończyc rej.samochodu.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

27 Kwi 2014, 18:57

Ps.Jezeli OBT pojazdu wykonano/np.Włochy,Niemcy itp./na 2 lata -wczoraj,aTy kupiłes go dzisiaj to przegląd tech.tego samochodu jest wazny.Przy rej.WK skraca go do roku/dot.samochodu powyzej 5 lat/ i przeprowadza rej.bez konieczności przeglądu tech.w Polsce.Moze jedynie zarzyczyć sobie ustalenia przez SKP roku produkcji lub innych nieznanych parametrów pojazdu/których nie ma w dokumentach zagranicznych a potrzebne są w Polsce/..
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Światowa premiera Golfa Varianta Światowa premiera Golfa Varianta
    Podczas Genewskiego Salonu Samochodowego Volkswagen prezentuje – jako światową premierę – nowego Golfa Varianta. W porównaniu z poprzednikiem nowy Golf Variant jest lżejszy nawet o 105 kg. Po raz pierwszy ...
    Burza za kierownicą - jak ją bezpiecznie przetrwać? Burza za kierownicą - jak ją bezpiecznie przetrwać?
    Upalne letnie dni często kończą się gwałtowną burzą. Wnętrze samochodu jest wtedy raczej bezpiecznym miejscem, mimo to jazda w takich warunkach pogodowych może być bardzo niebezpieczna. Zagrożenie stanowią nie tylko silne ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Infiniti Q50
      Jaguar