Ubezpieczenie krótkotrwałe.

13 Gru 2018, 22:14

Witam. Mam takie pytanie,otóż mam autko sprowadzone z Niemiec ,na ubezpieczenie póki co nie mam ,ale doczytałem się ciekawej sprawy ,otóż ponoć jest opcja na krótkotrwałe ubezpieczenie .TERAZ PYTANIA :
-Czy na to wszystko potrzebne są przetłumaczone PAPIERY?
-Czy od razu po przyjściu i podpisaniu papierów można jeździć autem?
-Czy do tego zabiegu potrzebny jest główny właściciel auta ,czy współwłaściciel może również bez problemu ?
asas
Nowicjusz
 
Posty: 4

13 Gru 2018, 22:32

asas napisał(a):Czy na to wszystko potrzebne są przetłumaczone PAPIERY?
nie, tylko umowa kupna i dowód samochodu

asas napisał(a):Czy od razu po przyjściu i podpisaniu papierów można jeździć autem?
nie ponieważ auto jest w tej chwili wyrejestrowane więc nie dopuszczony do ruchu nawet jak masz ubezpiecznie i badania

asas napisał(a):Czy do tego zabiegu potrzebny jest główny właściciel auta ,czy współwłaściciel może również bez problemu ?


współwłaściciel też jest właścicielem auta więc bez problemu, jest jeszcze takie coś jak ubezpieczony i ubezpieczający więc i nawet sąsiada możesz wysłać.

Trzeba też nadmienić że takie ubezpieczenie może trwać nie dłużej jak 30 dni i można wykupić je tylko raz
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

13 Gru 2018, 22:39

Chwila chwila ,czyli koniec końców można jeździć po opłaceniu tego ? Bo napisałeś,że nie można,ponieważ auto jest wyrejestrowane i to jest fakt,bo nie było rejestrowane w Polsce jeszcze z tego co mi wiadomo .W takim razie po co komu płacenie takiegoż ubezpieczenia,skoro i tak nie można się poruszać autem ?Auto stoi na niemieckich blachach ,to oznacza,że nie jest zarejestrowane ,tak ?
asas
Nowicjusz
 
Posty: 4

13 Gru 2018, 22:42

asas napisał(a):Auto stoi na niemieckich blachach ,to oznacza,że nie jest zarejestrowane ,tak ?
nie bo takie blachy są lewe i sprzedający celowo wprowadza klienta w błąd że można takim autem wracać na kołach a fakt jest inny. Auta w niemczech idące na export są wyrejestrowane z automatu. Takie auto nie jest dopuszczone do ruchu.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

13 Gru 2018, 22:43

Aha i pytanie ,jeśli nie można (zakładam już z góry,żeby nie robić spamu) to mogę kupić to ubezpieczenie ,a później zarejestrować auto ? Ile kosztuje rejestracja auta? I czy ten zabieg jest możliwy w ogóle podczas posiadania tego ubezpieczenia?Bo po 30 dniach i tak i tak będę musiał zarejestrować,oraz opłacić wszystko
asas
Nowicjusz
 
Posty: 4

13 Gru 2018, 22:50

teoretycznie ubezpieczenie wykupujesz w dniu zarejestrowania auta. Nieofecjalnie polecę Ci przekalkulowania sobie składki ubezpieczeniowej na to konkretne auto w której firmie wyjdzie najkorzystniej i jeżeli chcesz to sobie weź w tej firmie te 30 dniowe a jak zarejestrujesz to wykupisz u nich pełną polisę, koszty rejestracji są ogólnodostępne w necie, szukajka nie gryzie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jakie modele i wersje oferują japońskie marki?
    Toyota GR Supra i Lexus LC to dobrze znane auta z Japonii. Toyota i Lexus proponują jednak nie tylko bezkompromisowe auta dla fanów adrenaliny, ale też usportowione wersje popularnych modeli. Zaglądamy do oferty obu ...
    Hamowanie awaryjnie na zakręcie
    Jak hamować awaryjnie na łuku? Prawidłowe pokonanie zakrętu wymaga od kierowcy oceny stanu nawierzchni, dobrania optymalnej prędkości oraz obrania odpowiedniego toru jazdy. Łuk jest niebezpiecznym miejscem hamowania awaryjnego, ...

13 Gru 2018, 22:53

Dziękuje Ci bardzo ,pomocny bardzo ,szybkie odpowiedzi ,złoty mod . Pozdrawiam :) Piwko leci do Ciebie :piwo:
asas
Nowicjusz
 
Posty: 4

15 Gru 2018, 21:18

asas napisał(a):otóż ponoć jest opcja na krótkotrwałe ubezpieczenie


tak jest , tylko dla firm, albo inaczej: dla osób prowadzących działalność gospodarczą.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

15 Gru 2018, 21:36

Ostatnio trochę głośno o tych ubezpieczeniach się zrobiło :/
https://autokult.pl/32653,30-dniowe-pol ... nsekwencji
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna