Ubezpieczenie- nie uznali mi pęknięcia szyby po wypadku.

Ubezpieczenie- nie uznali mi pęknięcia szyby po wypadku.

29 Lis 2009, 10:14

Witam. Miałem wypadek z nie mojej winy. Oględziny były,ale facet nie uznał mi pęknięcia szyby. Coo mam teraz z tym zrobic? Co prawda jeszcze nie dostałem info od ubezpieczyciela o tym,ale mechanik co przy tym był widział to.
Demsi
Nowicjusz

Miejscowość: Toruń

Re: Ubezpieczenie- nie uznali mi pęknięcia szyby po wypadku.

29 Lis 2009, 11:42

Musisz poczekać na wycenę od ubezpieczyciela sprawcy kolizji.Wcześniej i tak nie naprawisz auta,chyba,że z własnej kieszeni.Jeżeli ta szyba pekła podczas tej kolizji,to musisz wyjasnić z ubezpieczycielem,dlaczego tej szyby nie ma w wycenie.Jeżeli powie,że pęknięcie tej szyby nie jest wynikiem tej kolizji.to masz dwa wyjścia - skontaktować się z Rzecznikiem ubezpieczonych(poszukaj w googlach) lub PZM - niezależny rzeczoznawca.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Lis 2009, 15:12

Rozmawiałem z mechanikiem który był przy oględzinach i powiedział mi,że dla niego wyglądąło to na pęknięcie przez otwarcie maski.
Demsi
Nowicjusz

Miejscowość: Toruń

30 Lis 2009, 16:17

W sumie to paskudna sytuacja, pęknięcie szyby przy kolizji, bo rzeczywiście można podważyc przyczyne pęknięcia. Nie mniej w takim przypadku przydałby się jakiś pakiet szyby24 który je ubezpiecza :) ale jak to się mówi mądry polak.... Troche trudno mi tu cokolwiek doradzić, napisz odwołanie jeżeli uznają, że szkoda była nie w wyniku kolizji.
ribeiro
Początkujący

Miejscowość: zewsząd

03 Gru 2009, 22:05

Zgadzam się z ribeiro, szybę warto ubezpieczyć, ja mam pakiet Auto Szyba
kropek
Nowicjusz

Miejscowość: z kartki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jesienne podróże - kilka dobrych rad Jesienne podróże - kilka dobrych rad
    Powoli kończy się lato, a przed nami złota, polska jesień. Pora roku, która swoją zmiennością może zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych kierowców, bo mało kto dostrzega zagrożenia, jakie ze sobą niesie. ...
    Podróż Volkswagenem, którego jeszcze nie ma Podróż Volkswagenem, którego jeszcze nie ma
    Fabryka Volkswagena w Wolfsburgu, dział rozwoju technicznego, hala 70 – wjeżdża Golf. W hali nie ma okien, a mimo to samochód porusza się po oświetlonych słońcem ulicach. Tylko że tutaj nic nie jest prawdziwe, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Autosacrum 2009
      S2020005
      GTP Light