Ubezpieczenie nowego samochodu

04 Lut 2020, 09:33

Mam 24 lata i właśnie kupiłem nowy pojazd (2018), który jest finansowany. Mam czysty rekord jazdy i myślę, że jedno roszczenie z powodu gradobicia w ciągu ostatnich 3 lat. Szukam pełnego zasięgu. Kupiłem przez Volkswagen kilka dodatkowych gwarancji dotyczących pomocy drogowej, ochrony przed kradzieżą, ubezpieczenia od luk itp. Obecnie mam AAA, a cena wynosi ponad 300 USD miesięcznie, więc szukam czegoś nieco tańszego. Porównałem stawki dla wielu firm ubezpieczeniowych i stawki są dość niespójne, więc nie jestem pewien, ile powinienem płacić miesięcznie. Wydaje mi się, że zawęziłem go do progresywnego lub geologicznego, ale nie jestem pewien, czy moje stawki nie będą bazować na otrzymanych ofertach.

TLDR; Mam 24 lata i potrzebuję ubezpieczenia mojego nowego samochodu. Jakieś rekordy dotyczące progresywnego vs geico?
Open in Google Translate
tyresebro1
Nowicjusz
 
Posty: 2

04 Lut 2020, 11:25

Rozumiem że mieszkasz w USA i tam szukasz ubezpieczenia aktualnego samochodu. Przepisy różnią się znacznie między Polską a USA i ciężko będzie na tu coś podpowiedzieć.

A czy kupując nowe auto nie miałeś w pakiecie ubezpieczenia? Nie możesz go kontynuować przez kolejne lata?

tyresebro1 napisał(a):Porównałem stawki dla wielu firm ubezpieczeniowych i stawki są dość niespójne, więc nie jestem pewien, ile powinienem płacić miesięcznie
To normlane i musisz tu znaleźć taką firmę która będzie polecana ale i będzie miała najniższe ubezpieczenie.
Nie wiem jak tam jest dokładnie z przepisami ale u nasz w Polsce żeby zmniejszyć koszty ubezpieczenia auta bierze się je na współwłasność z osobą która ma większe zniżki.

Napisz może gdzie dokładnie mieszkasz, zobaczymy jakie tam są przepisy odnośnie ubezpieczeń.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wymóg opon zimowych w Europie
    Już w 29 państwach Europy wprowadzony jest wymóg jazdy na oponach sezonowych, a przepisy jasno precyzują okres lub warunki ich użytkowania. W 16 krajach są to konkretne daty kalendarzowe (Bułgaria, Czechy, Słowenia, ...