Ubezpieczenie OC a stare papierkowe prawo jazdy

Ubezpieczenie OC a stare papierkowe prawo jazdy

19 Sty 2011, 19:14

Witam,

Zamierzam kupić samochód. Mój ojciec ma spore zniżki na OC. Nie chcąc ryzykować jego zniżek, wpadliśmy na pomysł żeby zarejestrować samochód na matkę, która w ramach 'promocji' 'odziedziczy' zniżki po ojcu, a mnie wpisać jako współwłaściciela żeby zniżki leciały również mnie. Pojawił się jednak pewien problem. Ze względu na to że moja matka nie jeździ samochodem, ma jeszcze stare papierowe prawo jazdy.

1. Czy ubezpieczyciel uwzględni takie prawo jazdy?
2. Ewentualnie czy istnieje jeszcze możliwość wymiany starego prawa jazdy na nowe? ;)
3. (trochę z innej beczki) Czy sprawy w UM i US mogę załatwić bez niej (jako współwłaściciel) mając pisemne upoważnienie, ale nie notarialne?

Z góry dzięki za pomoc,
pozdrawiam.
Bartonek
Nowicjusz

Miejscowość: Częstochowa

Re: Ubezpieczenie OC a stare papierkowe prawo jazdy

19 Sty 2011, 21:08

1. Żeby posiadać samochód/zarejestrować go/płacić za niego ubezpieczenie nie trzeba posiadać prawa jazdy. Nie wiem tylko jak ze zniżkami OC, radzę się upewnić u ubezpieczyciela. Ale na moje oko zniżek nie będzie zbyt dużo, skoro nie ma podstawy do stwierdzenia "przeszłości" kierowcy.
2. Oczywiście, w wydziale komunikacji taka przyjemność ok 80 zł.
3. Tak.
"Nie wiem co się tak uparłeś na to V6 skoro byle Opel, czy Ford to ma..."
Kierunkowskaz
Zaawansowany

Miejscowość: Warszawa (WI)

19 Sty 2011, 21:22

Kierunkowskaz: ale zniżki byłyby mojego ojca. ;) Poczytałem trochę i wnioskuję że nieważnym jest czy stare prawo jazdy czy nowe - zawsze to uprawnienie do kierowania pojazdu kat. B więc myślę że ubezpieczyciel nie ma nic do gadania. :) Chcę się tylko upewnić.
Bartonek
Nowicjusz

19 Sty 2011, 22:15

Aaaa jeśli zniżki ojca, no to nie ma w niczym problemu ;)
"Nie wiem co się tak uparłeś na to V6 skoro byle Opel, czy Ford to ma..."
Kierunkowskaz
Zaawansowany

Miejscowość: Warszawa (WI)

19 Sty 2011, 22:19

Ok. :) Jeszcze jedno pytanie: czy jeśli samochód ma właściciela i współwłaściciela na umowie kupna to obydwie osoby muszą odprowadzić podatek, czy tylko jedna z ww. osób?
Bartonek
Nowicjusz

27 Sty 2011, 12:38

Podatek ma byc zapłacony, a przez kogo to wydaje mi się , że już nie ma znaczenia.
kingiko
Początkujący

Miejscowość: warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Miejski model w nowej odsłonie - Skoda Citigo Miejski model w nowej odsłonie - Skoda Citigo
    Na wiosnę 2017 roku najmniejszy model Škody zyskuje zmodernizowany przód nadwozia oraz zmiany we wnętrzu. Nową twarz modelu buduje przeprojektowana maska, grill oraz zderzak z wbudowanymi światłami przeciwmgłowe, ...
    Kompleksowa modernizacja jednostek napędowych u Opla Kompleksowa modernizacja jednostek napędowych u Opla
    W latach 2012–2016 Opel wprowadzi trzy nowe rodziny silników i trzynaście nowych jednostek, co jest związane z odnowieniem oferty w tej dziedzinie w 80%. W tym samym okresie firma zaprezentuje również ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata