Ubezpieczenie OC - młody kierowca

22 Cze 2010, 17:30

Witam, chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę obniżyć swoją składkę OC. Samochód już zarejestrowałem i otrzymałem dowód tymczasowy, ale podobno aby wydali mi dowód stały muszę mieć ubezpieczenie na siebie. I tu moje pytanie. Czy mogę w tym momencie, jeśli jeszcze nie posiadam dowodu rejestracyjnego stałego wpisać np swoją mamę jako współwłaścicielkę pojazdu? Oraz czy mogę ubezpieczyć samochód na mamę, która nie posiada prawa jazdy i nie jest współwłaścicielem pojazdu? Czy ubezpieczenie musi być koniecznie na moją osobę? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
Ostatnio edytowany przez philipfry92, 24 Cze 2010, 20:06, edytowano w sumie 1 raz
philipfry92
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 19
Miejscowość: Tarnów

22 Cze 2010, 18:52

jeśli twoja matka nie ma prawka i żadnych zniżek to jaki to ma sens?ubezpiecz na siebie i pracuj na zniżki.lub poszukaj kogoś ze zniżkami i uprawnieniami i zrób go współwłaścicielem.
ryba1977
ryba1977
Aktywny
 
Posty: 320
Miejscowość: poznań

23 Cze 2010, 11:51

Byłem dzisiaj w Warcie(tam gdzie poprzedni właściciel ubezpieczył auto), tam pani powiedziała mi, że ubezpieczenie dla mnie jeśli chcę je przepisać na siebie wyniesie ok 2200 zł. Doradziła mi, żebym nie przepisywał ubezpieczenia, a skoro jest ono ważne jeszcze rok, mogę jeździć na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela. Okazało się, że z wydaniem dowodu rejestracyjnego stałego nie będzie problemu, lecz pani w urzędzie miasta powiedziała mi, że z tego co ona się orientuje to ubezpieczenie poprzedniego właściciela ważne jest przez 30 dni i w razie kontroli policjii czy stłuczki mogę mieć problemy. Co mam więc robić? Szukać tańszego ubezpieczenia czy jeździć na tym poprzedniego właściciela?
philipfry92
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 19
Miejscowość: Tarnów

23 Cze 2010, 12:10

jeśli jest przepisane na ciebie ubezpieczenie to możesz na nim jeżdzić.ale dopłacisz do niego różnicę w zniżkach.poszukaj tańszego i pamiętaj że z to OC co teraz masz musisz wypowiedzieć,żebyś nie płacił za dwa ubezpieczenia.
ryba1977
ryba1977
Aktywny
 
Posty: 320
Miejscowość: poznań

24 Cze 2010, 10:59

Oc ok mozna iścpobandzie z kosztami choc to tez ma swoje minusy, przede wszystkim dla innych użytkowników któzy odpukac będą mieli zdarzenie drogowe z Twojej winy, ale przy ac już Ty cierpisz na marnej polisie najbardziej.
kingiko
Początkujący
 
Posty: 96
Miejscowość: warszawa

25 Cze 2010, 17:56

Przejrzyj dokładnie wszystkie oferty. Ja parę lat temu miałem identyczną sytuację. Z początkowych 2000zł w Warcie udało mi się zejść chyba do 1100zł w Allianz Direct.

Pozdrawiam.
tom_ex
Nowicjusz
 
Posty: 10
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Powrót z wakacji bez pośpiechu
    Nadszedł czas powrotu z urlopów. Jak zadbać o to, żeby bezpiecznie dotrzeć do domu? Przede wszystkim ważny jest brak pośpiechu i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Najwięcej osób ...
    Tuning samochodowy - w tym sklepie znajdziesz wszystko
    Części do tuningu samochodowego muszą być wykonane z najwyższą starannością i wytrzymywać duże obciążenia. Mają poprawić, a nie pogorszyć parametry auta. Dlatego szukając podzespołów, warto zwrócić się do fachowców ...

26 Cze 2010, 11:04

Mi jako początkującemu w Warcie dawali 1900. Wybrałem AXA Direct - niecale 1200zl z dodatkowymi elementami ubezpieczenia.
Najlepiej ubezpiecz sie przez internet - dostaniesz wieksza znizke - a i w jesli dasz rade to zapłać wszystko od razu w jednej racie to obnizysz koszty. pozdr
tito69
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Rzeszów

26 Cze 2010, 21:21

Warta to chyba akurat najdroższy ubezpieczyciel jaki tylko jest.
Jeżeli znajdziesz kogoś kto ma zniżki, to spróbuj go namówić na wspólną polisę, jeżeli nie, to szukaj jak najtańszego ubezpieczyciela. Tanie są wszystkie ubezpieczenia typu direct.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

27 Cze 2010, 17:50

Warta, PZU, HDI, itd... każdy mówi gdzie niby jest tanio... Od kad KNF - komisja nadzoru finansowego wzięła w łapy wgląd podstawy wyliczania OC, nie jest tak łatwo o najtańsze OC. Ubezpieczenia kierowane są do konkretnych grup kierowców (kobiety, mężczyźni, młodzi kierowcy itd.). By kupić najtańsze OC trzeba troszke czasu. proponuje na sam początek porownanie składek OC jakims programem, a później skontaktowanie się z ubezpieczycielami direct. Dlaczego? Zwykle są oni wykluczeni z porównywarek, stąd konieczność wyliczenia Oc indywidualnie dla każdego. Jeśli chcecie kupić najtańsze OC - to miejcie na wględzie to, że zaofruje wam je fimra z poza UE. Pozdro.
Ostatnio edytowany przez phelnik, 27 Cze 2010, 20:25, edytowano w sumie 1 raz
phelnik
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Lublin

28 Cze 2010, 16:12

Ale to o czym piszesz nie zawsze jest miarodajne najlepiej zapytać znajomych zadzwonić do jakiegoś agenta i mieć luzik.
griff
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 109
Miejscowość: Warszawa