Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC

25 Maj 2016, 18:22

Witam,

24.05 podpisałem umowę kontynuującą moją umowę oc z HDI, byłem u agenta.
Niestety dziś czyli dzień później zadzwonił do mnie inny ubezpieczyciel podając o 200zł niższą kwotę.

Powiedzcie, pomóżcie czy jest możliwość jakakolwiek aby odstąpić od umowy z HDI?

lub np dodać współwłaściciela i wtedy mógłbym wypowiedzieć OC ?

dodam też, że prawojazdy mam od 7 czerwca i fajnie by było jakbym np przeciągnął obecnego ubezpieczyciela i podpisał nową umowę po 7.06 wtedy wskoczy mi kolejny rok zniżek.

dziękuję z góry za pomoc.

pozdrawiam
kosak15
Obserwowany

Prawo jazdy od: 07 06 2010
Auto: Renault Megane II CC
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kabriolet
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

Re: Ubezpieczenie OC

30 Maj 2016, 14:02

@kosak15 Możliwym jest odstąpienie od umowy OC ale zawartej na odległość w tzw. trybie direct lub przy automatycznym wznowieniu polisy, które też zachodzi na odległość.
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

01 Cze 2016, 19:16

Nie wiem, czy się nie pomylę, ale można też zrobić tak, że można zawrzeć drugie Oc, a to pierwsze wypowiedzieć z podwójnego OC. Ale o opinie poproszę jednak Mfind, czy tak się da.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

02 Cze 2016, 11:56

@ MotoAlbercik dzięki za przywołanie :)

Tak jak wspomniałem wcześniej, stan prawny dotyczący umów zawartych od 11 lutego 2012 r. przewiduje właśnie możliwość wypowiedzenia drugiej i kolejnej umowy OC zawartej na dany samochód pod warunkiem, że są one wznowieniami automatycznymi u danych ubezpieczycieli, bądź też są umowami zawartymi na odległość.

W przypadku gdy spotkałeś się z agentem i podpisałeś umowę nie ma już odwrotu.. Ustawa jest tak skonstruowana, żeby przewidzieć następującą sytuację :
1. Otrzymujesz ofertę wznowieniową od HDI
2. Szukasz u innego ubezpieczyciela
3. zawierasz umowę u innego ubezpieczyciela, tak, aby była ciągłość ubezpieczenia
4. Składasz wypowiedzenie podwójnego OC do HDI parę dni po początku nowego ubezpieczenia mając polisę u innego ubezpieczyciela. Mogą zażądać od Ciebie części składki za ochronę przez te parę dni ale wypowiedzenie będzie skuteczne.

To jest tryb, w którym mógłbyś wypowiedzieć umowę.
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mercedes Sprinter w wersjach NGT i LGT receptą na kryzys Mercedes Sprinter w wersjach NGT i LGT receptą na kryzys
    Pomimo że branża samochodowa ogłosiła jakiś czas temu koniec kryzysu, on jednak znowu powraca. Dla sektora transportowego oznacza to ponowne pogorszenie warunków działania: wzrost cen paliw, zmniejszenie zamówień. ...
    SKODA Yeti dostępna w wersji wyposażenia SKODA Yeti dostępna w wersji wyposażenia "Laurin & Klement"
    SKODA Yeti dołączyła do rodziny aut spod znaku "Laurin & Klement ". To już trzeci, obok Octavii i Superba, model dostępny w tej prestiżowej wersji wyposażenia. SKODA Yeti "Laurin & Klement" przygotowana została z ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Białe alufelgi
      1-4 mili przed startem
      Światła - Audi A6 allroad quattro - Avant 2012, 19
      BMW E30 PickUp, 2