Ubezpieczenie - porada

Ubezpieczenie - porada

13 Lut 2010, 12:12

Witam.Mam taki problem:
Kupiłam w sierpniu 2009r. fiata brave 1.4.Jej ubezpieczenie OC trwa do końca lutego tego roku.Zaraz po przerejestrowaniu pojazdu byłam u przedstawiciela obecnago ubezpieczyciela(Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych)celem przepisania polisy.Tam pewna pani poinformowała mnie o tym że muszę dopłacić ponad 200zł bo poprzedni właściciel miał zniżki a ja nie,i żeby przepisać OC muszę tą różnicę pokryć(jakaś paranoja).Wcześniej był samochód CC700 ubezpieczony w PZU.Prawo jazdy nie posiadam,samochodem jeżdzi mój partner który prawo jazdy ma od roku.
I teraz pytanie:
Co zrobić z tym obecnym OC,jak to zrobić żeby nie płacić im tego 200zł,i przenieść ubezpieczenie do PZU,bo tam był już jeden samochód więc pewnie wcześniej będą jakieś zniżki.
Dziękuje i proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
cder
Nowicjusz

Miejscowość: sochaczew

Re: Ubezpieczenie - porada

13 Lut 2010, 12:22

Teraz to już popij wodą. Masz prawo do zerwania umowy z ubezpieczycielem poprzedniego właściciela pojazdu, ale bodajże do 30 dni od dnia zakupu auta, czyli do września 2009 roku. Jeżdżąc od sierpnia 2009 do lutego 2010, jeździłaś na ubezpieczeniu TUW i za to musisz zapłacić. Ty nie masz zniżek, a poprzedni właściciel je miał i to jest normalne i nie jest niczym dziwnym, że musisz dopłacić różnicę. Gdybyś to Ty miała zniżki, a poprzedni właściciel nie, to możesz się ubiegać o zwrot pieniędzy.

Teraz proponuję dopłacić różnicę i jeżeli chcesz to przenieść się do PZU. Ważne jest aby rozwiązać umowę z TUW najpóźniej na 1 dzień przed jej wygaśnięciem, bo inaczej automatycznie przedłuży się o kolejny rok! TUW musi Ci dać potwierdzenie na piśmie rozwiązania umowy. W PZU może być taniej ze względu na lojalność (bo to już drugie auto), ale generalnie PZU jest jednym z droższych ubezpieczycieli.

PS. Tutaj masz kalkulator OC. Zobacz sobie gdzie będziesz mieć najtaniej: https://www.forumsamochodowe.pl/kalkulat ... w-vf87.htm
Ostatnio edytowany przez Dishman, 14 Lut 2010, 16:52, edytowano w sumie 1 raz
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

13 Lut 2010, 12:56

A nie moge wypowiedzieć im umowy dzień przed wygaśnięciem i iść normalnie do PZU?
cder
Nowicjusz

Miejscowość: sochaczew

13 Lut 2010, 13:34

Miałem coś podobnego i udało mi się nic nie dopłacać. Być może miał na to wpływ fakt że tuż przed końcem ubezpieczenia sprzedałem samochód (ale i tak w sumie jeździłem na nim prawie pół roku).
GB
Początkujący

Miejscowość: Wrocław

13 Lut 2010, 20:10

A nie moge wypowiedzieć im umowy dzień przed wygaśnięciem i iść normalnie do PZU?

Możesz, ale będą Cię ścigać za te 200 zł.
Takie są po prostu przepisy w Polsce i nie wiem dlaczego uważasz to za dziwne.
Ubezpieczenie jest na samochód, ale zależy od tego kto nim jeździ. Przed sprzedażą jeździł nim doświadczony kierowca, bo miał max zniżek. Kupiła go osoba bez prawka, która udostępnia auto początkującemu kierowcy. Ryzyko wypadku jest więc większe, a skoro ryzyko jest większe to i składka ubezpieczeniowa.

Dla mnie to proste, logiczne i nawet uczciwe.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samsung Safety Truck na drogach - monitory z tyłu na naczepie Samsung Safety Truck na drogach - monitory z tyłu na naczepie
    Samsung Electronics zaprezentował pierwszy prototyp Samsung Safety Truck – pojazdu ciężarowego wyposażonego w technologię służącą zapobieganiu wypadkom drogowym przy wyprzedzaniu. Samsung stara się poprawiać jakość ...
    Mitsubishi Outlander PHEV w Asia Cross Country Rally (FIA) Mitsubishi Outlander PHEV w Asia Cross Country Rally (FIA)
    Gdy w Japonii trwały ostatnie przygotowania do uruchomienia produkcji europejskiej wersji Mitsubishi Outlander PHEV, firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) poddała swój technologicznie flagowy model ostatniej i ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      S2020005
      GTP Light