Ubezpieczenie samochodu na współwłaściciela

Ubezpieczenie samochodu na współwłaściciela

05 Cze 2018, 14:56

Witam. Kupiłam samochód - Renault Clio z 99 roku. Jest to moje pierwsze autko, więc nie mam żadnych zniżek z tytułu ubezpieczenia. Mam prawo jazdy 3,5 roku. To z takich ogólnych informacji.
Mam szansę mieć ubezpieczenie na tatę, który ma samochód na siebie dopiero od 4 lat ale prawko już od 81 roku. Problem jest taki, że mieszka w Belgii i nie mam możliwości załatwienia tego z nim osobiście. Słyszałam, że ma mi napisać upoważnienie, czy to prawda? I jeśli tak to jakie kroki po kolei powinnam zrobić później żeby podpiąć się pod niego z tym ubezpieczeniem? Jakie instytucje muszę odwiedzić i jakie papiery wypełnić? Bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedź, jestem naprawdę zielona w tym temacie, a w sieci nie znalazłam sensownych informacji :(
Nataliasz
Obserwowany

Auto: Renault Clio
Rok produkcji: 1999

Re: Ubezpieczenie samochodu na współwłaściciela

06 Cze 2018, 11:43

Według mnie najpierw musisz udać się do urzędu skarbowego, tam zrobić darowiznę na Ojca połowy własności pojazdu (za darowiznę auta na osobę z najbliższej rodziny z tego co wiem chyba się nie płaci). Później z tym dokumentem musisz udać się do wydziału komunikacji i tam wbijają Ojca w dowód jako współwłaściciela. Wtedy kontaktujesz się z ubezpieczycielem i prosisz o wyliczenie składki, zniżki Ojca powinny się liczyć nie zależnie czy jest właścicielem czy współwłaścicielem (chodzi o pierwszeństwo wpisania w dowodzie rejestracyjnym).

Jak dostaniesz upoważnienie od Ojca to powinnaś wszystko załatwić bez większego problemu.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam

Re: Ubezpieczenie samochodu na współwłaściciela

06 Cze 2018, 11:44

Wielkie dzięki!
Nataliasz
Obserwowany

Auto: Renault Clio
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Strefy Tempo 30 km/h - czy to tak naprawdę działa? Strefy "Tempo 30 km/h" - czy to tak naprawdę działa?
    Rośnie popularność stref "Tempo 30" w miastach zarówno na świecie, jak i w Polsce, bo statystyki pokazują ich dużą efektywność. Miasta odnotowują spadki liczby wypadków od 10 do ponad 40%. Strefy te coraz częściej ...
    Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana
    Wszechstronny SUV marki Dacia przybiera nową szatę miejskiego stylu. Dzięki starannie dobranym elementom wystroju zewnętrznego Duster Blackshadow nie pozostanie niezauważony. Wyróżnia go między innymi krata wlotu powietrza ...

•