Ubezpieczenie turystyczne - 5 rzeczy, które należy wziąć pod uwagę

Ubezpieczenie turystyczne - 5 rzeczy, które należy wziąć pod uwagę

17 Sie 2018, 00:45

Jeśli chcesz przeżyć urlop bez stresu. Nie martwić się o nieprzewidziane sytuacje, które mogą mieć miejsce podczas letniego wypoczynku. Warto pomyśleć o ubezpieczeniu turystycznym. To zdecydowanie Twoje must have, szczególnie jeśli wybierasz się w egzotyczne zakątki świata. Jak dobrze wybrać polisę ubezpieczeniową na podróż?

Co wziąć pod uwagę wybierając ubezpieczenie turystyczne?
Zanim zdecydujesz się na konkretną polisę, dokładnie przestudiuj Ogólne Warunki Ubezpieczenia dostępnych na rynku ofert. Dzięki temu będziesz miał porównanie, które ubezpieczenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.
Ubezpieczenie turystyczne - 5 rzeczy, które należy wziąć pod uwagę Analizując poszczególne oferty, zwróć uwagę na następujące elementy ubezpieczenia:
- koszty leczenia,
- ubezpieczenie OC i NNW,
- pakiet assistance,
- ubezpieczenie bagażu,
- dodatkowe rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej.

Koszty leczenia i akcji ratunkowych
Wybierając się zarówno w daleką, jak również bliższą podróż. Weź pod uwagę, że podczas Twojego wyjazdu mogą mieć miejsce zdecydowanie mniej przyjemne zdarzenia. Lecisz do ciepłych krajów. Postanawiasz wynająć łódkę i opłynąć wraz z rodziną wyspę, na której spędzacie wakacje. Wypływasz z portu. Jest piękna pogoda, świeci słońce. Na pełnym morzu niespodziewanie nadchodzi sztorm. Nie jesteś w stanie zawinąć do portu. Przez radio wysyłasz sygnał S.O.S. Na pomoc rusza ekipa ratunkowa i wszystko kończy się szczęśliwie. Gdybyś nie miał wykupionego ubezpieczenia turystycznego, za całą akcję zapłaciłbyś z własnej kieszeni.

Zapraszasz żonę na romantyczną kolację w lokalnej tawernie. Zamówiliście popisowe danie i rozkoszujecie się miło upływającym czasem. Niestety, trafiasz w swoim daniu na coś twardego i boleśnie łamiesz ząb. Konieczna jest wizyta u dentysty. Na szczęście masz ubezpieczenie, które pokryje koszty zabiegu stomatologicznego.

Pobyt w szpitalu może zrujnować każdy wyjazd. Jednak weź pod uwagę, że w czasie urlopu możesz złamać rękę, nogę lub poważnie zachorować, a koszty leczenia za granicą mogą być naprawdę astronomiczne. Jeśli wykupisz ubezpieczenie koszty Twojego leczenia weźmie na siebie zakład ubezpieczeń. Sfinansuje transport do szpitala, Twoją hospitalizację, leki, środki opatrunkowe, a także kule.

Ubezpieczenie OC i NNW
Wypadki mają to do siebie, że chodzą po ludziach. Tobie także mogą się przydarzyć, dlatego warto wcześniej to przewidzieć i wykupić ubezpieczenie turystyczne.

Może się zdarzyć, że przypadkowo wyrządzisz krzywdę komuś innemu. W miejscowościach turystycznych panuje zazwyczaj duży ruch i zgiełk. Spacerujesz po mieście. Nie zauważasz ścieżki rowerowej i wchodzisz pod koła przejeżdżającemu z dużą prędkością rowerzyście. Chcąc Cię ominąć gwałtownie hamuje i przelatuje przez kierownicę roweru. Rozbita głowa, ogólne potłuczenia i złamana ręka. Ewentualną rekompensatę wypłaci Twój ubezpieczyciel. A co jeśli to Ty znalazłbyś się na miejscu poszkodowanego rowerzysty? Posiadając ubezpieczenie turystyczne możesz liczyć na odszkodowanie za poniesiony uszczerbek na zdrowiu.

Ubezpieczenie bagażu
Warto zadbać o swój bagaż. Szczególnie, jeśli wieziesz w nim drogi sprzęt sportowy. Zawsze może się zdarzyć tak, że zostanie on uszkodzony w czasie podróży lub skradziony już na miejscu. Zamiast udanego wypoczynku, przyjdzie Ci martwić się o to, czy odzyskasz skradzione rzeczy, czy będziesz musiał się z nimi pożegnać na zawsze.

Wyobraź sobie, ze szczęśliwie dolatujesz do miejsca przeznaczenia. Wychodzisz z samolotu i idziesz odebrać swój bagaż. Niestety, Twoje walizki są w opłakanym stanie. Urwane kółka, połamana rączka. Podobnie wygląda zawartość. Maska do nurkowania, płetwy i pianka nie nadają się użytku. Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu uzyskasz odszkodowanie.

Pomoc assistance
To szeroki wachlarz dodatkowej pomocy ze strony ubezpieczyciela na wypadek różnych zdarzeń, które mogą mieć miejsce w czasie Twojego wyjazdu.

Padłeś ofiarą rabunku. Straciłeś portfel telefon, dokumenty. Idziesz na komisariat zgłosić kradzież. Kontaktujesz się również ze swoim ubezpieczycielem, aby pomógł Ci zablokować karty płatnicze i zapewnił pomoc tłumacza, ponieważ z nikim nie potrafisz się porozumieć. Ubezpieczyciel dostarczy Ci również leki, które zażywasz, a które zgubiłeś podczas wyjazdu.

Sprawdź, co jeszcze możesz otrzymać w ramach pakietu assistance: ubezpieczenie turystyczne itravel.

Opcje dodatkowe w ubezpieczeniu turystycznym
Czasami warto rozszerzyć polisę o dodatkowe opcje, dzięki czemu pakiet ochronny będzie kompleksowy. Składka ubezpieczeniowa nieco wzrośnie, natomiast Ty będziesz czuł się znacznie bezpieczniej i spokojniej.

O czym powinieneś pomyśleć? Przede wszystkim dobrze jest rozszerzyć ubezpieczenie o koszty rezygnacji z podróży. Nieprzewidziane sytuacje, które spowodują, że będziesz musiał zostać w Polsce zawsze mogą się zdarzyć. Kradzież dokumentów, śmierć kogoś bliskiego, nagłe zachorowanie, czy wezwanie do sądu mogą zatrzymać Cię w kraju, a poniesione już koszty są stosunkowo wysokie. Dzięki wykupieniu ubezpieczenie kosztów rezygnacji w takich sytuacjach możesz liczyć na zwrot poniesionych kosztów.

źródło: artykuł sponsorowany
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3108
Zdjęcia: 11625
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Corolla sedan, hatchback i TS kombi Toyota Corolla sedan, hatchback i TS kombi
    Toyota postanowiła zrezygnować z nazwy Auris – obejmującej w ostatnich latach w Europie kompaktowego hatchbacka i kombi – i powrócić do oferowania Corolli w trzech odmianach nadwoziowych. Rewolucja dotknęła ...
    Pomysłowe rozwiązania Toyoty Pomysłowe rozwiązania Toyoty
    "Today, Tomorrow, Toyota" – dziś, jutro, Toyota. Hasło reklamowe Toyoty z lat 90. wskazuje na nieprzeciętną trwałość samochodów tej marki, ale jednocześnie podkreśla koncentrację Toyoty na budowaniu przyszłości ...

  •