Ukruszone brzegi szklanek zaworowych

Ukruszone brzegi szklanek zaworowych

01 Wrz 2018, 23:24

Cześć, wziąłem się za poprawę luzów zaworowych - regulacja płytkami na szklankach silnik Zetec 2.0 w Fordzie i niefortunnie uszkodziłem brzegi szklanek chyba w kilku... Na pewno w 6 jest naruszone - takie ukruszenia. Generalnie w te szklanki wchodzi płytka regulacyjna. Wyszło brak mojego doświadczenia. Pytanie, czy złożyć to tak i spróbować jak to będzie chodzić i ew. czy nie będzie to przeszkadzać niczemu? Płytki się trzymają w gnieździe jak się trzymały ale w końcu tam są obroty i temperatury więc nie wiem sam... :bored:

Image

Image
Ronal123
Początkujący

Zdjęcia: 12
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Ford Mondeo MKII
Silnik: 2.0 Zetec 16V 130 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Ukruszone brzegi szklanek zaworowych

02 Wrz 2018, 19:49

Wymien szklanki na nowe,jedyne rozsadne wyjscie.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zawsze zwalniaj przed skrzyżowaniem Zawsze zwalniaj przed skrzyżowaniem
    Skrzyżowania to jedne z najniebezpieczniejszych miejsc dla kierowców. Dochodzi na nich średnio rocznie do około 10 tysięcy wypadków, co stanowi ponad 30% wszystkich wypadków drogowych w Polsce(1). Wielu ...
    Yaris Trend by Simple - 500 sztuk limitowanej wersji Yarisa Yaris Trend by Simple - 500 sztuk limitowanej wersji Yarisa
    Toyota Motor Poland oraz Simple Creative Products stworzyły wspólnie na sezon 2013 idealny i modny samochód dla nowoczesnych kobiet. Owocem tej współpracy jest limitowany do liczby 500 sztuk Yaris Trend ...

•  
    • Autostadt w Wolfsburgu - miasteczko motoryzacyjne Audi, 3
      VERVA Street Racing 2010
      Volkswagen Passat kombi, tuning, długie nogi i czarne alufelgi
      Audi A8 D3, przód