Uległa spaleniu skrzynka bezpieczników - POMOCY!!!

25 Cze 2008, 01:23

Witam.W samochodzie uległa spaleniu skrzynka bezpieczników pojawia się rzeczoznawca opisuje robi zdjecia po czym nadmienia że będzie to szkoda całkowita bo w takich przypadkach tak to się kończy.Przychodzi wycena wstępna na symboliczne 2400zł.i zaczynają się schody.Prowadzę samochód do elektryka po zapoznaniu się z sytuacją mówi kolego lepiej będzie jak pojedziesz do serwisu bo do wymiany jest wiązka,deska no i oczywiście jeszcze jeden problem skrzynia biegów(automat) Prowadzę do serwisu mając nadzieje na dwie wersje zrobią samochód ewentualnie koszt naprawy przkroczy 70% wartości czyli szkoda całkowita.Serwis wycenia na 10500zł. ubezpieczalnia ucina 2000zł. i to ja mam ponieść ten koszt za co dlaczego jak płacę pełną składkę AC.Proszę o pomoc w tej dziwnej sprawie.
k100
Nowicjusz
 
Posty: 1
 • 26 Cze 2008, 09:09

  http://odszkodowania.blox.pl/2007/05/Sz ... wdzic.html - poczytaj,może coś ci to pomoże.Poza tym zawsze możesz udać się do Rzecznika Praw Konsumenckich i poprosić go o pomoc,.Wizyta u rzecznika jest darmowa.
  Natomiast co do naprawy - największym kosztem jest skrzymia.Automaty są bardzo drogie niestety.Jeżeli już będziesz musiał zapłacić(dołożyć) do tej naprawy,to przemyśl,czy nie lepiej tego samochodu zawieść do elektryka niż do serwisu.Elektryk(jeżeli jest porządny) to zrobi to o wiele taniej niż serwis.No i skrzyni nie trzeba wymieniać,tylko trzeba sprawdzić co uległo uszkodzeniu i to wymienić.Najpewniej uszkodzeniu uległ moduł.A co jeszcze to określi elektryk,jak tą skrzynię zdemontuje.
  Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
  MotoAlbercik
  Moderator
  Awatar użytkownika
   
  Posty: 17586
  Zdjęcia: 1188
  Miejscowość: Tychy
  Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
  Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
  Paliwo: Benzyna + LPG
  Typ: Terenowy
  Skrzynia biegów: Automatyczna
  Rok produkcji: 2000
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak i gdzie kupić części do samochodu?
  Każdy kierowca, niezależnie od tego, jakiego auta jest właścicielem, staje przed koniecznością zakupu nowych części do samochodu. Zazwyczaj jest to wynik normalnej eksploatacji części, a czasem jest to wymuszone przez kolizję ...
  Toyota ProAce - nowy samochód dostawczy
  Toyota ProAce będzie odpowiedzią koncernu na rosnące zapotrzebowanie rynku europejskiego na lekkie pojazdy użytkowe średnich rozmiarów. Nowy model będzie dostępny z możliwością wyboru dwóch długości i dwóch ...

 •