Umowa kupna samochodu - pytanie

Umowa kupna samochodu - pytanie

06 Cze 2010, 13:34

Witam

Nigdy nie kupowałem samochodu i mam w związku z tym pytanie dotyczące umowy kupna-sprzedaży.

Sprawa wygląda tak:

Znalazłem interesujący mnie samochód z tym że jest on zarejestrowany na inną osobę a facet który auto sprzedaje ma umowe kupna-sprzedaży z poprzednim właścicielem(chyba marzec tego roku) i jeździ od kilku lat z dowodem rejestracyjnym na nazwisko swojego krewnego(to właśnie poprzedni właściciel auta). Czyli tylko podpisał umowę z poprzednim właścicielem a samochodu nie przerejstrował.
Czy taka sytuacja jest w porządku i nie będe miał problemu z zarejestrowaniem/ubezpieczeniem samochodu? Będę wdzięczny za pomoc.
Jim
Nowicjusz

Miejscowość: PL

Re: Umowa kupna samochodu - pytanie

06 Cze 2010, 14:07

Jim napisał(a):a facet który auto sprzedaje ma umowe kupna-sprzedaży z poprzednim właścicielem

Jezeli ma umowę z poprzednim właścicielem to:
1/ Musi mieć opłaconą w US chyba ze wartośc samochodu nie przekracza 1.000.- to
nie musi zgłaszać tego faktu do US
2/ Sporządzsz umowę kupna-sprzedazy z obecnym właścicielem i dostajesz od niego
orginał tej umowy
3/ Musi Ci dać orginał poprzedniej umowy sporządzonej pomiędzy nim a jego kuzynem
4/ Oczywiście do tego DR,OC oraz ksiązkę pojazdu jezeli jest... :?: :?:
Mozesz tez to zrobić inaczej.Jezeli pierwszy właściciel jeszcze nie wyrejestrował tego
samochodu to jedziesz z nim do tego "krewniaka" i piszecie umowę kupna-sprzedazy
pomiędzy właścicielem jaki jest w DR a Tobą... :!: :!: :sad:
Sprawdz dokładnie ich dokumenty zebyś pózniej nie miał problemów... :!: :!: :sad:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

06 Cze 2010, 14:19

Super, dzięki za szybką odpowiedź.

On nie bardzo chce żeby jego kuzyn podpisywal bo handluje samochodami,ma zarejestrowana dzialnosć gospodarcza na ten handel właśnie.
Papiery mi pokazywał tzn dowód rejestracyjny,dane się zgadzają z tym co jest na poprzedniej umowie kupna sprzedaży(powiedział że poprzednią umowe dostane oryginalną) , karta pojazdu też jest.
Natomiast OC ma ważne jeszcze tylko pare dni bo wypowiedział umowe.

A jeszcze mam pytanie odnośnie wspólwłaściciela:
czy jeśli umowę podpisze z nim tylko na siebie to mogę zarejestrować ten samochód w wydziale komunikacji z drugą osobą której nie ma na umowie kupna? Chodzi oczywiście o niższe stawkę ubezpieczenia.
I czy nie ma różnicy jeśli współwłaściciel jest z innego województwa??
Jim
Nowicjusz

Miejscowość: PL

06 Cze 2010, 14:37

Jim napisał(a): to mogę zarejestrować ten samochód w wydziale komunikacji z drugą osobą której nie ma na umowie kupna

W umowie musi być wpisany drugi wlasciciel bo inaczej WK na dwie osoby nie
zarejestruje.Chyba ze zrobisz darowiznę to wtedy po zarejestrowaniu WK dopisze
drugą osobę w DR...
Jim napisał(a):I czy nie ma różnicy jeśli współwłaściciel jest z innego województwa??

To nie ma najmniejszego znaczenia... :!: :!: :grin:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pięć zasad kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz? Pięć zasad kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz?
    Wokół prawidłowego stosowania sprzęgła narosło kilka mitów, które są popularne wśród wielu kierowców. Podpowiadamy oraz wyjaśniamy, kiedy i w jaki sposób używać pedału sprzęgła. Zwalniając, ...
    Fotel samochodowy Toyoty z drukarki 3D Fotel samochodowy Toyoty z drukarki 3D
    Fotele samochodowe zazwyczaj nie należą do najwygodniejszych, choć bywają chlubne wyjątki. Producenci mają w tej dziedzinie jeszcze wiele do zrobienia. Dzisiejsze fotele samochodowe konstruowane są z wykorzystaniem dość starych ...

•