Umowa kupna - sprzedaży ( podatek 2% US)

Umowa kupna - sprzedaży ( podatek 2% US)

18 Paź 2011, 07:43

Witam serdecznie,

W marcu kupiłem auto za które zapłaciłem 3000zł i taka też cena widnieje na umowie. W tym czasie auto stało praktycznie pod domem nieużytkowane. W lipcu tego samego roku auto sprzedałem za tą samą cenę czyli 3000zł. Problem istnieje w tym, że nie zapłaciłem skarbówce podatku za kupno auta do 14 dni. Jedynym powodem nie zapłacenia było to, że ktoś chyba wprowadził mnie w błąd, mówiąc, że jeśli ceny na umowach kupna i sprzedaży będą takie same i sprzedam go po sześciu miesiącach to jestem zwolniony z opłat, teraz myślę, że to chyba nie realne. No i teraz pytanie do Was moi drodzy. Jak to naprawdę wygląda i czy w razie czego mogę ominąć karę normalnie płacąc te 2% ? Z góry dziękuje za odpowiedź.
gefson
Obserwowany

Auto: Mazda mx-5

Re: Umowa kupna - sprzedaży ( podatek 2% US)

18 Paź 2011, 13:50

Trochę mieszasz - nie zapłaciłeś podatku 2% od transakcji, to błąd .. Będzie kara - im szybciej się zglosisz tym mniejsza ..
To o czym piszesz potem, to podatek dochodowy - jeśli minęło 6 miesięcy i nie uzyskałeś dochodu(cena sprzedaży jest niższa lub równa cenie kupna - nie dopisujesz niczego w rozliczeniu rocznym PIT) ..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

Re: Umowa kupna - sprzedaży ( podatek 2% US)

20 Paź 2011, 13:35

Poczytaj np. taki tekst

Kupno samochodu a podatek od czynności cywilnoprawnych
http://www.twoja-firma.pl/artykuly/652, ... wnych.html

albo poszukaj po google zakup auta a PCC (tj Podatek od Czynności Cywilnoprawnych).
Polska to piękny kraj.
kolega
Początkujący

Miejscowość: Wrocław
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Podróż Volkswagenem, którego jeszcze nie ma Podróż Volkswagenem, którego jeszcze nie ma
    Fabryka Volkswagena w Wolfsburgu, dział rozwoju technicznego, hala 70 – wjeżdża Golf. W hali nie ma okien, a mimo to samochód porusza się po oświetlonych słońcem ulicach. Tylko że tutaj nic nie jest prawdziwe, ...
    Wodór receptą na zmiany klimatu Wodór receptą na zmiany klimatu
    Do 2050 roku rynek wodoru może osiągnąć poziom 2,5 biliona dolarów, co przełożyłoby się na redukcję rocznej emisji CO2 o 6 gigaton. To 20 procent redukcji koniecznej do tego, aby nie dopuścić do podniesienia się średniej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Subaru Impreza STI
      GTP Light