Umowa sprzedaży samochodu- brak nr paszportu

02 Sty 2018, 07:30

Dzień dobry,
kilka dni temu sprzedałem samochód,kupujący okazał się z Ukrainy. Teraz po czasie zorientowałem się,że na umowie sprzedaży przy rodzaju i nr dokumentu mam wpisany jedynie paszport. Najgorsze w tym wszystkim jest to,że on tego samego dnia wrócił do domu i w Polsce już go nie ma.

Jedyne co mi przychodzi na myśl to wysłać list na Ukraine z prośbą o odesłanie numeru. Paszport miałem w ręku także raczej żadnego wałka nie chciał robić.

W wydziale komunikacji i u ubezpieczyciela taka umowa okaże się nieważna?
meekt
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: vectra C
Silnik: 2.0T 175KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

02 Sty 2018, 08:53

Najważniejszy jest numer PESEL. Dowody osobiste i paszporty się zmienia wiec i numer się zmienia także nie ma to większego znaczenia.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

24 Sty 2018, 12:46

meekt napisał(a):na umowie sprzedaży przy rodzaju i nr dokumentu mam wpisany jedynie paszport
Powinien być jeszcze jakiś numer personalny i to powinno wystarczyć.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Verso-S (2005–2017)
    To kolejny minivan Toyoty w segmencie B. Powstał w 2005 roku jako następca Toyoty Yaris Verso i był produkowany do roku 2017. W Europie występował pod nazwą Verso-S, a na innych rynkach jako Toyota Ractis. Auto doczekało ...
    Najlepszy samochód dostawczy 2016 roku
    Konkurs przeprowadzili dziennikarze z czasopism branżowych i portali transportowych – VANekstra.pl, Ciężarówki, Polski Traker i Samochody Specjalne oraz 4Trucks.pl. Zespół jurorów na podstawie jazd ...