Umowa sprzedaży samochodu- brak nr paszportu

umowa sprzedaży samochodu- brak nr paszportu

02 Sty 2018, 08:30

Dzień dobry,
kilka dni temu sprzedałem samochód,kupujący okazał się z Ukrainy. Teraz po czasie zorientowałem się,że na umowie sprzedaży przy rodzaju i nr dokumentu mam wpisany jedynie paszport. Najgorsze w tym wszystkim jest to,że on tego samego dnia wrócił do domu i w Polsce już go nie ma.

Jedyne co mi przychodzi na myśl to wysłać list na Ukraine z prośbą o odesłanie numeru. Paszport miałem w ręku także raczej żadnego wałka nie chciał robić.

W wydziale komunikacji i u ubezpieczyciela taka umowa okaże się nieważna?
meekt
Nowicjusz

Auto: vectra C
Silnik: 2.0T 175KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

Re: umowa sprzedaży samochodu- brak nr paszportu

02 Sty 2018, 09:53

Najważniejszy jest numer PESEL. Dowody osobiste i paszporty się zmienia wiec i numer się zmienia także nie ma to większego znaczenia.
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type
Silnik: 2.0 na gnojówkę

Re: umowa sprzedaży samochodu- brak nr paszportu

24 Sty 2018, 13:46

meekt napisał(a):na umowie sprzedaży przy rodzaju i nr dokumentu mam wpisany jedynie paszport
Powinien być jeszcze jakiś numer personalny i to powinno wystarczyć.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3346
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jesienne liście - piękne i niebezpieczne Jesienne liście - piękne i niebezpieczne
    Choć kolorowe liście to urokliwy element jesieni, może on stać się przyczyną zagrożenia na drodze. Na mokrych liściach auto łatwo traci przyczepność, mogą one też przykrywać nierówności czy dziury, a nawet uszkodzić ...
    Opel ADAM z bagażnikiem rowerowym FlexFix Opel ADAM z bagażnikiem rowerowym FlexFix
    Na światowej premierze modelu ADAM podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu zaprezentowane zostanie unikalne rozwiązanie, dostępne w wyposażeniu opcjonalnym nowego, niewielkiego samochodu Opla. Odwiedzający ...

•