Uno 1.4 nie chce odpalić

Uno 1.4 nie chce odpalić

13 Sie 2013, 13:10

Witam wszystkich. Uniak znowu odmowil posluszenstwa, pojechalem na zakupy i mi zgasl ale normalnie odpalił, po czym w powrocie to samo. Wróciłem do domu postal 30 min i wyjechalem na szose do sklepu i zgasl i od tamtej pory nie odpalił.... znajomy mechanik byl i stwierdził że moduł zapłonowy albo cewka. Moduł kupiłem na szrocie i nic, potem wziąłem od znajomego który na czesci uno sprzedawał i tez nic, ale przy okazji zawinąłem od niego tez cewke dalej nic. Czy to może być ten czujnik położenia wału?? dzisiaj go wyjmowałem przeczyściłem i nic... pomóżcie bo nie mam na niego juz siły.... juz dawno bym go wywalił na złom ale szkoda bo progi nowe, drzwi bez zadnego przyszcza, blacha super i jeszcze by troche nim pojeździł.
abson
Nowicjusz

Auto: Fiat Uno
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

Re: Uno 1.4 nie chce odpalić

13 Sie 2013, 13:36

abson napisał(a): znajomy mechanik byl i stwierdził że moduł zapłonowy albo cewka. Moduł kupiłem na szrocie i nic, potem wziąłem od znajomego który na czesci uno sprzedawał i tez nic, ale przy okazji zawinąłem od niego tez cewke dalej nic

Czyli wychodzi na to że zdiagnozowaliście iż nie ma iskry. Było sprawdzone czy na moduł jest podawane napięcie ? Coś kojarzę że miałem podobny problem i winna była kostka stacyjki.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi

13 Sie 2013, 22:55

tak, wpinaliśmy świece nawet w kabel który idzie od cewki do aparatu zapłonowego i nie ma iskry. I nie ździwiłbym sie jakbyś miał rację z tą stacyjką, bo przy tych próbach zapalania gdy przekręciłem ostatnio kluczyk to zauważyłem że z obudowy stacyjki poleciała smuga dymku, pokazałem to ojcu i rozkręciliśmy tą obudowę i był tam taki kabelek łączący sie zwykłą wsuwką i był włożony on w takiej osłonce plastikowejktóra była czarna i podtopiona, wymieniliśmy tą wsuwkę, ale nie wiem czy to akurat z tego sie dymiło bo wczoraj juz po wymianie tej wsuwki także widziałem mały dymek...
abson
Nowicjusz

14 Sie 2013, 07:02

To masz to sprawdzenia wszystkie kable pod stacyjką :/
speedy62
Początkujący

Prawo jazdy od: 15 07 2003
Auto: Ford Mondeo

14 Sie 2013, 13:17

Oglądałem tą kostkę co wychodzi od stacyjki, i niby nic tam dziwnego nie zauważyłem, była aby w czymś wilgotna jakby jakimś oleju czy smarze... powycierałem ją dobrze no ale nic
abson
Nowicjusz

14 Sie 2013, 20:08

abson napisał(a):Oglądałem tą kostkę co wychodzi od stacyjki,

Oprócz oglądania wskazane jest użycie miernika / kontrolki aby sprawdzić czy styki mają się dobrze , dają prąd / napięcie.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie czekaj na pierwszy śnieg ze zmianą opon na zimowe Nie czekaj na pierwszy śnieg ze zmianą opon na zimowe
    Wielu kierowców odkłada na ostatnią chwilę zmianę opon na zimowe. Oznacza to, że kiedy wystąpią przymrozki albo spadnie pierwszy śnieg, bardzo łatwo o stłuczkę, a dodatkowo w warsztatach tworzą się kolejki. Podpowiadamy ...
    Więcej o 160 kilometrów dróg w systemie viaTOLL Więcej o 160 kilometrów dróg w systemie viaTOLL
    Przybywa nam dróg w ogólnopolskiej sieci dróg płatnych viaTOLL. Aktualnie viaTOLL powiększy się o kolejne 160 kilometrów. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów od 30 marca br. do mapy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • audi a8 d2
      Fiat 124 Spider, 1979 rok, tył
      Nissan 350Z
      Ładowanie samochodu - Seat Altea XL Electric Ecomotive