Upewnijcie mnie w przekonaniu że dobrze myślę ;) (6000pl)

Upewnijcie mnie w przekonaniu że dobrze myślę ;) (6000pl)

18 Wrz 2008, 17:57

Siemka witam wszystkich, niedługo czyli za jakieś 3-4 tygodnie zmieniam autko z Opelka Calibry 2.0 16V 150 kucyków na jakieś inne. Najpierw opcja była taka że będę miał około 20 tys. PLN i wtedy miałem już pewniaka-faworyta-zwycięzce czyli e36 328i :)) lecz sytuacja się zmieniła i mam 5000 PLN maxx 6000 PLN !!! czyli nie za wiele :( no i tu zaczyna się problem - mianowicie zależy mi na tym żeby następne auto nie przeraziło mnie swoją "mułowatością" ;P czyli po przesiadce z bądź co bądź szybkiego bo dobrze utrzymanego opelka który ma seryjnie 8,5 sek do 100 km/h nie chcę się czuć niekomfortowo jeśli chodzi o osiągi. Ale też nie zależy mi zbyt na wielkości auta, a nawet lepiej jeśli będzie skromne z niedużym motorem (kwestia spalania), oraz żeby było dosyć bezawaryjne, bo nie chce kupić auta za 5000 i włożyć na dzień dobry drugie 5000 żeby jeździło jeszcze przez rok - wybrałem 3 modele które według mnie spełniają te, a przynajmniej po części i w większości te kryteria :)))
oto one :

-Mitsubishi Colt IV 1.6 113hp ( 92-96)

-Honda Civic V 1.5 90hp (91-95)

-Toyota corolla VII 1.6Si 114hp (92-97)

Co myślicie o moich typach ? Co wy byście polecili i uargumentujcie to ;PPP (odpada opel,VW,jakiekolwiek renault i peugeot)
bbr86
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wałbrzych

Re: Re: Upewnijcie mnie w przekonaniu że dobrze myślę ;) (60

18 Wrz 2008, 18:03

Pomysły bardzo dobre, ja dorzucę jeszcze Hyundai Accent 1.5.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

18 Wrz 2008, 18:08

hmm... nie podoba mi się niestety ani troszkę z wyglądu a to też jest poniekąd ważne :) nie wiem jak z technicznego punktu widzenia ale wiem że colt jest zrobiony na płycie accenta i silniki są również z hyudaiowskie tylko trochę zmodyfikowane czyli nie będzie problemowy - ale jednak ten wygląd :roll: nie przemawia do mnie - i jeśli ma tak samo miękkie zawieszenie jak lantra to tym bardziej, ja lubie jak wypadają mi plomby na dziurach :lol:
bbr86
Aktywny
Awatar użytkownika

18 Wrz 2008, 18:22

No zawiasu sportowego nie ma, zdecydowanie, ale miękki też nie jest. Wobec tego bierz Mitsubishi/Hondę.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

18 Wrz 2008, 19:18

nom chyba jednak honda/mitsu/toyota
a toyotę już miałem i wiem, że świetnie się prowadzi, mało pali i jak była u nas w rodzinie 15 lat - wymienialiśmy tylko przysłowiowy olej :) była całkowicie bezawaryjna - niestety zrobiłem małe bum i skasowałem doszczętnie :shock: haha , hondą jeździłem kolegi i również świetnie się prowadziła (waży tyle co piórko 935 kg i w zakrętach to rewelacja) i paliła chyba najmniej z tych trzech, no a z mitsu nie miałem nigdy do czynienia - nawet nie siedziałem w środku
bbr86
Aktywny
Awatar użytkownika

18 Wrz 2008, 19:22

po prostu wybiorę jedno z tych trzech - takie które będzie w najlepszym stanie
bbr86
Aktywny
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opel ADAM Rally Cup gotowy do międzynarodowych rajdów Opel ADAM Rally Cup gotowy do międzynarodowych rajdów
    W listopadzie 2012 r., wraz z modelem ADAM "Cup", Opel powrócił do sportu samochodowego. Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie będzie okazją do prezentacji kolejnego osiągnięcia firmy: jest to nowa studyjna wersja ...
    BMW Concept Active Tourer - więcej przestrzeni dla innowacji BMW Concept Active Tourer - więcej przestrzeni dla innowacji
    BMW Concept Active Tourer pozwala na rzut oka na kolejne innowacje, jakie czekają samochody kompaktowe z segmentu premium. W tym projekcie BMW prezentuje całą paletę pionierskich rozwiązań przewidzianych do zastosowania we ...

• Re: Re: Upewnijcie mnie w przekonaniu że dobrze myślę ;) (60

18 Wrz 2008, 19:24

Jak znajdziesz corollę dobrze zachowaną to bierz od razu. Toyoty z tamtych lat były jednymi z najmniej awaryjnych aut na świecie!
    Ostrożność nie jest tchórzostwem.
    Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
    Martoro
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Świętochłowice

18 Wrz 2008, 19:33

dokladnie - jeszcze te pierwsze serie w polsce które były montowane w japonii - to wogóle już bajka, taką właśnie miałem made in Japan :lol:
    bbr86
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Re: Upewnijcie mnie w przekonaniu że dobrze myślę ;) (6000pl

18 Wrz 2008, 23:10

Mazdę 323 jeszcze proponuję :)
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

19 Wrz 2008, 11:39

no właśnie co do tej mazdy mam opory przede wszystkim dlatego, że koleżanka kupiła sobie taką i teraz ma straszny problem z jakąś konkretną częścią - nigdzie nie można jej dostać - jedynie używki, a do reszty wozidełek nie ma takiego problemu z częściami
    bbr86
    Aktywny
    Awatar użytkownika

19 Wrz 2008, 15:36

Też słyszałem, że są pewne problemy z częściami to tych samochodów, tylko nie pamiętam dokładnie o jaką część chodziło. No a toyota to zawsze toyota ;)
    Ostrożność nie jest tchórzostwem.
    Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
    Martoro
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Świętochłowice

22 Wrz 2008, 15:03

słuchajcie - okazało się że jeszcze troszkę będę miał kaski no i ostatnio przeglądałem otomoto.pl i natknąłem się na to -

[link wygasł]

jutro wybieram się obejrzeć i przejechać się tym wozidełkiem -z tego co czytałem spalanie jest rewelacja jak na 1.8 128Hp , może ktoś z was miał już do czynienia z tym samochodem, zwłaszcza z tym motorkiem ?
    bbr86
    Aktywny
    Awatar użytkownika

03 Paź 2008, 11:20

ok - stało się, ostatecznie kupiłem forda mondeo mk2 2.0 zetec sedan w benzynie oczywiście rocznik 1998 - zadbany na tyle ile może być zadbane 10 letnie auto, klima poduszki, pełna elektryka :) po przejechaniu się stwierdziłem, że pasuje mi charakterystyka zawieszenia itd. powiem prawdę, że nie jestem przekonany do końca czy zrobiłem słusznie ale skusił mnie rocznik i wypas. Oczywiście byłem na oględzinach z mechanikiem i lakiernikiem - stwierdzono, że jest dobrze jak na tą cenę - oczywiście są jakieś detale do zrobienia jak w każdym używanym aucie ale jestem dobrej myśli - być może zmienię zdanie o marce Ford tak jak zmieniłem o Oplu po posiadaniu przez 3 lata takowego :lol:
    Kto za młodu głupim nie był ten na starość nie zmądrzeje...
    bbr86
    Aktywny
    Awatar użytkownika

03 Paź 2008, 12:05

Mondeo w miarę udane było zawsze, życzę powodzenia i szczęśliwej eksploatacji :)
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

03 Paź 2008, 12:51

na pewno na bieżąco będę zdawał relację jak idzie moje "współżycie" :D z tym modelem - oczywiście na pierwszy ogień idzie cały rozrząd, filtry, paski, oleje itd. a co się okaże zobaczymy z czasem 8)
    Kto za młodu głupim nie był ten na starość nie zmądrzeje...
    bbr86
    Aktywny
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      GTP Light