Upezpieczenie AC do 2 nowych aut

20 Paź 2019, 21:14

Czesc. Mam kilka pytań. Otoz w przyszlym roku planuje kupic 2 samochody toyota corolla 1.8 hybryda. Dotychczas bylem podpiety pod rodzicow i naliczylo mi tylko oc (raczej przekroczylo juz 10lat) i te 2 samochody planuje pod bolta lub taxi. AC chcialbym miec nie tyle od stluczek czy to moja czy nie moja wina. nawet zarysowania to maly plus. CHodzi mi glownie o kradziez... tego bym nie zniosl :D i dlatego mysle nad AC. Ogladalem proponowane ubezpieczenia (4tysie do 11tysiecy zl) ale jakos mnie nie przekonuja.

Nie chce sie pozniej (jakby ktos mi ukradl samochod, albo wgniotl drzwi) meczyc sie kilka miesiecy z wyplaceniem kasy na nowy samochod.

I druga sprawa czy zawsze mi wyplaca za kradziez itp. nie chce sytuacji ze beda mi sciemniac ze to moja wina lub to czy tamto. Nie chce zadnego sie wymigiwynia ubezpieczyciela.

Chodzi mi glownie o pewnosc wyplaty w razie czego. Nie chce wywalac kilka tysiecy na 1 samochod i pozniej w razie czego nic z tego nie miec.

Raczej PZU pasuje do moich kryteriow tyle ze chyba jest drogie :D ale w razie czego moze byc, jesli jest wyplacalne itp.

Jest cos innego konkretnego co mozna brac pod uwage?

Sa jakies ulgi lub cokolwiek na hybrydy?
ddddd
Nowicjusz
 
Posty: 13

21 Paź 2019, 09:25

Jeżeli chodzi o OC to sprawa jest prosta i jasna, bo określa to ustawa. Natomiast AC jest dobrowolne i każde TU ma swoje warunki ubezpieczenia, które trzeba niestety przeczytać. Określane są tam warunki wypłaty odszkodowania, udział własny itd itd. AC jest też dobierane pod kątem samochodu i wyceniana jest kwota ubezpieczenia.
Nie spodziewaj się też, że jak kupisz auto za 100 tys zł, to ubezpieczyciel też ci je wyceni na 100 tyś zł. TU mają swoje wyliczniki wartości samochodów. O to też musisz pytać.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Paź 2019, 16:24

MotoAlbercik napisał(a):Nie spodziewaj się też, że jak kupisz auto za 100 tys zł, to ubezpieczyciel też ci je wyceni na 100 tyś zł. TU mają swoje wyliczniki wartości samochodów.

Jest coś takiego jak GAP, wtedy auto jest wyceniane na tyle ile jest na fakturze zakupu-oczywiście GAP nie jest za darmo.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczniej bez śmieci na drodze
    Na drodze można spotkać różne przedmioty i przeszkody - od rozlanego oleju, kawałków opon, kołpaków, przez puszki, plastikowe torby, aż po szkło czy nawet meble. Takie niemiłe niespodzianki mogą spowodować ...
    Nie blokuj skrzyżowania i pasów
    Skrzyżowanie zablokowane przez samochód, który nie zdążył przez nie przejechać np. przed zmianą świateł, to częsty widok. Perspektywa mandatu nie zawsze wystarczy, by zapobiegać takim zachowaniom kierowców. ...