Urząd celny opłata od wartości rynkowej czy umowy?

Urząd celny opłata od wartości rynkowej czy umowy?

03 Gru 2010, 16:43

Witam chcę sprowadzić samochód do polski z UK oczywiscie LHD.
Mitsubishi 3000 GT silnik 3 litry 1994 rok,
Pisałem już wiele postów czytałem inne tematy.
Znam całą procedurę rejestracji sprowadzonego samochodu.
Jedna rzecz mnie interesuje jak obejść się z urzędem celnym najprościej.?
Byłem tam dziś i pytam gośćia za biórkiem czy liczy się kwota na umowie do rozliczenia 18,6% żydom czy wartość rynkowa,a on mowi żę biorą umowę pod uwagę -tak jakbym sam sobie odpowiadał,ale również porównuja do ceny rynkowej mi mowi i jesli nieznacząco odbiega kwota umowy z cena rynkową to bedzie dobrze,a jesli odbiega to chyba mam problem:/Oni są nie poważni to jak handlują ludzie samochodami?:/
Co mam zrobić skoro na umowie mam 1000 funtów a wartość rynkowa to pewnie 20tys złotych.
dzuchx
Nowicjusz

Miejscowość: Żw

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochodem elektrycznym dookoła świata - Izabella Miko Samochodem elektrycznym dookoła świata - Izabella Miko
    Izabella Miko przyleciała do Polski prosto z USA by opowiedzieć o tym, po co jeździła na stację paliw... elektrycznym Mitsubishi i-MIEV. Zdradzi też, jak wyglądałaby jej podróż dookoła Ziemi za kierownicą auta na prąd. ...
    Pięćsetny, a zarazem ostatni Lexus LFA opuszcza fabrykę Pięćsetny, a zarazem ostatni Lexus LFA opuszcza fabrykę
    14 grudnia biały LFA w wersji z pakietem Nürburgring, ostatni z planowanych 500 supersamochodów, opuścił specjalnie wydzielony przez TMC zakład produkcyjny w fabryce Motomachi w japońskiej prefekturze Aichi. W ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11