Uszkodzony zamek centralny czy wkładka?

Uszkodzony zamek centralny czy wkładka?

07 Cze 2013, 14:51

Witam!
Posiadam Punto 1.1 1998r. i mam problem z zamkami, mianowicie jakiś czas temu kupiłem auto z uszkodzonym zamkiem od strony kierowcy, a dokładniej kluczyk w zamku kręci się w kółko bez żadnego oporu. A wczoraj bez jakiekolwiek przyczyny stało się to samo z drugim zamkiem od strony pasażera.

Podczas jazdy usłyszałem tylko jakiś trzask, jakby centralny zamek otwierał i zamykał drzwi. Moje pytanie, czy przyczyną może być uszkodzona wkładka czy bardziej elektryka od centranego zamku ?

Proszę o pomoc.
Kamas1234

Re: Uszkodzony zamek centralny czy wkładka?

08 Cze 2013, 21:51

Jak kluczyk w zamku, kręci się w kółko, to najprawdopodobniej wypadła końcówka kulista ( czy jakkolwiek to nazwać ) z cięgna od wkładki do zamka. Musisz zdemontować tapicerkę i sprawdzić.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Warsaw Extremizer Motor Cup / relacja Warsaw Extremizer Motor Cup / relacja
    10 Rocznica Imprez SSS – I RUNDA już za nami! Od 10 lat Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego organizuje imprezy motoryzacyjne. Zaczęło się od propagowania ¼ mili w Polsce. Obecnie SSS to nie tylko ćwiartka, a ...
    Dacia Logan MCV Dacia Logan MCV
    Model słynący z atrakcyjnej ceny w stosunku do oferowanej przestronności wnętrza, wysokiej niezawodności i praktyczności, zyskał nowy design, nowe osiągi oraz silniki. Nowy Logan MCV – 5-miejscowe kombi – jest ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda