Uwaga na mechaników z młotkiem

03 Gru 2006, 20:05

A może by tak zrobić listę zakładów, których należy unikać? Ja mogę być pierwszy. Wpadłem na ten pomycł, gdy musiałem w moim Voyagerze wymienić amortyzatory. Skorzystałem z usług zakładu "Ekonaft" w Radomiu, przy ul. Tartacznej. Przedsiębiorstwo tzw. gigant. Handel częściami, olejami, wymiana oleju, warsztat...
Przy okazji, poprosiłem o wymianę zewnętrznego przegubu, a same amortyzatory (przednie) musiałem w warsztacie, żeby mieć pieczątkę na gwarancji.
Jeden z dwóch mechaników pracujących w warsztacie odmówił naprawy, gdy tylko usłyszał magiczne słowo "Chrysler". Coś mamrotał przerażonym głosem, że nie zdejmie sprężyn itd... Ponieważ są to typowe kolumny McPersona, które nie różnią się od tych zastosowanych w 80% samochodów, więc nie rozumiem do tej pory o co mu chodziło.
Drugi mechanik (musiałem nad nim stać i pilnować by mi nie zniszczył samochodu) najpierw założył odwrotnie śruby mocujące zwrotnicę w obejmie kolumny, górną na dole i łbami nie w tą stronę (a to ważne), po czym zabrał się do nabijania przegubu MŁOTKIEM! Zniszczył pierścień segera i rozklepał końcówkę półosi. "Tu i tak nie ma gwintu" powiedział...
Gdy zabrał się do zakładania koła, zwróciłem mu uwagę na uwalaną smarem tarczę hamulcową, na co on schwycił pierwszą lepszą szmatę również w smarze i począł "rozprowadzać" smar równomiernie po całej powierzchni tarczy...
Pomimo, iż zapłaciłem za usługę, musiałem jeszcze raz osobiście wszystko poprawić.
Niestety jest to jeden z niewielu warsztatów w Radomiu, wybór jest i tak mały, jedyny dobry mechanik jakiego znam, ma pozajmowane terminy do wielkanocy chyba...
CZY MOŻNA POZWOLIĆ, ŻEBY TACY IGNORANCI NISZCZYLI NASZE SAMOCHODY? Nie można. Nie ma oczywiście przesłanek do kierowanych emocjami bezpodstawnych oszczerstw, a jedynie do rzeczowego opisu. Który zakład, co zrobił i jakie były tego skutki.
Pozdrawiam
Vin
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Radom

04 Gru 2006, 17:56

Nie znaczy to tez, ze EKONAFT nie ma dobrych mechanikow.
Choc nie twierdze, ze ma ;-) Firma, ktora jest nastawiona na sprzedaz itp. to raczej samochodu bym nie serwisowal.

B. dobry mechanik jest na Potkanowie? Na ulicy Starokrakowskiej zdaje sie, nazywa sie maslanka.
(prawie) wszystko czego potrzebuje Twój samochód.
AutoElegance
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Radom

22 Gru 2007, 20:35

Nie polecam zakładu mechanicznego Bojdoł Bosh Service w Tychach. Omijajcie z daleka!!!! Czekałem tydzień aż przyjmie mi samochód zacholowałem go w niedziele wieczorem (miałem problem z zapalaniem). Po pierwszym dniu powiedział mi że padł moduł zapłonowy i szuka używki, po kilku dniach znalazł i okazało się ze padnięta jest też skrzynka bezpieczników powiedział mi o tym dopiero w piątek, mimo ze dzwoniłem codziennie i zbywał mnie że wszystko idzie dobrze. W piątek jak zacząłem sam szukać skrzynki powiedział że znalazł. Kazał zadzwonić w sobotę o 10 rano. Zadzwoniłem o 10 okazało się ze jeszcze nie zrobiony, zadzwoniłem o 12 i powiedział mi że niestety skrzynka którą zamontował nie działa ( zaznaczam że mówiłem mu ze bardzo mi zależy żeby samochód był zrobiony w sobotę bo w poniedziałek (wigilia) chciałem jechać z rodziną na święta w rodzinne strony. Jak się dowiedziałem że nie działa siadłem na allegro znalazłem skrzynkę i po uprzednim upewnieniu się u mechanika ze jeśli mu przywiozę skrzynkę zamontuje mi ją pojechałem do Piekar Śląskich pożyczonym samochodem (50km) i przywiozłem ją (musiałem jeszcze prosić sprzedawcę żeby czekał na mnie ponieważ mu się spieszyło) . Jak przywiozłem skrzynkę przed 14:00 pan Bojdoł stwierdził że skrzynki dzisiaj nie zamontuje ponieważ on już sprząta zakład, i kiedy przedstawiłem mu delikatnie swoje argumenty wpadł w szał i zaczął wrzeszczeć na mnie a następnie zagroził ze wypchnie mój samochód na ulicę jeśli nie wyjdę z warsztatu natychmiast. Sumarycznie wynikła awantura bo w takiej sytuacji nerwy człowiekowi puszczają i samochód zabrałem z owego warsztatu. Ostatecznie pozostałem bez samochodu na święta i powiem że tak chamsko nie zostałem nigdy potraktowany!!!
thwei
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Tychy

24 Lip 2009, 10:42

Unikajcie mechanika w Oleśnicy na ul. 3 Maja za Hurtexem. Badziewiarz jakich mało, zle diagnozuje usterki, później wymienia rzeczy nie te które trzeba, dzwoni że auto do odbioru, a auto nie naprawione. Szkoda nerwów i kasy wydanej niepotrzebnie. Auto i tak będzie nie naprawione. Znać może i się zna ale na wymianie tłumików, nic poza tym. Ale po ostatniej "naprawie" nawet z tłumikiem odradzam do niego jechać.
sebko75
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: wroclaw

14 Gru 2009, 14:05

Witam,

Może dzięki negatywnym opiniom nieuczciwi mechanicy zmobilizują się do uczciwej i solidniejszej pracy.

pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez ktoryfachowiec, 15 Gru 2009, 22:47, edytowano w sumie 1 raz
ktoryfachowiec
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: warszawa

31 Mar 2010, 20:56

Kolego zmień ten olej czym prędzej jeśli chcesz autem trochę pojeździć...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota GT86
    Długo oczekiwany sportowy samochód Toyoty znalazł się w salonach sprzedaży w 2012 roku, wraz z bliźniaczym modelem Subaru BRZ. Oba samochody współpracujących ze sobą japońskich producentów zajęły drugie ...

20 Wrz 2010, 13:04

UWAGA NA MECHANIKA W TORRAVIEJA (ALICANTE)
FIRMA VECINO NA UL. ACACIO REBAGLIATO PAMIES 24
CHCE OSTRZEC PRZED TYM PSEUDO MECHANIKIEM !!!
WARSZTAT PROWADZI POLAK PAN MAREK KTÓRY JEST ZWYKŁYM OSZUSTEM I NACIĄGACZEM!!!
ODDAŁEM SAMOCHÓD DO NAPRAWY CZEKAŁEM 3 TYGODNIE NA ODBIÓR
MECHANIK ODDAŁ MI SAMOCHÓD JESZCZE W GORSZYM STANIE BEZ SPRAWNYCH HAMULCÓW
ZAPŁACIŁEM OLBRZYMIA SUMĘ ZA NAPRAWĘ A SAMOCHÓD JAK BYŁ ZEPSUTY TAK JEST NADAL.
CHCĘ OSTRZEC PRZED TYM MECHANIKIEM MYŚLĘ ŻE NIE JESTEM PIERWSZĄ OSOBĄ KTÓRA TAK OSZUKAŁ.
adi78
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: nowy sacz