Uwaga na oszustów z Allegro!!!

30 Gru 2012, 11:54

Postanowiliśmy z użytkownikiem slawa81 założyć taki temat ku przestrodze dla osób które mają zamiar kupić sprzęt diagnostyczny <nie tylko Launcha Diaguna> na Allegro. Kupując od pana xxx na allegro zawsze staramy sie wybrać sprzęt który byłby najlepszy za pieniądze którymi dysponujemy, w skład takiego zestawu wchodzi sam sprzęt jak i wsparcie techniczne <aktualizacje> i tu zaczyna sie problem:/. Kupujemy sprzęt od sprzedawcy który w ofercie pisze np:
Tylko u nas wraz z zakupem urządzenia zapewnione jest bezpłatne aktualizowanie oprogramowania przez kolejne 24 miesiące.
-aktualizacja możliwa jest do wykonania w dowolnie wybranym
przez klienta momencie
· po wykonanej aktualizacji zapewniony jest bezpłatny dostęp
do kolejnych nowych wersji oprogramowania przez następne 24 miesiące."

Ja u niego kupiłem za dwóch powodów:
- przystępna cena
- 2 lata aktualizacji

Po mniej więcej 2 miesiącach od zakupu poprosiłem pana Tabasco o aktualizacje <bo wiem że były nawsze niż w moim sprzęcie> on stwierdził że nie ma nowszych i tak sobie maile pisaliśmy ja że są on że ich nie ma, i tak sprawa sie ciągła i ciągła, a aktualizacji dalej nie było. Sprawa ruszyła dopiero po zgłoszeniu sprawy na Allegro, choć sprzedający dalej zachowywał sie jak prostak i cwaniak <teksty: nie strasz bo sie zesrasz itp>. W końcu po kilku dniach dostałem aktualizacje mojego sprzętu, ale czy warto tak sie denerwować??
Dużo oglądam sprzętu diagnostycznego na Allegro i przynajmniej połowa tego sprzętu to chiński złom ale nawet na takim sprzęcie da sie pracować w domu przy swoim aucie jeśli oczywiście sprzedający do zestawu dodaje odpowiedni program dedykowany pod ten sprzęt czego praktycznie żaden nie robi, a my później owszem mamy kabelek ale bez oprogramowania i siedzimy na necie przekopując setki stron w poszukiwaniu programu a i tak ostateczności jest to wersja Demo na której nic konkretnego nie zrobimy:/

Temat ten jest dla osób które zostały oszukane i dla tych które planują zakup sprzętu nie koniecznie Launch ale każdy sprzęt do diagnostyki, piszcie tutaj Wasze opinie na temat sprzedających i Wasze niekoniecznie pozytywne przygody związane z zakupami. Temat może być przydatny dla innych użytkowników forum!!!!

Pozdrawiam Przemek
przemek217
Launch X-431 DIAGUN - tester diagnostyczny
Awatar użytkownika
 
Posty: 611
Miejscowość: Limanowa
Prawo jazdy: 16 01 2005
Auto: Audi a6 C5
Silnik: 1.8 T 150KM AEB
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

30 Gru 2012, 12:58

Witam wszystkich forumowiczów tak jak napisał Przemek ja też zostałem oszukany na allegro przy zakupie sprzętu diagnostycznego firmy Launch i dla tego postanowiliśmy założyć nowy temat aby przestrzec innych aby mogli uniknąć takich problemów.

Ja przestrzegam przed osobą z loginem na Allegro "synuTECH" u którego zakupiłem Launch Diaguna wszytko było by pięknie i ładnie gdyby nie to że dostałem Launcha ze stara aktualizacja z przed 6 miesięcy jak zadzwoniłem do owego sprzedającego i poprosiłem o nową aktualizację to zostałem wyzwany od debili i się rozłączył wiec wiem że nasz kontakt zakończył się na odebraniu zakupionego sprzętu przeze mnie. Założyłem wiec spór na allegro na który dostałem odpowiedz że jak dzwoniłem to pan mi kulturalnie wytłumaczył iż jest okres świąteczny i muszę spokojnie poczekać co jest bzdurą bo wyzwał mnie od debili po usłyszeniu słowa aktualizacja i się rozłączył, napisał również w odpowiedzi sporu że otrzymam aktualizacje zapewne dla zamydlenia oczy dla allegro a w prywatnym mailu żebym zapomniał o aktualizacjach. Wniosek wysuwa się sam teraz z gwarancji 24 miesięcznej nie mam ani miesiąca i z aktualizacji na 24 miesiące też lipa.

Pozdrawiam
Sławek
slawa81
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Białystok
Prawo jazdy: 08 09 1999
Auto: Ford Focus
Silnik: 2.3l
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

02 Sty 2013, 16:00

No niestety na allegro nigdy nie brakowało różnej maści cwaniaczków, dlatego ja kupuję zawsze tylko od sprawdzonych sprzedawców.
krono
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: punto 2

09 Sty 2013, 10:44

Ale żeby wyrobić sobie zdanie o sprzedawcy trzeba coś najpierw kupić i tu jest problem:/
przemek217
Launch X-431 DIAGUN - tester diagnostyczny
Awatar użytkownika
 
Posty: 611
Miejscowość: Limanowa
Prawo jazdy: 16 01 2005
Auto: Audi a6 C5
Silnik: 1.8 T 150KM AEB
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

09 Sty 2013, 11:08

niestety od pewnego czasu nie ma pewnych sprzedających na allegro kiedyś portal bardziej reagował na sprawy oszustwa natomiast teraz jest to po prostu śmieszne automatyczna odpowiedz i nic więcej a jak chcesz dochodzić swoich praw to sąd, a dużo prościej było by po blokować poniektórym konta
slawa81
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Białystok
Prawo jazdy: 08 09 1999
Auto: Ford Focus
Silnik: 2.3l
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

13 Sty 2013, 10:41

Drodzy forumowicze poszukuję osób które zakupiły Launch u oszusta synuTECH
slawa81
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Białystok
Prawo jazdy: 08 09 1999
Auto: Ford Focus
Silnik: 2.3l
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

15 Sty 2013, 11:39

@przemek217 no niestety, ludzie już spore kwoty na allegro tracili. Zawsze jest ryzyko.
krono
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: punto 2

15 Sty 2013, 12:18

@krono właśnie z tego powodu założyłem ten temat:), może choć w małym stopniu uchroni on kogoś przed stratą pieniędzy, nerwów i czasu. Więc jeśli ma ktoś jakiekolwiek zastrzeżenia do konkretnych sprzedawców sprzętu diagnostycznego na allegro proszę śmiało pisać:) pomagajmy sobie nawzajem:)

Pozdro Przemek
przemek217
Launch X-431 DIAGUN - tester diagnostyczny
Awatar użytkownika
 
Posty: 611
Miejscowość: Limanowa
Prawo jazdy: 16 01 2005
Auto: Audi a6 C5
Silnik: 1.8 T 150KM AEB
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

27 Sty 2013, 23:11

Panowie u mnie sprawy z Panem synuTECH potoczyły się pomyślnie dla mnie to znaczy, po sporze na allegro i interwencji na policji gdzie został wykonany telefon do owego Pana wszystko się zmieniło, czyli dla policji zapewnił że otrzymam aktualizację i otrzymałem na następny dzień adres strony oraz hasło z dostępami do pobierania aktualizacji oraz zapewnił że gwarancja będzie została sporządzona notatka na policji wiec w razie czego w każdej chwili mogę wrócić do niej i już inaczej postępować wobec Pana synuTECH.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
slawa81
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: Białystok
Prawo jazdy: 08 09 1999
Auto: Ford Focus
Silnik: 2.3l
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

14 Mar 2013, 18:41

Kupuje się u FIRM które legalnie działają i płacą do Państwa Podatki zus itd.. Wtedy nie ma Problemów ze sprzętem co do x431 Nowa Cena
http://east-import.pl/pl/p/X-431-DIAGUN ... lk-RATY/42
eastimport
Nowicjusz
 
Posty: 9
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: alfa 156
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna

14 Mar 2013, 18:44

To mamy potencjalnego uczciwego handlarza tym sprzętem, bo dziś dostałem telefon od kolego z forum od kogo kupić ten sprzęt więc chyba można kolegę eastimport polecić:)??
przemek217
Launch X-431 DIAGUN - tester diagnostyczny
Awatar użytkownika
 
Posty: 611
Miejscowość: Limanowa
Prawo jazdy: 16 01 2005
Auto: Audi a6 C5
Silnik: 1.8 T 150KM AEB
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

14 Mar 2013, 18:55

Każdy kupuje gdzie chce Gdzie mu najlepiej pasuje . Ja dużo sprzedaję Testerów CDP+ Każdy klient jest zadowolony. Gratis Aktualizacje dostają z diagunami jest mniejsza sprzedaż Więc i mniej opini klientów o naszym towarze. Dotam że są tylko dwie wersje Orginał za ponad 9000zł i chińczyk I jak ktoś pisze że za 3450zł jest lepszy to jest w błędzie. Jedynie lepszą prowizję ma sprzedawca :D
eastimport
Nowicjusz
 
Posty: 9
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: alfa 156
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna

19 Mar 2013, 14:33

Witam na forum
Co do diaguna i chinszczyzny, Firma Launch jest w 100% chinskim koncernem więc produkuje chińszczyzne , ale poważnie jest kilka wersji diaguna Z fabryki i z garażu :) wizualnie niewiele sie różnią jeśli wogóle lecz srodki maja różne a jakość zdecydowanie różna.oprogramowanie do diaguna nie istnieje w wolnym handlu i jeśli nie wyszło ze sprzętem z fabryki to nie jest oryginalne.Sprzęt garażowy można kupiś w Chinach po 480$ więc latwo przeliczyć że za 2000 zł ( jeśli jeszcze nie ma opłat celnych Vatu od pełnej kwoty zakupu) to coś idzie zarobić. Diagun produkowany jest w kilku wersjach oprogramowania w zależności od rynku przeznaczenia.Nawet na rynek chinski Diagun oryginalny kosztuje min 600$ w hurcie ( jest w nim dokument kontroli jakości Launcha, indywidualny kod klienta (coś w rodzaju pin) Chinole nie w ciemie bici i scracowali oryginalny soft i na tym bazują dokupując do chinskiej wersji konektory EU i spylają ja na Europe.Tak więc w wolnym handlu jest kilka wersji Diaguna i bądźcie pewni że po 2-2,5 tys kupuje się garażowy "oryginał"
profitline
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 06 05 1964
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: audi
Silnik: 3.0 tdi
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2005

19 Mar 2013, 16:42

Są tylko dwie wersje Orginalny za około 9000zł i klon za niecałe 3000zł u nas Są składane w tej samej fabryce z tych samych podzespołów. Tyle że nie płaci się chorondalnych pensji menagerom . Działa tak samo jak ten za 9000zł
eastimport
Nowicjusz
 
Posty: 9
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: alfa 156
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna

19 Mar 2013, 18:50

Kolega pisze bzdety firma Launch jest liderem na rynku urządzeń i narzędzi warsztatowych i nie bawi się w składanie poza liniami technologicznymi,Głównymi odbiorcami firmy są rynki amerykańskie azjatyckie , europa jest na którymś miejscu w kolejce, a mimo to ich sprzęt jest bardzo popularny w Anglii Niemczech więc składanie tanizny nie leży w interesie Firmy.Garazowe podróbki, niepełnowartościowe badziewie i tyle.Niech mi pokaże protokół jakości Launcha ,ze produkt wyszedł z linii fabrycznej to uwierze , jak ktoś chce zobaczyć jak wygląda taki dokument służę :) Pozdrawiam.A bajki allegrowe "płacenie menagerom" pośrednikom " itp to tanie chwyty.Znam ceny na rynku chinskim bez pośredników iwęc wiem co ile kosztuje.
profitline
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 06 05 1964
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: audi
Silnik: 3.0 tdi
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2005