UWAGA OSZUST!!!

UWAGA OSZUST!!!

11 Paź 2008, 11:34

Witam.

Wpis ten ma na celu ostrzeżenie wszytkich kupujących auta, aby nie popełnili takiego błędu jak ja. Otóż od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem kupna używanego samochodu. Padło na VW Golfa IV generacji. Niestety padłem ofiarą oszusta!!! Ciekawą ofertę znalazłem w portalu otomoto.pl
Był to vw z 1998 roku bogato wyposażony z niskim przebiegiem 85 000km (co głównie mnie skusiło) i w 100% BEZWYPADKOWY. Oszust zapewniał mnie telefonicznie, że autem tym był na stacji diagnostycznej i jest całkowicie bezwypadkowy. Aby obejrzeć samochód musiałem przejechać 320 km. Zaufałem człowiekowi i zaryzykowałem.
Na miejscu zobaczyłem wypucowanego golfika który prezentował sie ładnie ;) miał jakieś ubytki lakiernicze ale wiadomo, że nie jest to nowe auto. Wrażenia z jazdy były niczego sobie. Kupiłem auto pomimo że nie miał wspomnianego w ogłoszeniu alarmu ani systemu ASR (utargowałem tylko na tym troche).
I tutaj popełniłem poważny błąd. Chcąc założyć alarm musiałem zdjąć część dywaników ( już w przydomowym garażu). Okazało się że drzwi od strony kierowcy, zarówno przednie jak tylne są pod tapicerką czarne! wspawany jest również inny słupek a cały samochód ma inny odcień niż wewnątrz (caly malowany!!!). Przy myciu okazało się, że między słupkiem a tylnymi drzwiami jest szpara którą dostaje się woda :/ I w dodatku "nowy" lakier łuszczy się przy zamkach... A ponadto nie mam ani lewarka, ani trojkata czy gasnicy...
Nie wiem co będzie za jakiś czas, ale kupno tego auta było największym błędem jaki popełniłem. Najgorsze że samochód jest sprowadzony i nie sporządziłem z oszustem umowy. Wręczył mi on tylko umowę niemiecką z wolnym miejscem na podpis i dane kupującego. Wciskał i kity ze tak będzie lepiej a ja głupi uwierzyłem (teraz wiem że było to celowe działanie abym nie miał możliwości zwrotu auta :/ ).

Wniosek: Nie kupujcie auta na huraaaa... Warto dokadnie je obejrzec i pojechac nim osobicie na stacje diagnostyczna lub przynajmniej wyposazyc sie w tester grubosci lakieru (kosztuje grosze na allegro ok. 30 zl). Nie wierzcie w kity ze w kazdym aucie cos odstaje itp. to jest samochod z fabryki i musi byc wszystko ok! Najlepiej pojehac po auto z kims kto kupil juz niejedno i zna sie na tym bardzo dobrze...

Jezeli ktos mialby pytania postaram sie odpowiadac w tym poscie.
Pozdrawiam wszystkich czytelnikow i ostrzegam przed oszustami...
Ostatnio edytowany przez cens01, 11 Paź 2008, 14:44, edytowano w sumie 1 raz
cens01
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001

Re: UWAGA OSZUST!!!

11 Paź 2008, 12:36

bo to jest własnie jak ludzie szukaja 10 letnich aut z niskim przebiegiem
bo jak ma juz ponad 200k km to złom
ja swojego golfa nie moge sprzedac juz od ponad 2 miesiecy, bo to benzyniak i na liczniku ma 200k km, juz wstepnie umawiam sie z kuzynem na krecenie bo inaczej nie sprzedam tego auta

poza tym przed kupnem jedzie sie na serwis, a nie ufa sie handlarzowi
sam jestes sobie winny
duzo ludzi teraz kupuje auta po pieknych zdjeciach w internecie :(
pzdr
Pawlo
Zaawansowany

Miejscowość: Bolesławiec

11 Paź 2008, 14:27

Niestety dużo jest ludzi co kupują samochód po wyglądzie albo wydaje im się że mieli już kilka aut więc wiedzą najlepiej na co zwracać uwage a tu później taki zonk. Największy błąd to wierzyć ślepo w zapewnienia sprzedawcy i ocena samochodu tylko na podstawie przebiegu który jak wiadomo jeżeli nie jest udokumentowany to jest na 99% kręcony. Śmiesznie przegląda się dzisiejsze ogłoszenia samochodów ponad 10letnich do tego diesla które każdy w Polsce ma mniej niż 200tyś km. Wystarczy wejść na strony np niemieckie i zobaczyć faktyczne przebiegi.
pirlo333
Początkujący

04 Gru 2008, 16:48

Przecież pojechać na stację diagnostyczną to nie problem....
A co do kupna samochou tak na umowę z "hansem"....Ciekawę czy on istnieje :lol: A obowiązek zapłaty akcyzy, urząd skarbowy....
laguna_144
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie blokuj skrzyżowania i pasów Nie blokuj skrzyżowania i pasów
    Skrzyżowanie zablokowane przez samochód, który nie zdążył przez nie przejechać np. przed zmianą świateł, to częsty widok. Perspektywa mandatu nie zawsze wystarczy, by zapobiegać takim zachowaniom kierowców. ...
    Obowiązkowe systemy ratujące życie w nowych samochodach Obowiązkowe systemy ratujące życie w nowych samochodach
    Komisja Europejska opowiedziała się za wprowadzeniem obowiązku wyposażenia wszystkich nowych modeli samochodów w systemy bezpieczeństwa ratujące życie. Takie wyposażenie ma być obowiązkowe w każdym nowym samochodzie ...

•