Użytkowanie samochodu po śmierci właściciela

Użytkowanie samochodu po śmierci właściciela

28 Kwi 2009, 14:08

Witam,
mam pytanie.

Sytuacja wygląda następująco:
- Zmarł jedyny właściciel samochodu, nie jest jeszcze założona sprawa spadkowa (samochód dziedziczy żona bo nikt inny nie ma do niego prawa więc tu sytuacja jest jasna). Jak wygląda sprawa ewentualnego używania samochodu?

Sprawa spadkowa będzie trwała zapewne około 2 miesięcy - w związku z tym mam pytanie:

Czy samochód może być używany przez ten czas przez żonę / dzieci / wnuków, skoro jest jeszcze opłacone ubezpiecznie przez zmarłego?

Szukałam w sieci i nic nie znalazłam, pani w urzędzie rejestracji powiedziała że w zasadzie nie ma żadnych przepisów to regulujących.
Julia
Nowicjusz

Miejscowość: Polska

30 Kwi 2009, 21:03

Tu sytuacja będzie wyglądała na zasadzie użyczenia samochodu
Gorzej będzie w razie jakiegoś zdarzenia drogowego, dowód rejestracyjny i OC jest na osobę zmarłą
ja wolał bym odczekać te dwa miesiące i jeździć spokojnie nie pod strachem
zaxsx
Początkujący

02 Maj 2009, 14:05

myślę, że użyczenie odpada bo przecież użyczający nie żyje.......

Nie wypowiadam się z żadną radą bo się z tym nie spotkałem i nie chcę źle doradzić.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

09 Maj 2009, 23:43

podpisuje sie pod zapytaniem, mam podobna sytuacje, wiec nie jest to rzadki problem
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany

Miejscowość: Czarna Ziemia

Re: Użytkowanie samochodu po śmierci właściciela

20 Maj 2011, 13:30

Ponawiam prośbę o podpowiedź do wymienionych powyżej sytuacji jestem w podobnej :sad:
monstrum
Nowicjusz

Re: Użytkowanie samochodu po śmierci właściciela

20 Maj 2011, 17:18

monstrum napisał(a):Ponawiam prośbę o podpowiedź do wymienionych powyżej sytuacji jestem w podobnej :sad:

Jezeli jest wazne OC i aktualny przegląd tech.pojazdu to oczywiście spełniasz wszystkie warunki zeby poruszać się tym samochodem.Nie wypowiem się natomiast jak moze wyglądać sytuacja w przypadku stłuczki itp.Pewne jest ze kary z tego tytułu nie poniesiesz ale,ale... :neutral:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Classic Car Festival w Tokio - zabytkowe perły Classic Car Festival w Tokio - zabytkowe perły
    Zabytkowe samochody mają swój nieodparty urok, o czym już po raz kolejny mogli się przekonać goście tegorocznego Classic Car Festival zorganizowanego przez Toyota Automobile Museum. W imprezie wzięły udział najpiękniejsze ...
    Znaczenie systemów bezpieczeństwa w samochodach flotowych Znaczenie systemów bezpieczeństwa w samochodach flotowych
    W najbliższych latach na liście wyposażenia obowiązkowego każdego z modeli samochodów produkowanych nie tylko na rynek europejski, ale również amerykański pojawią się pakiety bezpieczeństwa czynnego. Skąd taka ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      S2020005