Używana żarówka kontra nowa P21W BA15S - porównanie

19 Paź 2021, 18:01

Porównanie takich samych żarówek nowej i używanej po sporym przebiegu w samochodzie. Żarówka o której mowa to model P21W BA15S. Zamontowana była w samochodzie w tylnej lampie i spełniała funkcję światła stop.

Jak wygląda taka żarówka po kilku latach eksploatacji w porównaniu z nową? Widać od razu, że światło emitowane przez nią jest słabsze bo cała bańka zrobiła się już lekko czarna.
Używana żarówka kontra nowa P21W BA15S - porównanie Oczywiście po wyczyszczeniu bańki żarówki staje się ona bardziej przejrzysta ale nie udało mi się przywrócić wyglądu takiego jak w nowej żarówce. Niestety po żarniku już widać że jest trochę wysłużony (zdjęcie zrobione smartfonem nie oddaje aż tak dokładnie tego co widać na żywo) i w niedługim czasie może się przepalić. Nie da się jednoznacznie stwierdzić kiedy to nastąpi ale jak już dostaliśmy się do żarówki w lampie to warto ją wymienić od razu o ile mamy taki zapas w nowej lub chociaż dobrze wyczyścić tą bańkę co pozwoli na mocniejszą emisję światła.
Używana żarówka kontra nowa P21W BA15S - porównanie
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5012
Zdjęcia: 11425
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

12 Lis 2021, 16:07

Jak myślę że nie ma co się bawić w czyszczenie jak już wyjmiemy taka żarówkę z lampy i będzie brudna zakurzona to najlepiej ją wymienić bo to świadczy o tym że służy już dosyć długo w samochodzie. Takie zwykłe żarówki nie są drogie.

Wyżej na drugim zdjęciu jest pewnie żarówka po wyczyszczeniu, widać jednak że nie udało się tego dokładnie zrobić.
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 4797
Zdjęcia: 14
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus w Polsce. Jak to się wszystko zaczęło?
    Wymagający kierowcy ze Stanów Zjednoczonych mogą się cieszyć Lexusami od 1989 roku, ale w Polsce marka zyskała prawdziwą popularność dopiero w XXI wieku. Jak zaczęła się historia Lexusa w Polsce, gdzie zlokalizowany ...
    25 lat SKODY Favorit
    SKODA Favorit, jeden z najważniejszych samochodów w historii marki, w tym roku obchodzi swoje ćwierćwiecze. Model ten zadebiutował podczas 29. Międzynarodowych Targów Przemysłowych w Brnie w 1987 roku. Pierwszy ...

  •