Używane auto do 25-30k pln ani grosza więcej. Może z większy prześwit.

Re: Używane auto do 25-30k pln ani grosza więcej. Może z większy prześwit.

10 Sty 2019, 20:11

Nimothan napisał(a):a co sądzicie o w/w autkach ?

oprócz tej skody ze szwecji to NIC bez Nr. VIN.
jak ktoś jest uczciwy i nie ma nic do ukrycia to podaje Nr. VIN w ogłoszeniu
Ja zawsze w każdym swoim aucie podaję VIN do weryfikacji, ponieważ kupuję samochody bezwypadkowe i zwerygfikowane więc nie mam nic do ukrycia.
a ogólnie to rozrzut masz konkretny sedany, minivany,
auta za 15 tys, auta za 30 tys.
wolnossące, turbodoładowane
przede wszystkim musisz się określić czego konkretnie szukasz?
andrewb25
Zaawansowany

Miejscowość: małopolskie

11 Sty 2019, 19:29

Szukam auta służącego mi do dojeżdżania do pracy - 2x50 km 2/3 z tego z prędkością około 100-140 k/h.
Chciałbym by auto spalało mało i dało się jeszcze założyć LPG by maksymalnie zaoszczędzić.
Mam obecnie Renault Scenica I w dieselu. auto stare bo blisko ma 18 lat ale super się trzyma i bardziej cenię tego francuza jak waga (tak miałem i to była męka szrot i nie chce za bardzo VW.

Szukam czegoś taniego w utrzymaniu jeśli chodzi o spalanie i naprawy + w miarę przestronne wnętrze gdzie siedzi się wysoko taki godny następca scenica.
auto na dojazd do roboty + a w weekend spakować kobietę siebie i 2-3 osoby gratisowo i jechać na wycieczkę 4-5 dniową(scenic pozwala mi na to nawet zimą gdzie walizek więcej bo wszystkie ciuchy więcej miejsca zajmują). z czasem dzieci się pojawią więc te 2-3 osoby znikną z auta a w ich miejsce mają się pojawić 2 foteliki dla dzieci.

jakieś pomysły ?
Nimothan
Nowicjusz

11 Sty 2019, 19:55

Zobacz sobie V70. Do tego mondeo mk4, citroen c5 albo laguna 2.0T (ale ten ciaśniejszy od reszty).
Jeśli coś w stylu van'a to poszukałbym s-max'a
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: służbowe
Silnik: 2.0/170
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

13 Sty 2019, 22:01

combi raczej odbada - minivan mimo wszystko w ciasnym mieście bardziej wygodny(a przynajmniej ten scenic).

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-rio-I ... 465761a8bd

a to auto z linku warte cokolwiek ? ten gaz do tego sinlinka ?
Nimothan
Nowicjusz

13 Sty 2019, 23:00

Jeśli chodzi o Rio to fajnie wygląda, jednak właściwości jezdne to porażka, przekombinowany układ kierowniczy.
Sprawdzałem kiedyś takie z silnikiem 1.2, gość latał głównie autostradą 60km dziennie ... przebieg na poziomie 100 000 km a olej był poniżej minimum na bagnecie (chociaż w dzisiejszych czasach sporo silników lubi sobie łyknąć).
P.S. wysłałem Tobie PW.
tomekdk
Stały forumowicz

Miejscowość: Dania
Prawo jazdy od: 20 01 1998
Auto: Civic VIII , C4 II, C5 III

14 Sty 2019, 18:40

Nimothan napisał(a):Szukam czegoś taniego w utrzymaniu jeśli chodzi o spalanie i naprawy + w miarę przestronne wnętrze gdzie siedzi się wysoko taki godny następca scenica.
auto na dojazd do roboty + a w weekend spakować kobietę siebie i 2-3 osoby gratisowo i jechać na wycieczkę 4-5 dniową(scenic pozwala mi na to nawet zimą gdzie walizek więcej bo wszystkie ciuchy więcej miejsca zajmują). z czasem dzieci się pojawią więc te 2-3 osoby znikną z auta a w ich miejsce mają się pojawić 2 foteliki dla dzieci.

a później Kia Rio.
Auto, które wrzucasz nijak ma się do wymagań jakie stawiasz. Ta 4-5 dniowa wycieczka to chyba z bagażami na przyczepce za autem.
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: służbowe
Silnik: 2.0/170
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kontrolki samochodowe - sprawdź co oznaczają Kontrolki samochodowe - sprawdź co oznaczają
    Każdy kierowca zna temat kontrolek które wyświetlają się na desce rozdzielczej (liczniku) przed każdym odpaleniem silnika. Nie są to jednak wszystkie kontrolki które możemy zobaczyć na naszym liczniku. Większość ...
    Pojazd uprzywilejowany - usuń się z drogi i ułatw przejazd Pojazd uprzywilejowany - usuń się z drogi i ułatw przejazd
    Ratowanie zdrowia, życia, mienia ludzkiego oraz zachowanie bezpieczeństwa to najczęstsze powody, dla których na ulicy pojawia się pojazd uprzywilejowany. Każdy kierowca ma obowiązek usunąć się z jego drogi, aby ułatwić ...

•