Używane auto segmentu C lub D do 25.000 zł

Używane auto segmentu C lub D do 25.000 zł

12 Lis 2015, 13:09

Witam,

poszukuję używanego auta segmentu C lub D. Auto na co dzień użytkowane będzie w Warszawie (trasy po 10-20 km), nie częściej niż raz w miesiącu wyjazd do 500 km.

Budżet (raczej nieprzekraczalny) to 25.000,00 zł.

Zależy mi na modelu:

1) wyprodukowanym po 2006 r. - bo raczej nie planuję kolejnego zakupu w ciągu paru najbliższych lat;

2) w miarę bezproblemowym w eksploatacji - więc zmieścić się z budżecie powinna raczej średnia cena danego modelu, a nie najniższa dostępna;

3) z sensownymi kosztami utrzymania i ekonomicznym spalaniem - czyli odpadają modele z drogimi i trudno dostępnymi częściami zamiennymi oraz spalające dużo w jeździe miejskiej;

4) z wyposażenia - co najmniej klima :mrgreen: , chociaż mile widziany byłby też automat, jakkolwiek jestem świadom, że w tej cenie trudno o sensowne rozwiązanie z automatem.

Ponieważ moja wiedza odnośnie aut jest ograniczona wyłącznie do umiejętności jazdy nimi, to chętnie poznam Wasze typy nie tylko odnośnie modeli, ale również konkretnych silników i roczników.

Dzięki i pozdrawiam!
xvg
Obserwowany

Auto: Nie mam

Re: Używane auto segmentu C lub D do 25.000 zł

12 Lis 2015, 13:30

Czyli przebiegi miesięczne nie przekroczą 1000km?

Ciężko o dobry automat w tej cenie, ale polecić mogę (linki przykładowe)
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]

Warto rozważyć LPG, co znacząco obniży koszty eksploatacji, diesel opłacalny od 20 tys.km rocznie.
Ossy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

24 Lis 2015, 11:12

Dzięki za propozycje. Accord jest zdecydowanie jedną z opcji branych pod uwagę.

Poważnie zastanawiam się też nad: [link wygasł]

Czy to opcja godna uwagi? Z uwagi na eksploatację w mieście, filtr można by usunąć.
xvg
Obserwowany

Auto: Nie mam

24 Lis 2015, 12:15

Tani, przebieg śmieszny jak na diesla z automatem, DSG jest drogie w naprawie, poza tym taki diesel spali po mieście z 8l na 100km, a to 17l LPG więc ekonomia żadna...
Ossy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Rajd Finlandii 2017 wygrywa młody fiński kierowca Rajd Finlandii 2017 wygrywa młody fiński kierowca
    Tegoroczny Rajd Finlandii wygrał niespodziewanie młody fiński kierowca Esapekka Lappi, zdobywając najwyższe miejsce na podium dla zespołu Toyota GAZOO Racing. To jednak nie przypadek – mimo zaledwie 26 lat, młody Fin ...
    Gruba kurtka, rękawiczki, czapka, a bezpieczeństwo jazdy Gruba kurtka, rękawiczki, czapka, a bezpieczeństwo jazdy
    Zimą niskie temperatury zmuszają nas do noszenia grubej kurtki, ciepłych butów, czapki i rękawiczek. Chociaż chroni to nas przed zimnem, jednak w przypadku kierowców znacząco może wpływać na bezpieczeństwo jazdy.

•  
    • Warto przeczytać
    • Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      Jaguar
      MINI Clubman Bond Street, tył