Vectra B 1.8 16V - problem z silnikiem

30 Kwi 2009, 09:04

Witam Mam problem związany z raptownym przyśpieszaniem gdy wcisne raptownie pedał gazu samochód szarpie tak jak by sie dusił. ale tylko przy raptownym przyśpieszaniu
samochód jest bez gazu sama benzyna. pomocy
Ostatnio edytowany przez Misieklalus, 26 Lis 2009, 15:05, edytowano w sumie 1 raz
Misieklalus
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Czemierniki
  • 30 Kwi 2009, 10:02

    moze to byc wina filtru paliwa
    >>>kamil<<
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 22
    Miejscowość: zabrze

    30 Kwi 2009, 11:14

    filtr raz lub dawka paliwa za duża i nie zdąży jej przepalić w komorze spalania i się dusi na jakich to wtryskach jest , opisz coś więcej, czy przy wyspszęglaniu też szarpie ?
    To co jest pod maską to tylko silnik ,to co drzemie w każdym z nas to tylko pasja ..
    inż. Scherman
    Nowicjusz
     
    Posty: 8
    Miejscowość: Bonn

    30 Kwi 2009, 16:13

    Wykonaj diagnostykę. Winny może być przepływomierz, sonda lambda lub układ zapłonowy, ale najpierw zmierzyłbym ciśnienie paliwa.
    Maciek_S
    Nowicjusz
     
    Posty: 23
    Miejscowość: Pomorze

    26 Lis 2009, 08:38

    Witaj

    Ja jestem przekonany ze to problem z kablami lub cawka zaplonowa ewentualnie swiece.

    Przeplywomiez powietrza ma zupelnie inne oznaki a mianowicie auto jest owiele slabsze i bardzo muliste ale sie nie dusi i szarpie poprostu niema mocy.

    Przy sondzie tez powinienes miec inne objawy i w dodatku powinny sie palic 2 kontrolki z ABS i TR

    [ Dodano: Czw Lis 26, 2009 08:39 ]
    Witaj

    Ja jestem przekonany ze to problem z kablami lub cawka zaplonowa ewentualnie swiece.
    Co do filtra tez jest taka mozliwosc.

    Przeplywomiez powietrza ma zupelnie inne oznaki a mianowicie auto jest owiele slabsze i bardzo muliste ale sie nie dusi i szarpie poprostu niema mocy.

    Przy sondzie tez powinienes miec inne objawy i w dodatku powinny sie palic 2 kontrolki z ABS i TR
    Anthony
    Nowicjusz
     
    Posty: 1
    Miejscowość: Den Haag
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
      Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...