Vectra B 2.0 DTI vs. Alfa 156 1,9 JDI (sedan)

Vectra B 2.0 DTI vs. Alfa 156 1,9 JDI (sedan)

28 Kwi 2010, 21:14

Witam. Czytałem już wiele opini na temat tych dwóch autek jednak nadal nie potrafię się zdecydować. Szukając samochodu do 8tys utknąłem na wyborze pomiędzy vectrą i alfą 156.
Bardzo proszę o opinie osób, które naprawdę potrafią mi pomóc w wyborze. Czy to prawda z tą awaryjnością Alfy 156? Liczę na wypowiedzi w kwestii:
-dostępnosci i ceny części
-awaryjności
- spalania
- dynamiki
- przyjemności z jazdy

wiem, ze jestem tu nowy, jednak mam nadzieje na wiarygodne wypowiedzi :D z góry dzięki

precyzując palnuję zakup rocznika 97-98 o mocy 100-105km
trickones
Nowicjusz

Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle

Re: Vectra B 2.0 DTI vs. Alfa 156 1,9 JDI (sedan)

28 Kwi 2010, 21:20

Powiem Ci tak , sercem jestem za Alfa , nie ma takiej mozliwosci zeby nie kochac jej za to jak wyglada jak jezdzi , ale jest jej wada awaryjnosc , nie ma zawieszenia na nasze drogi i elektryka siada ;/ czesci sa drogie i brak zamiennikow, tak ze kup Opla bedziesz mniej kasy ladowal w naprawy. Pozdrawiam
ArO639
Nowicjusz

Miejscowość: CK

Re: Vectra B 2.0 DTI vs. Alfa 156 1,9 JDI (sedan)

29 Kwi 2010, 07:47

Alfa za 8 tyś zł to będzie skarboneczka... Viki zresztą też nie będzie lepsza - może trochę tańsza w serwisowaniu.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak działa elektryczne lusterko fotochromatyczne / elektrochromatyczne Jak działa elektryczne lusterko fotochromatyczne / elektrochromatyczne
    Lusterko fotochromatyczne sterowane elektronicznie nazywamy też elektrochromatycznym. Takie lusterko przyciemnia się dzięki czujnikowi który sprawdza natężenie światła docierającego do powierzchni odbicia lusterka. ...
    Pierwszy śnieg - kilka dobrych rad dla kierowców Pierwszy śnieg - kilka dobrych rad dla kierowców
    Jak pierwsze opady śniegu wpływają na sytuację na drodze? Większość kierowców jeździ wolniej. Dzięki temu na drogach jest mniej ofiar śmiertelnych, natomiast odnotowuje się więcej stłuczek. Przypominamy, jak jeździć ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      S2020005