Vectra B VS Laguna I - Co kupić ?

Vectra B VS Laguna I - Co kupić ?

07 Sty 2013, 22:39

Witam serdecznie,od dłuższego czasu mam problem bo nie wiem na które auto się zdecydować
Do wyboru mam:
-Opel Vectra B 97r-> Silnik: 2.0i 16V (136Km) lub 1.8i 16V (116Km) oba Benz+GAZ
VS
-Renault Laguna I 99r-> 2.0i 16V (147Km) Benz+GAZ

Z tego co wiem to Laguna znosi super gaz co do Vectry kumpel ma i nie narzeka.Oba auta mają Climatronik i 2x el.szyby , głownie auto szukam do jazdy normalnej musi być wygodny i mało awaryjny,z tego co słyszałem to Laguna jest bardziej awaryjna od Vectry,blacharka natomiast na korzyść Laguny ale w lagunie przy ostrej jeździe pada szybko skrzynia ale jak pisałem auto do normalnej jazdy więc skrzynia mało mnie interesuję.

Co byście mi polecili Vectrę B czy Lagunę ??
kamilo3773
Początkujący

Miejscowość: Kłodawa
Prawo jazdy od: 05 05 2011
Auto: VW Polo 86c2f =D

Re: Vectra B VS Laguna I - Co kupić ?

07 Sty 2013, 23:13

Akurat laguny z tym silnikiem bym nie kupił ... jakby to był 8 zaworowy to tak ;) Wolałbym lalke 1.8 16V ... Vectre B z silnikiem 2.0 też bym unikał 1.8 jak najbardziej OK :) ... Miałem oba autka ... Komfort dla mnie zdecydowanie na plus laguny, wnętrze też przemawia na plus, blacha też plus dla laguny, rocznik jednak laguna... Zawieszenie podobne moim zdaniem jednak belka w lagunie bardziej udana tył w VB średnio im wyszedł ciągle coś pukało i stukało... Wygląd zewnętrzny kwestia gustu jakbym miał teraz wybierać jednak byłbym za laguną stanowczo ... Tylko nie 2.0 :D
JEST:
- Renault Scenic II ph2 1.6 16V LPG 115KM 2008r
- Fiat Panda 1.2 8V LPG 60KM 2003r
- Ford Galaxy 1.9 TDI 115KM 2000r
- ZIPP VZ-2 125cm3 2015r
Luke16
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: KNZ
Prawo jazdy od: 12 03 2008
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Scenic II ph2/Panda II/Galaxy
Silnik: 1.6/1.2/1.9
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

07 Sty 2013, 23:55

Dzięki za opinie.Pisałem też na Forum Laguny i chłopaki chwalili ten silnik.Zauważ że to jest już wersja po liftingu 99 rocznik.A jak z Awaryjnością która się szybciej sypie, i na która trzeba więcej kłaść pod względem eksploatacji.Słyszałem że Vectra lubi olej chodź to zależy też od egzemplarza.Mój znajomy ma problemy z Vectrą zawsze mu coś padnie jak nie rozrusznik to jakaś kostka i problem z odpaleniem,teraz znowu szczęki tylne mu się posypały i jakieś tulejki.Ale chyba trafił na styrany egzemplarz...
kamilo3773
Początkujący

Miejscowość: Kłodawa
Prawo jazdy od: 05 05 2011
Auto: VW Polo 86c2f =D

08 Sty 2013, 00:11

Wiesz co machnęło mi się z silnikiem 2.0 IDE. Ten zwykły silnik jest jak najbardziej ok :P Nie doczytałem :P ... Sorki ... A Vectra jak Vectra kupiłem od sąsiada najpierw 1.6 8V silnik naprawdę bezawaryjny... Ale mając dosłownie 2.0 przez 3 miechy... Jejku masakra wiecznie coś ... Więcej wydałem na ten 2.0 niż użytkując 1.6 przez 2 lata prawie ... Sąsiad też wtedy po tej 1.6 kupił 2.0 po flu i wypluła mu korbowód bokiem :D :D A to jest pedantyczny człowiek co do aut ... Później chciał się zamieniać z powrotem ...
JEST:
- ZIPP VZ-2 125cm3 2015r
Luke16
Zaawansowany
Awatar użytkownika

08 Sty 2013, 00:59

Nie rozumiem, czemu odradzasz silnik 2.0 16v 136km w Oplu.
Ja wolałbym Vectrę, jeżdżę akurat taką. Po za uszkodzeniami wynikającymi z wieku nie psuje się nic. Faktycznie, troche rudo w pewnych miejscach jest, lecz moje auto niestety nie jest ( i nie bylo) garażowane, a samo auto ma 16 lat.
Co do komfortu Laguna jest faktycznie górą, za to Opel ze sprawnym zawieszeniem prowadzi się bezpieczniej. Oba auta można kupić z dosyć ładnym wyposażeniem, więc tu nie ma wygranych i przegranych.
Zależy, czy trafisz na zadbany egzemplarz, czy tylko na 'lalke odstawioną do sprzedaży'. Dla mnie, w tym porównaniu wygrywa Vectra za lepszą dynamikę, bezpieczne prowadzenie i ładniejszy wygląd.
Xyoz
Początkujący

Prawo jazdy od: 22 12 2011
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Seat Toledo
Silnik: 1.6 101km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2001

08 Sty 2013, 14:27

O wyglądzie możemy podyskutować bo lalka po flu lepiej mi się podoba niż VB nawet i po flu która oprócz paru szczegółów się nie zmieniła ... Też tak mówiłem jaka Vectra jest cudna do póki nie przesiadłem się w Lagune wtedy poczułem co to znaczy komfort w aucie :P Nie denerwuje Cię ciągłe tak naprawdę pływanie tyłu w VB przecież te tuleje ciągle się tam wyrabiały i pukały ... W Vectrze A (Też miałem to autko) lepiej ten tył pomyśleli niż tutaj ... Z reguły Lalka bedzie lepiej wyposażona... W VB często zdarzały się braki np. w postaci szybek na korbkę... Laguna będzie młodsza i nie gnijąca (jeżeli wcześniej nie była gdzieś puknięta bo wtedy i audi zgnije) ... Czemu 2.0 nie polecam po przejściach ze swoją i z sąsiada ... Na zmiane u mechanika siedzieliśmy ... 3 miechy z tym autem wytrzymałem bo ciągle coś... I chyba najgorszemu wrogowi bym tego silnika nie polecił... Podobnie jak w Renault 2.0 IDE ... Ceny części?? Każdy mnie ostrzegał że Francuzy są drogie w utrzymaniu... Tylko w czym ?? Sworznie wahaczy jak kupowałem to ceny bardzo podobne nie ważne czy opel czy renault ... Zawieszenie tylne w lalce zrobisz belkę i masz spokój na 150/200 tys km ... W Vectrze ten tył ech "kochane" tuleje pływające...

Takie małe porównanie VB z Laguną które wygrywa Laguna:
- [link wygasł]
- [link wygasł]
JEST:
- ZIPP VZ-2 125cm3 2015r
Luke16
Zaawansowany
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opel ADAM Rally Cup gotowy do międzynarodowych rajdów Opel ADAM Rally Cup gotowy do międzynarodowych rajdów
    W listopadzie 2012 r., wraz z modelem ADAM "Cup", Opel powrócił do sportu samochodowego. Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie będzie okazją do prezentacji kolejnego osiągnięcia firmy: jest to nowa studyjna wersja ...
    Fotel Alpine Fotel Alpine
    Legendarna zwinność Alpine wynika z niewielkiej masy auta. Nasi inżynierowie zastosowali tę zasadę przy projektowaniu fotela, dzięki któremu kierowca i maszyna stają się jednością. Ultralekki fotel kubełkowy Siedzenie ...

• Re: Vectra B VS Laguna I - Co kupić ?

08 Sty 2013, 14:37

Jak mówię, póki co żadnych niespodziewanych awarii. Wymieniłem tylko to, co ze starości już się że tak powiem rozleciało lub nie działało:
    - stary termostat WAHLERA, taki jak oryginalny montowany w VB
    - napinacz, który się już ze starości rozleciał
    Nie wymieniam rzeczy czysto eksploatacyjnych ;)
    Oczywiście wygląd to rzecz gustu, autor powinien sam dojść do wniosków ;P
    Z tyłu owszem, nie jest jak w limuzynie ale nie raz jechałem z trzema osobami z tyłu i nie narzekali na nadmierną ciasnotę. Po części to wina wyprofilowanej tak, a nie inaczej kanapy, która jest dosyć głęboka na bocznych miejscach, a środek jest posadzony wyżej. Laguną przyznam się, nie jeździłem, może dlatego twierdzę, że VB jest lepsza ;P
    Xyoz
    Początkujący

Prawo jazdy od: 22 12 2011
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: Seat Toledo
    Silnik: 1.6 101km
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 2001

• Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG