Vectra C wskazania komputera pokładowego

Vectra C wskazania komputera pokładowego

08 Lip 2016, 14:20

Od niedawna jeżdżę Vectrą C z gazem. Jest w niej wyświetlacz komputera który pokazuje różne informacje. Nie poruszałbym tego tematu gdyby nie pewne dziwne wskazania. A mianowicie chodzi o parametr "RANGE" czyli zasięg na obecnie posiadanym paliwie oraz "SPEED" czyli średnią prędkość. Zasięg zawsze mi pokazuje między 80 a 110km nie zależnie od stanu paliwa w zbiorniku gazu, a prędkość dziwnie zaniżona zawsze około 35-38 km/h. Pozostałe parametry są podawane chyba prawidłowo, bo na chłopski rozum spalanie chwilowe, średnie, oraz sumaryczne zużycie paliwa od momentu wyzerowania komputera są OK.
Dlaczego dwa w/w wskazania RANGE i SPEED są niemalże stałe i na grubo zaniżonym poziomie ?
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

Re: Vectra C wskazania komputera pokładowego

11 Lip 2016, 10:55

krikus napisał(a):Dlaczego dwa w/w wskazania RANGE i SPEED są niemalże stałe i na grubo zaniżonym poziomie ?
Przy obliczaniu zasięgu nie jest brana ilość LPG w zbiorniku i zasięg masz podawany zawsze na paliwie (Pb) które masz aktualnie w baku.
Co do średniej prędkości to musisz wyzerować ten parametr i wtedy sprawdzić jak będą wyglądały obliczenia. Jeżeli tego parametru (tak samo inne średnie spalanie, czas jazdy itd.) nie kasowałeś po kupieniu auta to mogą to być dane np. z bardzo długiego czasu.

Ja ostatnio spotkałem się w tym modelu u znajomego, że nie kasował przez rok i mówi do mnie: Nie ma znaczenia czy jeżdżę w mieście czy poza nim zawsze mam poniżej 6L/100km (w większości robił trasy). Dopiero jak mu skasowałem średnie spalanie i pokazałem jak się to robi to zaczął kasować przy każdym tankowaniu i w mieście wychodzi 8L/100km :)
Dlatego wyzeruj sobie wszystkie ustawienia i dopiero obserwuj :ok:

Aha jeszcze średnie spalanie będziesz miał podawane dla benzyny i dla LPG musisz doliczyć 10-20%.
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10210
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Moto Session 2016 / relacja Moto Session 2016 / relacja
    Lubelskie Święto Motoryzacji to coroczne targi Moto Session. W tym roku również je odwiedziliśmy żeby pokazać Wam zdjęcia z tej motoryzacyjnej imprezy. Na targach można było pooglądać nowe modele samochodów ...
    Jak producenci zarabiają na częściach Jak producenci zarabiają na częściach
    Bezawaryjność? To dla producenta bankructwo. Dlatego producenci robią wszystko, żeby części, które psują się często lub są konieczne do wymiany po danym przebiegu, połączyć z częsciami drogimi, któe psują się rzadko albo ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Moto Piknik Tychy 2009
      Men's Day 2009
      Chevlolet Corvette VTG 4x4 Turbo, szybki start, 3
      Jeep Wrangler, klolor wojskowy, przód