Vito 110 2,2CDI

Vito 110 2,2CDI

16 Wrz 2010, 21:21

Zakupiłem Mercedesa Vito 110 2,2CDI 1999r, auto jest w bardzo dobrym stanie silnik w chwili zakupu nie puszczał ani dymka, palił na dotyk jedyną wadą był uszkodzony termostat.Po wymianie termostatu zauważyłem znacznie większe zużycie paliwa oraz bardzo duże dymienie na czarno w chwili przyspieszeń. Zrobiłem małą próbę , podłączyłem zewnętrzny czujnik temperatury i od separowałem go od silnika , po jeździe próbnej stwierdziłem że nie dymi.I tu moje pytanie zły kąt wtrysku czy wtryski?
arczi1971
Nowicjusz

Miejscowość: Wrocław

Re: Vito 110 2,2CDI

17 Wrz 2010, 09:54

fachowcem nie jestem ale mam silniczek cdi, kiedy sypnał mi sie wtrysk to slychac bylo dzwiek spod pokrywy wtryskow(tzn.cykanie).a jesli chcesz sie upewnic czy na pewno to zdejmij pokrywe wtryskow i go odpal, jeśli bedziesz mial czarna maz podobna do plastiku wydostajaca sie z pod wtrysku to na 100% on jest do zrobienia(ewentualnie do uszczelnienia).A ogolnie sprinter puszczal mi czarny dymek kiedy moj mechanik przez omylke zapomnial podlaczyc mi turbiny i do tego byl strasznie słaby.Radze sprawdzić pod pokrywą i turbine, ale to tylko rady amatora ktory mial stycznosc z takimi samymi objawami.
Pozdrawiam
glow
Nowicjusz

Miejscowość: Toruń
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[C] Alfa 147 2,0 TS / Audi A3 8P 2,0 FSI / BMW e87 120i [C] Alfa 147 2,0 TS / Audi A3 8P 2,0 FSI / BMW e87 120i
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu C - silnik benzynowy o mocy ok. 150KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005r. Wytypowane modele do zestawienia: Alfa Romeo 147 2,0 TS - 150KM Audi A3 ...
    Motocykliści pomiędzy sznurami samochodów stojącymi w korku? Motocykliści pomiędzy sznurami samochodów stojącymi w korku?
    No i wreszcie wszystko jasne! Motocykle mogą poruszać się pomiędzy pasami! Wspólnie z redakcją Wysokich Obrotów, dodatku motoryzacyjnego Gazety Wyborczej, zadaliśmy pytanie, które od pewnego czasu nurtuje ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50
      S2020005