VM GOLF IV - kontrolka chceck engine

VM GOLF IV - kontrolka chceck engine

19 Lut 2016, 22:52

Witam, mam pewien problem ze swoim Golfem 4, rocznik 2002, benzyna, silnik 1,6. W zeszłym miesiącu kupiłem właśnie to autko i praktycznie od początku zaczęły się z nim problemy mianowicie gdy jechałem na małe dystanse szedł jak burza.... lecz gdy chciałem przejechałem około 100 km zapaliła się kontrolka "check engine" i stracił moc. Niezwłocznie udałem się z tym do mechanika, wymienił mi kable, przeczyścił silnik, zlał paliwo, które było bardzo zanieczyszczone (auto z Niemiec). Wymienił również pompowtryski, po których problem zniknął. Podłączony był do kompa i nic nie wykazało, jechałem w kolejną 150 km trasę i na około 90 km zapaliła się znowu lampka od silnika, lecz nie stracił mocy. Myślałem, że to komputer zapamiętał ten błąd i po około tygodniu wróciłem do domu lecz w drodze powrotnej przy wyprzedzaniu zaczął się dławić, musiałem go delikatnie rozpędzać ponieważ przy większej ilości gazu dławił się, szarpał .... Po ponownym podłączeniu pod kompa pokazało, sonde lambde oraz pompe ( Tak powiedział mechanik) Czy to może rzeczywiście być tego przyczyną ?
Sp00n
Obserwowany

Prawo jazdy od: 08 12 2015
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: VM GOLF IV
Silnik: 1,6 110 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

Re: VM GOLF IV - kontrolka chceck engine

21 Lut 2016, 13:16

Sp00n napisał(a):przy wyprzedzaniu zaczął się dławić, musiałem go delikatnie rozpędzać ponieważ przy większej ilości gazu dławił się, szarpał ....

Sp00n napisał(a):Po ponownym podłączeniu pod kompa pokazało, sonde lambde oraz pompe

Może to być popma paliwa. Sprawdz jakie daje ciśnienie.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Rok produkcji: 2000

21 Lut 2016, 15:29

Byłem u mechanika podczas jazdy go podpiął i wykazało że pompa nie daje sobie rady. Niestety będzie trzeba wymienić.... Znacie jakieś dobre strony gdzie mogę wstawić ogłoszenie kupna ?

Poszukuje pompy 1,6 FSI o numerze 0261520010. Jeżeli ktoś by takową miał to proszę o informację :)
Sp00n
Obserwowany

Prawo jazdy od: 08 12 2015
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: VM GOLF IV
Silnik: 1,6 110 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2002

21 Lut 2016, 16:15

No nie gadaj, że w całym necie nie ma takiej pompy...Bo chyba nie liczysz na to, że my ci poszukamy i podamy gotowy adres url, gdzie możesz kupić taka pompę :?:
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana
    Wszechstronny SUV marki Dacia przybiera nową szatę miejskiego stylu. Dzięki starannie dobranym elementom wystroju zewnętrznego Duster Blackshadow nie pozostanie niezauważony. Wyróżnia go między innymi krata wlotu powietrza ...
    Audi SQ5 TDI exclusive concept Audi SQ5 TDI exclusive concept
    Audi SQ5 TDI, dzięki mocy 230 kW (313 KM), staje się najwytworniejszym modelem serii Q5 i równocześnie pierwszym w historii Audi modelem S z silnikiem diesla. Tę nową serię quattro GmbH cechuje nie tylko dynamika. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Volkswagen Golf, 2017
      Hyundai Vision G Coupe Concept, przód
      IMG 0753
      Rage-Race 2007