Volkswagen Jetta – dla miłośników i przeciwników marki

Volkswagen Jetta – dla miłośników i przeciwników marki

11 Cze 2015, 14:34

Zapewne wyda się to dziwne, ale według nas prezentowany VW Jetta jest modelem idealnym dla… prawie każdego. Tylko osoba szukająca szybkiego, dynamicznego modelu może być niezadowolona. Poza tym jest to model ładny, prestiżowy, ekonomiczny i odpowiednio wyposażony. Dodatkowo zaś nie ma ceny wywołującej palpitację serca. Słowem, dla każdego coś miłego.

Image

Marka: Volkswagen
Model: Jetta
Generacja: VI
Wersja wyposażenia: Trendline
Silnik: 1.2 TSI BlueMotion
Moc: 105 KM
Przyspieszenie 0-100 km: 10,9
Średnie spalanie: 6,5 l./ 100 km
Cena: 70 000 zł

Czytaj więcej tutaj: http://furora.tv/artykul/739-test-volkswagen-jetta-dla-milosnikow-i-przeciwnikow-marki
Furora
Autoexpert
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy od: 10 06 2012
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Co tydzień inne

Re: Volkswagen Jetta – dla miłośników i przeciwników marki

12 Cze 2015, 12:30

Jakoś nie jestem przekonany do silników TSI. Ciekawe czy to spalanie jest realne do osiągnięcia :)
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3345
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Volkswagen Jetta – dla miłośników i przeciwników marki

15 Cze 2015, 10:56

Pytanie jak będą się te silniki zachowywać za lat kilka. W nowych autach bardzo lubię te jednostki. Dzięki turbo fajnie ciągną już na niskich obrotach. Zapewniają sensowne osiągi i przyzwoite spalanie. Podobnie zresztą jak ecoboosty Forda.

Spalanie jest jak najbardziej realne. Jettą jeździł kolega z redakcji i to jego wynik. Ponadto tak jak napisał w teście wyciągnął na trasie z 3,9l. Co jest dla mnie szokującym rezultatem. Ja tak dobry w eco drivingu nie jestem. Miałem ten sam motor w Octavii na trasie udało mi się wykręcić 5,3. Średnio podczas całego testu miałem 6,5. Na autostradzie 7-7,5 przy szybkiej jeździe. A w mieście przy agresywnym traktowaniu gazu auto paliło 8-9 litrów.

Paweł,
Furora
Autoexpert
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy od: 10 06 2012
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Co tydzień inne
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota 86 GR Sport - kolejny model coupe Toyota 86 GR Sport - kolejny model coupe
    Nowa seria usportowionych modeli Toyoty firmowanych przez Gazoo Racing wzbogaciła się o kolejny model – coupe GT86 w wersji GR Sport. We wrześniu 2017 roku Toyota zaprezentowała nową serię GR, opracowaną na japoński ...
    BMW Concept Gran Coupé 2010 BMW Concept Gran Coupé 2010
    BMW Concept Gran Coupé to połączenie luksusu i elegancji z wyjątkową dynamiką. Pojazd studyjny łączy w sobie sportowy charakter sedana oraz komfort klasycznego Gran Turismo, tworząc mieszankę najlepszych cech estetycznych ...

•  
    • IMG 0134
      Toyota FT-1
      MINI Cooper S Paceman, przód
      Grand Turismo Polonia 2008