Volkswagen Lupo 1.0 LPG 1998 dziwne zachowanie pedału gazu

Volkswagen Lupo 1.0 LPG 1998 dziwne zachowanie pedału gazu

26 Gru 2018, 21:00

Witam, niedawno dziwnie zachuwuje się pedał gazu w moim Lupo. Otóż po zdjęciu nogi obroty silnika nie spadają, mało tego - one idą w górę na jakiś czas... Przy zmianie biegów jest to bardzo irytujące, tak jakby ktoś mi dociskał gaz przy wciskaniu sprzęła. Czytałem, że w tych autach często zabrudza się przepustnica i silniczek krokowy. Problem występuje zarówno na gazie, jak i benzynie. Podłączyłem laptopa do auta, pokazało jakiś błąd z lambda:

https://ibb.co/WgRF3Tc
Sly1005
Początkujący

Zdjęcia: 0
Auto: Volkswagen Lupo
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

Re: Volkswagen Lupo 1.0 LPG 1998 dziwne zachowanie pedału gazu

29 Gru 2018, 10:20

Problem rozwiązany, przepustnica była zabrudzona, niby w kwietniu była montowana jako nowa, ale marnej jakości... Poza tym czujnik temperatury musiałem wymienić.
Sly1005
Początkujący

Zdjęcia: 0
Auto: Volkswagen Lupo
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opony letnie gwarancją bezpiecznej jazdy Opony letnie gwarancją bezpiecznej jazdy
    Opony letnie należy założyć wtedy, gdy średnia temperatura przekracza 7 stopni. Tym samym warto już teraz umówić się na zamianę, aby później uniknąć stania w kolejkach. 1. Czy opłaca się samemu zmieniać opony? ...
    Najpiękniejsze samochodowe trasy Europy Najpiękniejsze samochodowe trasy Europy
    Nie trzeba być fanem przygód agenta 007, by pamiętać, jak w jednym z filmów brawurowo pędził on na trasie nicejskiej swoim samochodem. James Bond wsławił się wieloma rzeczami – począwszy od niewątpliwego ...

•