Volkswagen Passat B5 - auto nie odpala, wydaje 3 piskliwe dźwięki

Volkswagen Passat B5 - auto nie odpala, wydaje 3 piskliwe dźwięki

20 Cze 2018, 18:41

Witam

Dzisiaj gdy chciałem odpalić auto, zamiast dźwięku silnika słyszę 3 piski, miga czerwona kontrolka wykrzyknika (!), świeci się abs na pomarańczowo, akumulator na czerwono ale to chyba normalne.
Po 3 "piskach" wykrzyknik dalej miga a gdy przekręcam kluczyki do końca wszystko gaśnie i nic się nie dzieje, rozrusznik nie chodzi. Gdy stacyjka wraca na miejsce dzieje się to samo, ale stacyjka blokuje się i nie mogę przekręcić kluczyków na zapłon. Dopiero gdy przekręce całkiem na lewo to znowu mogę próbować odpalić auto lecz bezskutecznie :(

Domyślam się że wykrzyknik czerwony może być od
-płynu hamulcowego (sprawdzałem i jest prawie max)
-od ręcznego? nie jest zaciągnięty a jak zaciągam to pokazuje się (P), gdy spuszczam to kontrolka gaśnie więc jest ok
- może czujnik od zużycia tarcz??? prosze nie krzyczcie :bored: nawet nie wiem czy mam coś takiego i czy to istnieje w aucie z 1999 :|

Tarcze niestety zdarte, nie wymienione gdyż funduszów brak a i tak nie używam auta, a dlatego że leci olej spod silnika ( tak wiem zaniedbałem auto jak cholera ale nie mam narazie za co naprawić, i siedze teraz taki załamany :( )

ostatnio odłączyłem prawy głośnik z przodu w panelu w dzwiach ale to raczej nie problem?

a i świeci się jeszcze kontrolka od poduszek powietrznych ale to chyba przez błąd w komputerze...

Jak by co nie miałem styczności z motoryzacją więc nie wiem zbyt wiele :|
Kamil1996
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 26 05 2017
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Passat B5 basis
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Volkswagen Passat B5 - auto nie odpala, wydaje 3 piskliwe dźwięki

21 Cze 2018, 10:12

Kamil1996 napisał(a):Po 3 "piskach" wykrzyknik dalej miga a gdy przekręcam kluczyki do końca wszystko gaśnie i nic się nie dzieje, rozrusznik nie chodzi. Gdy stacyjka wraca na miejsce dzieje się to samo, ale stacyjka blokuje się i nie mogę przekręcić kluczyków na zapłon.
Nie rozładował ci się przypadkiem akumulator? Mnie to wygląda na brak prądu.
Cichy77
Zaawansowany

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam

21 Cze 2018, 13:38

Cichy77 napisał(a):Nie rozładował ci się przypadkiem akumulator? Mnie to wygląda na brak prądu.

Odłączyłem wczoraj klemę minusową na 30 min. (taki reset komputera) i wszystkie problemy jakby zniknęły. Świeci się tylko kontrolka akumulatora więc już wszystko wiadomo. Ale akumulator mam nowy, no prawie bo zakupiony w styczniu z dobrego sklepu, z gwarancją itp. Auto stało bezczynnie około miesiąc, raz odpalałem jak przestawiałem gdy trzeba było kosić trawę, odpalił wtedy bez problemu i było to około 2 tygodnie temu. Co może mi zjadać prąd?
Kamil1996
Nowicjusz

24 Cze 2018, 21:11

Dobra, akumulator załadowany, wszystko działa.
Podejrzewam że prąd ucieka przez przepaloną lampkę cofania, jedną z dwóch.

W sumie to można temat zamknąć.
Kamil1996
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi PB18 e-tron - samochód sportowy z napędem elektrycznym Audi PB18 e-tron - samochód sportowy z napędem elektrycznym
    Podczas Pebble Beach Automotive Week w Monterey w Kalifornii, Audi zorganizowało premierę nowego studium stylistycznego. Czysto elektrycznie napędzane Audi PB18 e-tron to radykalna wizja wydajnego samochodu sportowego przyszłości. ...
    Jakie paliwo wybrać, by auto odpaliło w każdych warunkach? Jakie paliwo wybrać, by auto odpaliło w każdych warunkach?
    Po polskich drogach jeździ ponad 19 milionów samochodów, co oznacza, że statystycznie co drugi Polak posiada auto. Mimo to, wiedza na temat tego, jakie paliwo jest najlepsze dla naszego auta w okresie zimowym, ...

•  
    • Schemat Japońskiego systemu ratowniczego HELPNET
      Nocny drifting, Nissan 200sx s14, Marcin Carzasty
      Summer Cars Party 2009
      Hyundai i30 Fastback