Volkswagen Passat B6 - Benzyna

Volkswagen Passat B6 - Benzyna

11 Kwi 2017, 22:36

Witam, zastanawiam się nad zakupem passata b6 z silnikiem benzynowym.

Na zakup takiego samochodu mogę przeznaczyć około 25 tysięcy +/- 5tys.

Najbardziej interesuję mnie doładowana benzyna 2.0 TFSI, potem 1.8 TFSI i na samym końcu 2.0 FSI. 1.6 Raczej odpada.

Czy za tą kwotę jestem w stanie zakupić samochód, który troszkę pojeździ ? W alternatywe wchodzą jeszcze :
skoda octavia II rs
oraz GOLF V GTI

Wszystkie właśnie z tym silnikiem 2.0 TFSI.

Z tego co czytałem to ma problemy z olejem, ale czy coś jeszcze ? Należy się go bać?

A może zamiast passata wybralibyście coś innego ? Golf V, Skoda Octavia RS ? Audi A4 B7 ?

Według moich kalkulacji to najlepiej wyjdę na zakupie passata bądź octavi, bo golfy są w bardzo wysokich cenach, tak samo przecenione jest Audi A4. Środek passata bardzo mi odpowiada, w skodzie trochę mniej.

Budżet: 25-30 tys.
Silnik : Benzyna ( tylko i wyłącznie )
Rocznie: 10 tysięcy km.
sankylo
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 29 05 1996
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Skoda Fabia
Silnik: 1.4 mpi
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Volkswagen Passat B6 - Benzyna

11 Kwi 2017, 22:40

Najlepiej wyjdziesz na zakupie a4 b7 1.8T (żadne TFSI), bo ma stary, sprawdzony silnik. Choć tak czy inaczej rozejrzałbym się za autami innego koncernu
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

11 Kwi 2017, 22:40

sankylo napisał(a):Z tego co czytałem to ma problemy z olejem, ale czy coś jeszcze ? Należy się go bać?

A może zamiast passata wybralibyście coś innego ? Golf V, Skoda Octavia RS ? Audi A4 B7 ?

Problem olejowy to późniejsze wersje 1,8 tsi czy 2,0 tsi, te pierwsze z rozrządem na pasku TFSI mają problemy inne np drogi wariator rozrządu albo osadzanie się nagaru bo wtrysk fsi, nie zamontujesz tez lpg.

A4 B7 - lepsza opcja 1,8 turbo, zwykły wtrysk tylko warto sprawdzić stan auta, a samo lpg jest dużo łatwiejsze do osiągnięcia niż na fsi.
Pionek
Zaawansowany

Auto: Honda Accord

11 Kwi 2017, 22:54

Audi a4 b7 1.8T by dało rade, ale strasznie ciężko o dobry egzemplarz.

Co polecacie innego w alternatywie do w/w modeli i jaki silnik ? Generalnie to u mnie stereotypy nie grają głównej roli.

Myślałem nad 159, ale nie ma tam sensownych benzynek, tylko diesle.
Accord - okej, fajny 2.4, ale troszkę już leciwy i wnętrze mi się nie podoba. Ale ok, biorę go pod wzgląd.
Toyota Avensis - Odpada.
Mercedes CLK v6 2.6 - Co o tym myślicie ? Jak z kosztami ?

Potem pomyślałem,że zejdę półkę niżej i wpadło mi :
- Bmw Seria 1, 2.0i - Niby ok, ale nie wiem czy nie będzie aż za małe.
- Honda Civic Ufo 1.8 - Również niby ok, ale nie odpowiada mi wygląd tego samochodu, musiał bym się z nim zaprzyjaźnić.
- Volvo v50 - Chyba tylko i wyłącznie 2.5T - a mało ich na naszym rynku.
- Fokus odpada, nie podoba mi się.

Generalnie szukam czegoś szybszego, nie odrzucam też żadnych v6, v8. Litraż to powiedzmy do 3.0.

Jak to skonfrontujecie ? Cieżko o fajne benzynki w tych latach. :(
sankylo
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 29 05 1996
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Skoda Fabia
Silnik: 1.4 mpi
Skrzynia biegów: Manualna

11 Kwi 2017, 23:13

sankylo napisał(a):Audi a4 b7 1.8T by dało rade, ale strasznie ciężko o dobry egzemplarz.
z resztą VAGów wcale nie będzie lepiej
sankylo napisał(a):Myślałem nad 159, ale nie ma tam sensownych benzynek, tylko diesle.
gdybyś trochę dołożył to jest 1750 tbi
sankylo napisał(a):Volvo v50 - Chyba tylko i wyłącznie 2.5T
2.4 też jest fajne i pojawia się częściej niż 2.5t
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

12 Kwi 2017, 16:49

Seat Exeo 1.8T - ale ciężko znaleźć odpowiedni egzemplarz i w górnej granicy cenowej
Kieł
Stały forumowicz

Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

OC na miesiąc? Jak kupić ubezpieczenie krótkoterminowe OC na miesiąc? Jak kupić ubezpieczenie krótkoterminowe
    Umowa ubezpieczenia OC standardowo zawierana jest na 12 miesięcy. Są jednak sytuacje, w których właściciel auta może ubezpieczyć pojazd np. na 30 dni. Kto i kiedy może kupić ubezpieczenie krótkoterminowe? Prawo ...
    Nie daj się zaskoczyć zimie i zadbaj o swoje auto Nie daj się zaskoczyć zimie i zadbaj o swoje auto
    Szron na szybach, temperatury spadające poniżej zera i pierwsze opady śniegu oznaczają jedno – to ostatni dzwonek, aby przygotować swoje auto do zimy. Okres zimowy jest nie tylko testem dla aut, ale w szczególności ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Summer Cars Party 2009
      Wołga 3102
      Geo Metro
      Autotraper Moab Challenge, 3