Volkswagen Touran 2.0 FSI Trendline - jakie OPINIE?

03 Mar 2013, 11:14

Czy ktoś miał doświadczenia z VW Touran w benzynie? Jak się zachowuje przy silniku 2.0 a 1.6?
Czy warto takie auto zagazować?
Jak z ekonomicznością? diesel czy benzyna?

Ewentualnie co sądzicie o Renault Kangoo - po liftingu? Jaki silnik najlepiej wybrać?

Z góry dzięki za odp
Czarna2012
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 17 09 1998
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: VW Passat
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

03 Mar 2013, 14:11

2.0 FSI i 1.6 FSI to silniki w wtryskiem bezposrednim a to wiaze sie z drogimi i stosunkowo skomplikowanymi instalacjami LPG . W mojej ocenie nie oplaca sie laczyc tych silnikow z lpg
Najlepszy silnik w tym modelu to zwykly 1.6 ale nie jest dynamiczny wiec zaspokoi tylko tych uzytkownikow ktorzy nie maja potrzeby dynamicznego poruszania sie po drogach .Za to jest bardzo trwaly i praktycznie bezawaryjny oraz swietnie wspolpracuje z LPG
Alternatywnie silnik 1.9 TDI ale jak to w przypadku diesli trzeba szukac z pewnych zrodel
Eksploatacja LPG na ta chwile jest tansza lub porownywalna z ON ale silnik benzynowy jest bezpieczniejszy pod wzgledem ewentualnych usterek.
Co do porowania z Kangoo to Touran jest zdecydowanie lepszy ale tez zdecydowanie drozszy .
roney03
Nowicjusz
 
Posty: 32
Miejscowość: Szczecin

03 Mar 2013, 14:30

FSI sa na wtrysku bezpośrednim. NIe jest to rekomendowane pod LPG. Ale ponoć możliwości sa.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

03 Mar 2013, 15:10

Pomimo, iż Touran wydaje się być interesujący.. dla mnie jako laika dość problematyczne wydają się być jego silniki. Dużo czytałam dziś min. o samozapłonach i raczej wolałabym nie trafić na takie auto, więc eliminuję go.

Co powiecie o fiacie Doblo? albo nowym brava?. Cieszą się dość dobrymi opiniami i ocenami.
Czarna2012
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 17 09 1998
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: VW Passat
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997