Volkswagen Touran modyfikacje / chip

Volkswagen Touran modyfikacje / chip

27 Gru 2008, 00:40

mam takie pytanko, czy zakladal moze ktos chipa do Tourana 1,9 TDI 105 KM w skrzyni automatycznej DSG? jezeli tak to jak to sie sprawdza?
prybi2
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gniezno

Re: Volkswagen Touran modyfikacje / chip

27 Gru 2008, 11:37

prybi2 napisał(a):mam takie pytanko, czy zakladal moze ktos chipa do Tourana 1,9 TDI 105 KM w skrzyni automatycznej DSG? jezeli tak to jak to sie sprawdza?

Mój kumpel jakieś 3 miesiące temu w zasadzie to nie do turana, ale do skody z takim silnikiem i jeździłem przed i po i musze przyznać, że warto bo sporo zyskał na elastyczności dużo lepiej się zbiera nie pamiętam o ile moc i moment poszedł do góry, ale mówił że można było jeszcze ale wtedy już silnik może stracić na żywotności
bols
Nowicjusz

27 Gru 2008, 18:07

ogolnie wiem ze to duzo daje, bo w niejednym aucie zakladalem ale chodzi mi tylko jak wlasnie te skrzynie DSG wytrzymuja w tych autach? jak wiadomo nigdy fabryki sie nie poprawia ale jezeli ktos wlasnie robil cos takiego to prosze o jakies informacje...
prybi2
Nowicjusz
Awatar użytkownika

28 Gru 2008, 13:19

Wytrzymują, ale mniej niz normalnie. Z 1.9 TDI 105HP robi się w tym momencie chipem 147HP na sport i około 130HP na ekonomik. Tylko wiadomo, że ten silnik nie jest do tego przystosowany, jego żywotność spadnie.
Baqś

28 Gru 2008, 14:13

Spokojnie do 130 PS mozna podkrecic bez utraty na spalaniu, czasami nawet spalanie spada jakies 0,5 l. Cena takiej porzadnej uslugi to w zaleznosci od regionu Polski od 1200-1600 zł.
bykuu
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: z nienacka

28 Gru 2008, 19:06

bykuu napisał(a):Spokojnie do 130 PS mozna podkrecic bez utraty na spalaniu, czasami nawet spalanie spada jakies 0,5 l. Cena takiej porzadnej uslugi to w zaleznosci od regionu Polski od 1200-1600 zł.

Spalanie przy chipie spada tak jak wspomniałes o jakies 0.5 ( przy umiejętnym załozeniu go, i jak się przyjmie).

Co do ceny się nie zgodze, profesionalne chipy są tylko i tylko u Goduli, goscia, który to opatentował, koszt chipa do tego własnie silnika z DSG to 2600zł + 200zł Hamownia.

Na allegro można kupic jakies pseudo chipy po 120zł ale jest to ta sama szitówa co te po 1200 i 1600, jedyna firma, która zajmuje się profesionalnie tuningiem chipowym to Godula.
Baqś

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Koniec z oszustwami podczas sprzedaży samochodów Koniec z oszustwami podczas sprzedaży samochodów
    Każdy przed zakupem auta będzie mógł sprawdzić jego historię, m.in. daty rejestracji oraz informację o tym, czy nie jest kradzione - przewiduje projekt noweli Prawa o ruchu drogowym, którym we wtorek ma zająć się rząd. Przyjęty ...
    Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki
    Czy naprawa turbosprężarek zawsze jest opłacalna? Tańsze rozwiązania nie zawsze przynoszą zadowalający efekt, a koszty naprawy często zamiast się zmniejszać, rosną. W silnikach Diesla większość turbosprężarek ma obecnie konstrukcję ...

• Re: Volkswagen Touran modyfikacje / chip

28 Gru 2008, 21:58

Chyba raczej oryginalne chipy, profesjonalnie można to naprawdę zrobić za kwotę, którą podałem. Robiłem tak z bmw 530 2002 rok i odpukac wszystko jest w jak najlepszym porzadku-chip spelnia oczekiwania w 100%
    bykuu
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: z nienacka

29 Gru 2008, 00:44

ceny chipow sa wlasnie rozne, w ostatnim czasie zakladalem do Rovera 75 2,0CDT (silnik BMW) kosztowalo mnie to 700 zl, moc silnika naprawde wzrosla, trzymalem auto pozniej pol roku i zrobilem sporo kilometrow (okolo 60 tys) bezawaryjnie, nic z autem sie nie dzialo, funkcjonowal tak jak wczesniej, wzrosla mu moc oczywiscie. Wrazenia? rewelacja, wyprzedzanie na 5 biegu bez problemowo, bez redukowania. Zdania i opinie sa podzielone jak wiadomo. Ale nie chodzi tu o silnik w moim przypadku tylko glownie o te skrzynie DSG, zeby sie czasem nie rozsypala po zalozeniu tego chipa.
    prybi2
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • Hybrydowa Toyota Prius
      Kandydatki na MISS, 53
      Bogart Racing Team Nissan, 2
      alfa romeo brera