Volvo S40 czy Fiat Bravo 2

Volvo S40 czy Fiat Bravo 2

27 Paź 2014, 12:01

Witam,
Od kilku dni poszukuje nowego auta, przesiadam się z Fiata Stilo z Jtd i chce przeznaczyć na auto około 20 tys. zł. Z dostępnych opcji chyba najbardziej przypadły mi do gustu Volvo S40/ V50 z 2005r lub Fiat Bravo z 2007/8. W Bravo siedziałem, wydaje mi się, że jest nowocześniejszy, i wnętrze ma ładniejsze, poza tym jest to następca stilo wiec troszkę to auto mogę znać. Z drugiej strony Volvo bardziej mi się podoba wizualnie z zewnątrz, i przeważnie krążą same dobre opinie o tym aucie. Nie robię dużych przebiegów, ale niedługo to może się zmienić, więc w grę wchodzą zarówno diesle jak i benzyny, ważne tylko żeby miały od 120 KM w górę.
Nie chodzi mi o informacje o aucie, bo wiele już przeczytałem na forum, chodzi o obiektywną ocenę który z tej dwójki jest lepszą opcją. I jaki silnik polecalibyście, bo ja mam już mętlik w głowie:)
Dziękuje i Pozdrawiam :)
GrzesiekM
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Volvo S40 czy Fiat Bravo 2

27 Paź 2014, 13:36

Silniki diesla są dobre w obydwu modelach,moze ja też lepsze zdanie mam o JTD i mocy powiedzmy 150km w Bravo,będzie też trochę nowszy niż Volvo i tańszy w utrzymaniu. Komfort na pewno na korzyść S40. Podaj jaki roczny przebieg wchodzi w grę i już będzie można stwierdzić czy opłaca Ci się brać diesla.
KIMCarSerwis
Nowicjusz

Auto: BMW A6

27 Paź 2014, 13:44

Rocznie narazie robię około 20k kilometrów, to dosyć mało jak na diesla, ale najciekawsze w ofertach obydwu samochodów są właśnie silniki wysokoprężne:P
GrzesiekM
Nowicjusz

27 Paź 2014, 16:21

20 tysięcy to za mało na Volvo S40 w dieslu, chyba że chcesz jakiegoś rzęcha. Polecam Bravo II 1.9 120 koni.
Ossy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

27 Paź 2014, 20:16

Volvo z początku produkcji idzie kupić w tych pieniądzach, chociaż nie ma ich wiele. W Bravo ciekawy jest silnik 1.4 Tjet tylko nie mogę znaleźć z klimatronikiem :P
GrzesiekM
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić
    Samochody tracą na wartości najbardziej w ciągu pierwszych trzech lat eksploatacji. Po tym okresie cena auta spada nawet do 40 proc. jego wartości początkowej. Jeśli jest to intensywnie eksploatowany samochód firmowy, który ...
    System zdalnego parkowania na parkingach wielopoziomowych System zdalnego parkowania na parkingach wielopoziomowych
    Audi otrzymuje w USA dwie nagrody za system zdalnego parkowania. Rozwiązania techniczne, które Audi stworzyło z myślą o tzw. zdalnym, bez ingerencji kierowcy parkowaniu, znalazły duże uznanie także u amerykańskich ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      S2020005
      Subaru Impreza STI